متحدین اروپایی امریکا، از مسئله توافق امریکا و طالبان به دور بودند!

براساس گزارشات منتشر شده، متحدین امریکا ( ناتو ) معتقدند که نسبت به مسئله توافق امریکا و طالبان که منجر به خروج از افغانستان شد، به آنها اطلاع رسانی نشده بود.

یک دیپلمات آلمانی گفت که این توافق تنها یک روز قبل از اعلام در فبروری 2020 به متحدان نشان داده شده است.

آنها گفتند: “همه ما امیدوار بودیم که بهتر از آنچه بود، مذاکره شود.”

یکی دیگر از مقامات گفت که ایالات متحده به جای تعیین ضرب الاجل، به درخواست های خود برای عقب نشینی در زمانی که شرایط اجازه دهد، توجهی نکرده است.

یکی از مقامات پیشین ستاد ناتو از کشور آلمان گفت که متحدان این سازمان امیدوار بودند که آمریکا خروج خود را مشروط به عمل طالبان به تعهداتش کند.

در عوض، نظر آنها نسبت به توافقات پشت درهای بسته اینگونه بود که توافق را مبهم می‌دانستند و از خروج همه نیروهای آمریکایی متعجب بودند.

بر اساس گزارشات انجام شده، دیپلمات‌های آلمانی مجبور شدند متن توافق را رونویسی کنند زیرا مقامات دولت دونالد ترامپ حتی به آنها اجازه نمی‌دادند نسخه‌ای از آن را بردارند.

این بازتاب گزارشی بود که در ماه اگست منتشر شد مبنی بر اینکه مقامات انگلیسی با اضافه شدن ضمیمه‌های محرمانه به توافق، از جریان دور نگه داشته شدند.

شاهد دوم، مدیر سابق وزارت خارجه آلمان برای افغانستان و پاکستان، گفت که برلین نگرانی های خود را با مقامات آمریکایی مطرح کرده است.

آنها گفتند که به دلیل احتمال روی کار آمدن رئیس جمهور جدید ایالات متحده، برنامه هایی برای خروج آلمان بلافاصله انجام نشده است.

ما نگران این بودیم که این عقب نشینی منجر به بی ثباتی وحشتناکی در کشور شود.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
من متن سخنرانی هشدار دهنده طولانی نتانیاهو را خواندم. من دقیقا غرور جورج بوش را هنگام حمله به افغانستان در سال 2001 در آن دیدم. نتانیاهو تهدید کرده است که غزه را نابود خواهد کرد و به کسی رحم نخواهد کرد. او به قدرت خودش مغرور بود، که ادعای خدایی نکند، همین شروع سقوطش هست تصمیم نابودی را پروردگار می...
میراث تلخ 20 سال اشغال نظامی امریکا در افغانستان، گروه‌هایی از مردان، زنان و کودکان معتاد است که در کنار جاده‌های غبارآلود، زیر پل‌ها و در کناره‌ رودخانه های آلوده کابل خوابیده‌اند. ملموس ترین هدیه 20 سال حضور نظامی ایالات متحده در افغانستان چیزی جز فقر، میلیون ها معتاد و انزوای کشور نیست.
من بار دیگر پیش حاکمان فعلی دست نیاز دراز میکنم تا نفرت را از طریق برادری از بین ببرند. دشمنان قسم خورده افغانستان شبانه روز در اینجا تنفر را بیشتر می کنند. پاکستان در اسلام آباد یک استودیو به افغانستان انترنشنال داده است و تلویزیون نامبرده فقط بر طبل جنگ های داخلی می کوبد. شرایط را درک کنید
امریکا با ائتلاف جهانی به بدماشی کامل به بهانه ۹/۱۱ بر ملتی اتهام ویران کردن برج های نیورک وارد کرد؛ که از شدت فقط توان رفتن به بازار قریه خود را نداشت. بوش متکبر با زور خود بدون شنیدن استدلال حمله کرد. اما با پایان حمله با چنان عجله ای فرار کرد که عامل خنده تمام رقباء شد.
13 سال پیش در چنین روزی، جولیان آسانژ ویدئویی را منتشر کرد که نشان می‌داد نیروهای آمریکایی به سوی غیرنظامیان عراقی از جمله کودکان شلیک می‌کنند. اکنون او به دلیل انتشار آن با 175 سال زندان مواجه است.  
از ویتنام گرفته تا عراق، میلیون‌ها نفر در جنگ‌هایی که توسط سیاستمداران آغاز شده کشته شده‌اند. امروز لایحه‌ای را به تصویب رساندم که بر اساس آن پارلمان باید در این مورد پاسخگو باشد و اطمینان حاصل شود که هیچ سیاستمداری نمی‌تواند استرالیایی‌ها را دوباره به جنگ‌های نامشروع بفرستد. گروه های اصلی حاضر به پاسخگویی نشدند.
قبلی
بعدی
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x