محب: هنوز زمان برگزاری نشست استانبول مشخص نشده است

مشاور امنیت ملی افغانستان، گفته است که تاکنون روی اجندا شرکت کننده گان و زمان نشست ترکیه موافقت صورت نگرفته است.

به گزارش اسپوتنک، حمدالله محب حمدالله محب، مشاور امنیت ملی رئیس‌جمهور امروز (شنبه، چهاردهم حمل/فروردین) در نشست خبری مشترک مقام‌های ارشد امنیتی در کابل می‌گوید که گفت‌وگوها برای تعیین آجندا، شرکت‌کننده‌گان و زمان برگزاری نشست استانبول در جریان است، اما هنوز در این زمینه توافقی صورت نگرفته است.
در این نشست، آقای محب نیز از طالبان خواست تا از تخریب‌کاری و کشتن افراد بیگناه دست بکشند و صلح کنند: گفته‌های زیاد وجود داشت که گویا طالبان تغییر کرده، سیاست را آموخته‌ و دیپلوماسی بلد شده‌اند، مگر زمانی‌که هیئت مذاکره کننده با آنها نشستند، واضح شد که طالبان غیر از توهین و اقتدار طلبی دیگر چيزی برای مذاکره نداشتند.
آقای محب افزوده است که طالبان باید از فرصت استفاده کنند و صلح کنند.
وی می‌افزاید که طالبان آن وحشیانی هستند که مردم به قتل می‌رسانند و تاسیسات را ازبین می‌برند و غیر از جنگ چیزی دیگری را نیاموخته اند.
مشاور امنیت ملی می‌گوید: مشوره من به طالبان این است که شما سیاست را بلد نیستید و باداران تان از شما استفاده غلت می‌کند؛ باداران‌تان را رها کنید و بیایید از مردم افغانستان مشوره بگیرید، بعد خواهیم فهمید که مردم افغانستان صلح می‌خواهند.”
در ادامه او به طالبان می‌گوید: “اگر یک ذره‌هم افغانیت در شما است، صدا می‌کنیم که بیاید صلح کنید و از ویران کاری دست بکشید.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
من متن سخنرانی هشدار دهنده طولانی نتانیاهو را خواندم. من دقیقا غرور جورج بوش را هنگام حمله به افغانستان در سال 2001 در آن دیدم. نتانیاهو تهدید کرده است که غزه را نابود خواهد کرد و به کسی رحم نخواهد کرد. او به قدرت خودش مغرور بود، که ادعای خدایی نکند، همین شروع سقوطش هست تصمیم نابودی را پروردگار می...
میراث تلخ 20 سال اشغال نظامی امریکا در افغانستان، گروه‌هایی از مردان، زنان و کودکان معتاد است که در کنار جاده‌های غبارآلود، زیر پل‌ها و در کناره‌ رودخانه های آلوده کابل خوابیده‌اند. ملموس ترین هدیه 20 سال حضور نظامی ایالات متحده در افغانستان چیزی جز فقر، میلیون ها معتاد و انزوای کشور نیست.
من بار دیگر پیش حاکمان فعلی دست نیاز دراز میکنم تا نفرت را از طریق برادری از بین ببرند. دشمنان قسم خورده افغانستان شبانه روز در اینجا تنفر را بیشتر می کنند. پاکستان در اسلام آباد یک استودیو به افغانستان انترنشنال داده است و تلویزیون نامبرده فقط بر طبل جنگ های داخلی می کوبد. شرایط را درک کنید
امریکا با ائتلاف جهانی به بدماشی کامل به بهانه ۹/۱۱ بر ملتی اتهام ویران کردن برج های نیورک وارد کرد؛ که از شدت فقط توان رفتن به بازار قریه خود را نداشت. بوش متکبر با زور خود بدون شنیدن استدلال حمله کرد. اما با پایان حمله با چنان عجله ای فرار کرد که عامل خنده تمام رقباء شد.
13 سال پیش در چنین روزی، جولیان آسانژ ویدئویی را منتشر کرد که نشان می‌داد نیروهای آمریکایی به سوی غیرنظامیان عراقی از جمله کودکان شلیک می‌کنند. اکنون او به دلیل انتشار آن با 175 سال زندان مواجه است.  
از ویتنام گرفته تا عراق، میلیون‌ها نفر در جنگ‌هایی که توسط سیاستمداران آغاز شده کشته شده‌اند. امروز لایحه‌ای را به تصویب رساندم که بر اساس آن پارلمان باید در این مورد پاسخگو باشد و اطمینان حاصل شود که هیچ سیاستمداری نمی‌تواند استرالیایی‌ها را دوباره به جنگ‌های نامشروع بفرستد. گروه های اصلی حاضر به پاسخگویی نشدند.
قبلی
بعدی
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x