ما اِی دوستان باید بترسیم

#انحراف_یک_انقلاب

در انقلابهای دیگر بعد از پیروزی نوبت مصلحت شخصی فرا می رسد.منافع مادی دامانش بازتر می شود لذت شخصی به اعلا درجه تامین می گردد و هنگامی که مصالح انسانها منافع مادی انسانها مورد نظر قرار گرفت بین آنها تضاد و تصادم بوجود می آید، از اینجا می بینید بین این انسانها اختلاف روی می دهد، تفرقه بوجود می آید، تشنج بوجود می آید تشتت عارض می گردد.

می بینید این مردم دچار خودخواهی وغرور می شوند، می بینید هریک از آنها خود طاغوتی می گردد، هریک از آنها می خواهد بر دیگران حکومت کند، هریک می خواهد مصالح مادی خویش را بیشتر و بهتر تامین کند.

هریک از آنها خود فرعونی می گردد و می خواهد بر دیگران حکمرانی کند.

باید بترسیم از اینکه خدای ناکرده آن زیربنای فکری و اساسی خویش را ازدست بدهیم و دچار مادی گری و منافع شخصی و مصالح مادی خود بشویم

آنجا غرور غوغا خواهد کرد. آنجا خودخواهی آتش خواهد زد، آنجا تکبر، طاغوت شدن، فرعون شدن برای بزرگان ما و جوانان ما پیش خواهد آمد. آنجا خواهید دید که جوانی رامامور می کنید که بر گروهی حکمرانی کند، یا در هر اداره ای، آنگاه همان جوان مسئول طاغوتی می شود، تکبر می فروشد، مغرور می گردد، بردوستان خود دیکتاتوری می کند، و از این نتایج، نتایج اخلاقی بد اینجا و آنجا بچشم می خورد. دوستان باید آگاه باشند، آگاه باشند

آنجا که نمونه های این فساد بروز کرد و عده ای از انقلابیون و جوانانش به این راهها کشیده شدند، وغرور و تکبر بر آنها سلطه یافت و احساس کردند که طاغوت ها در اجتماع پیدا شده اند، محورهای قدرت خلق شده است، هر محوری منافع خویش را می طلبد، هر محوری می خواهد محورهای دیگر را خورد کند، آنجاست که احساس می کنیم از فرهنگ اسلامی و انقلابی خویش منحرف شده ایم.

آنجاست که باید به خدای بزرگ بازگردیم و در مقابل او توبه کنیم و از او بخواهیم که ما را هدایت کند، باید آنجا بفهمیم که در پرستش خدا وحدت وجود دارد، اما در پرستش ذات است که تشتت و تفرقه بوجود می آید، یعنی آنجا که تشتت و تفرقه بوجود آمد باید حب ذات و منفعت شخصی راسراغ گرفت. واین بزرگترین بیدارباش برای جوانان انقلابی ماست تا خود را و دیگران را و همه را کنترل کنند با نقد و نقد ذاتی آنها را به راه راست هدایت نمایند.

دکتر مصطفی چمران

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
من متن سخنرانی هشدار دهنده طولانی نتانیاهو را خواندم. من دقیقا غرور جورج بوش را هنگام حمله به افغانستان در سال 2001 در آن دیدم. نتانیاهو تهدید کرده است که غزه را نابود خواهد کرد و به کسی رحم نخواهد کرد. او به قدرت خودش مغرور بود، که ادعای خدایی نکند، همین شروع سقوطش هست تصمیم نابودی را پروردگار می...
میراث تلخ 20 سال اشغال نظامی امریکا در افغانستان، گروه‌هایی از مردان، زنان و کودکان معتاد است که در کنار جاده‌های غبارآلود، زیر پل‌ها و در کناره‌ رودخانه های آلوده کابل خوابیده‌اند. ملموس ترین هدیه 20 سال حضور نظامی ایالات متحده در افغانستان چیزی جز فقر، میلیون ها معتاد و انزوای کشور نیست.
من بار دیگر پیش حاکمان فعلی دست نیاز دراز میکنم تا نفرت را از طریق برادری از بین ببرند. دشمنان قسم خورده افغانستان شبانه روز در اینجا تنفر را بیشتر می کنند. پاکستان در اسلام آباد یک استودیو به افغانستان انترنشنال داده است و تلویزیون نامبرده فقط بر طبل جنگ های داخلی می کوبد. شرایط را درک کنید
امریکا با ائتلاف جهانی به بدماشی کامل به بهانه ۹/۱۱ بر ملتی اتهام ویران کردن برج های نیورک وارد کرد؛ که از شدت فقط توان رفتن به بازار قریه خود را نداشت. بوش متکبر با زور خود بدون شنیدن استدلال حمله کرد. اما با پایان حمله با چنان عجله ای فرار کرد که عامل خنده تمام رقباء شد.
13 سال پیش در چنین روزی، جولیان آسانژ ویدئویی را منتشر کرد که نشان می‌داد نیروهای آمریکایی به سوی غیرنظامیان عراقی از جمله کودکان شلیک می‌کنند. اکنون او به دلیل انتشار آن با 175 سال زندان مواجه است.  
از ویتنام گرفته تا عراق، میلیون‌ها نفر در جنگ‌هایی که توسط سیاستمداران آغاز شده کشته شده‌اند. امروز لایحه‌ای را به تصویب رساندم که بر اساس آن پارلمان باید در این مورد پاسخگو باشد و اطمینان حاصل شود که هیچ سیاستمداری نمی‌تواند استرالیایی‌ها را دوباره به جنگ‌های نامشروع بفرستد. گروه های اصلی حاضر به پاسخگویی نشدند.
قبلی
بعدی
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x