قزاقستان طرحی برای ایجاد مرکز منطقه‌ای سازمان ملل برای توسعه افغانستان پیشنهاد داد

قاسم جومارت توکایف، رئیس‌جمهور قزاقستان طرحی برای ایجاد مرکز منطقه‌ای سازمان ملل در شهر آلماتی برای تحقق اهداف توسعه پایدار در افغانستان و‌ آسیای میانه پیشنهاد داده است.

این طرح را معاون اول وزیر خارجه این کشور در نشست امروز آستانه ارائه کرد.

نشست چندجانبه امریکا و پنج کشور آسیای میانه با محوریت افغانستان در روزهای پنجم و ششم اسد در شهر آستانه برگزار شد.

محور گفت‌وگوهای این نشست ارائه کمک‌های بشردوستانه به مردم افغانستان، همکاری‌های بین‌المللی، امنیت و مبارزه با تروریسم عنوان شده است.

غیرت عمروف، معاون اول وزیر خارجه قزاقستان در این نشست با تشریح طرح رئیس‌جمهور این کشور گفته است که قزاقستان از تلاش‌های بین‌المللی برای کمک به افغانستان و رسیدگی به بحران بشری در این کشور حمایت می‌کند.

افزون بر آن تالگات کالیف، نماینده ویژه قزاقستان در امور افغانستان، در این نشست بر اهمیت یک رویکرد «عمل‌گرایانه» در جهت تثبیت وضعیت افغانستان تاکید کرده است.

در همین حال، توماس وست، نماینده ویژه امریکا در افغانستان از اقدامات حکومت قزاقستان برای ارائه کمک به مردم افغانستان به ویژه اقداماتی مبنی بر تثبیت وضعیت اجتماعی و اقتصادی در این کشور قدردانی کرده است.

نشست آستانه با حضور نمایندگان قزاقستان، قرغیزستان، تاجیکستان، ترکمنستان و اوزبیکستان در شهر آستانه برگزار شد.

هنوز جزئیات بیشتری از این گفت‌وگوها در رسانه‌ها منتشر نشده است.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
من متن سخنرانی هشدار دهنده طولانی نتانیاهو را خواندم. من دقیقا غرور جورج بوش را هنگام حمله به افغانستان در سال 2001 در آن دیدم. نتانیاهو تهدید کرده است که غزه را نابود خواهد کرد و به کسی رحم نخواهد کرد. او به قدرت خودش مغرور بود، که ادعای خدایی نکند، همین شروع سقوطش هست تصمیم نابودی را پروردگار می...
میراث تلخ 20 سال اشغال نظامی امریکا در افغانستان، گروه‌هایی از مردان، زنان و کودکان معتاد است که در کنار جاده‌های غبارآلود، زیر پل‌ها و در کناره‌ رودخانه های آلوده کابل خوابیده‌اند. ملموس ترین هدیه 20 سال حضور نظامی ایالات متحده در افغانستان چیزی جز فقر، میلیون ها معتاد و انزوای کشور نیست.
من بار دیگر پیش حاکمان فعلی دست نیاز دراز میکنم تا نفرت را از طریق برادری از بین ببرند. دشمنان قسم خورده افغانستان شبانه روز در اینجا تنفر را بیشتر می کنند. پاکستان در اسلام آباد یک استودیو به افغانستان انترنشنال داده است و تلویزیون نامبرده فقط بر طبل جنگ های داخلی می کوبد. شرایط را درک کنید
امریکا با ائتلاف جهانی به بدماشی کامل به بهانه ۹/۱۱ بر ملتی اتهام ویران کردن برج های نیورک وارد کرد؛ که از شدت فقط توان رفتن به بازار قریه خود را نداشت. بوش متکبر با زور خود بدون شنیدن استدلال حمله کرد. اما با پایان حمله با چنان عجله ای فرار کرد که عامل خنده تمام رقباء شد.
13 سال پیش در چنین روزی، جولیان آسانژ ویدئویی را منتشر کرد که نشان می‌داد نیروهای آمریکایی به سوی غیرنظامیان عراقی از جمله کودکان شلیک می‌کنند. اکنون او به دلیل انتشار آن با 175 سال زندان مواجه است.  
از ویتنام گرفته تا عراق، میلیون‌ها نفر در جنگ‌هایی که توسط سیاستمداران آغاز شده کشته شده‌اند. امروز لایحه‌ای را به تصویب رساندم که بر اساس آن پارلمان باید در این مورد پاسخگو باشد و اطمینان حاصل شود که هیچ سیاستمداری نمی‌تواند استرالیایی‌ها را دوباره به جنگ‌های نامشروع بفرستد. گروه های اصلی حاضر به پاسخگویی نشدند.
قبلی
بعدی
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x