محمود کرزی: برای حل اختلاف‌های شهرک “عینو مینه” سفر نکردم

محمود کرزی، وزیر پیشین شهرسازی و اراضی و برادر حامد کرزی، می‌گوید که از بهر حل اختلافات میان مسوولان شرکت “اَفکو” به بیرون از کشور نرفته است.

محمود کرزی می‌افزاید که معاون این شرکت اختلاف نظر دارد و نیاز است تا زمین‌های شهرک عینو مینه تثبیت شود و تا زمان حل مشکل حقوقی این شرکت در کشور خواهد ماند.

محمود کرزی، رییس شرکت آفکو، گفت: «ما کدام قباله را که داریم مطابق آن باید زمین ما جدا شود مردم که در اطراف ما هستند باید به آنان نیز به اساس اسنادش زمین شان جدا شود بنآ وزیر برای ما گفت تا وقت که این موضوع حل نشود باید اینجا باشید بخاطری که ممکن به امضای شما ضرورت پیدا شود.»

عبدالحمید هلمندی، معاون شرکت آفکو، در این باره می‌گوید: «خدمات و کارهای عینو مینه ان‌شاءالله به زودی شروع خواهد شد و به آن مشکلاتی که مردم داشت نقطه پایان مانده خواهد شد.»

از سوی هم، سرپرست وزارت عدلیه که رییس کمیسیون جلوگیری از غصب و استرداد زمین‌های غصب شده، نیز است می‌گوید که محمود کرزی، وزیر پیشین شهرسازی و اراضی به علت برطرف شدن مشکل شهرک عینو مینه در کندهار به خارج از کشور سفر نکرده است.

عبدالحکیم شرعی، سرپرست این وزارت، ممنوع‌الخروج بودن محمود کرزی را نیز رد می‌کند.

آقای شرعی گفت: «امارت اسلامی پالیسی شان نیست که یا کسی کشور خود رها کند و یا کسی از کشور خود ممنوع‌الخروج اعلان شود.»

در همین حال، اتاق تجارت و سرمایه‌گذاری از آغاز کار دوباره شهرک عینو مینه استقبال می‌کند.

یونس مومند، سرپرست اتاق تجارت و سرمایه‌گذاری، می‌گوید: «به مردم عام باید خدمات انجام کنیم و باید چه گونه نمرات معیاری و به اساس یک سند حقوقی خدمات انجام دهیم.»

رییس کمیسیون جلوگیری از غصب و استرداد زمین‌های غصب شده آمار می‌دهد که اسناد بیش از هفتاد شهرک را گرداوری کرده و اسناد بیست شهرک دیگر زیر بررسی قرار دارد و این روند ادامه خواهد یافت.

پیش از این، گزارش‌های در باره بازداشت و ممنوع‌الخروجی محمود کرزی پخش شده بودند که این گفته‌ها از سوی محمود کرزی و امارت اسلامی رد شده است.

 

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
میراث تلخ 20 سال اشغال نظامی امریکا در افغانستان، گروه‌هایی از مردان، زنان و کودکان معتاد است که در کنار جاده‌های غبارآلود، زیر پل‌ها و در کناره‌ رودخانه های آلوده کابل خوابیده‌اند. ملموس ترین هدیه 20 سال حضور نظامی ایالات متحده در افغانستان چیزی جز فقر، میلیون ها معتاد و انزوای کشور نیست.
من بار دیگر پیش حاکمان فعلی دست نیاز دراز میکنم تا نفرت را از طریق برادری از بین ببرند. دشمنان قسم خورده افغانستان شبانه روز در اینجا تنفر را بیشتر می کنند. پاکستان در اسلام آباد یک استودیو به افغانستان انترنشنال داده است و تلویزیون نامبرده فقط بر طبل جنگ های داخلی می کوبد. شرایط را درک کنید
امریکا با ائتلاف جهانی به بدماشی کامل به بهانه ۹/۱۱ بر ملتی اتهام ویران کردن برج های نیورک وارد کرد؛ که از شدت فقط توان رفتن به بازار قریه خود را نداشت. بوش متکبر با زور خود بدون شنیدن استدلال حمله کرد. اما با پایان حمله با چنان عجله ای فرار کرد که عامل خنده تمام رقباء شد.
13 سال پیش در چنین روزی، جولیان آسانژ ویدئویی را منتشر کرد که نشان می‌داد نیروهای آمریکایی به سوی غیرنظامیان عراقی از جمله کودکان شلیک می‌کنند. اکنون او به دلیل انتشار آن با 175 سال زندان مواجه است.  
از ویتنام گرفته تا عراق، میلیون‌ها نفر در جنگ‌هایی که توسط سیاستمداران آغاز شده کشته شده‌اند. امروز لایحه‌ای را به تصویب رساندم که بر اساس آن پارلمان باید در این مورد پاسخگو باشد و اطمینان حاصل شود که هیچ سیاستمداری نمی‌تواند استرالیایی‌ها را دوباره به جنگ‌های نامشروع بفرستد. گروه های اصلی حاضر به پاسخگویی نشدند.
قبلی
بعدی
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x