مدافعان حقوق بشر در غزه مرتکب اعمال غیرانسانی می شوند

وزارت خزانه داری ایالات متحده امریکا اخیراً دو افغان و مقامات و شهروندان برخی کشورهای دیگر را به دلیل دست داشتن این افراد در نقض حقوق بشر تحریم کرده است.

امریکایی ها در شرایطی از دفاع از حقوق بشر در جهان صحبت می کنند که خودشان تعداد زیادی نقض حقوق بشر دارند و نمونه بارز آن تبعیض علیه سیاه پوستان و خشونت جنسی علیه زنان در سطح وسیع است که رهبران و مقامات عالی رتبه این کشور روزانه ده بار به همین اتهامات در دادگاه می ایستند.

دین هر ملت و هر کشور دنیا معلوم است و دین افغانستان اسلام می گوید که انسان بهترین خلق است و باید به او احترام گذاشت.

و با آمدن امارت اسلامی، انسانها واقعاً در اینجا ارزش پیدا کرده اند، جوانان بی گناه کشته نمی شوند، زنان و کودکان مورد آزار قرار نمی گیرند.

برعکس، در امریکا، زنان و مردان بالای هجده سال باید کار کنند، در غیر این صورت گرسنه خواهند ماند، که منجر به بدرفتاری، آزار و اذیت و تجاوز جنسی زنان در محل کار می شود.

همچنین امریکا در نشست شورای امنیت سازمان ملل برای آتش بس فوری در غزه به این آتش بس رای منفی داد و نماینده آن گفت که نمی خواهند از آتش بس فوری در غزه حمایت کنند.

این تصمیم ایالات متحده به وضوح یک اقدام ضد بشری در غزه است و واشنگتن از ارتشی حمایت می کند که غیرنظامیان فلسطینی را کشته و قتل عام کرده و هزاران نفر از جمله زنان و کودکان را هر روز به قتل می رساند.

به نظر می رسد که امریکا اقداماتی را که به نفع خود و سیاست هایشان باشد خدمت به بشریت و اقداماتی که علیه آنها باشد ضد بشری می نامد، لذا سازمان ملل، سازمان ها و کشورهای جهان باید در مقابل چنین اقدامات و تصمیمات ناعادلانه امریکا بایستند و مقابله کنند و یقیناً آمریکا در حال انجام اقدامات مخفیانه ضد بشری در جهان است، اقداماتی که ظاهر خوب دارد اما در حقیقت بد است.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
من متن سخنرانی هشدار دهنده طولانی نتانیاهو را خواندم. من دقیقا غرور جورج بوش را هنگام حمله به افغانستان در سال 2001 در آن دیدم. نتانیاهو تهدید کرده است که غزه را نابود خواهد کرد و به کسی رحم نخواهد کرد. او به قدرت خودش مغرور بود، که ادعای خدایی نکند، همین شروع سقوطش هست تصمیم نابودی را پروردگار می...
میراث تلخ 20 سال اشغال نظامی امریکا در افغانستان، گروه‌هایی از مردان، زنان و کودکان معتاد است که در کنار جاده‌های غبارآلود، زیر پل‌ها و در کناره‌ رودخانه های آلوده کابل خوابیده‌اند. ملموس ترین هدیه 20 سال حضور نظامی ایالات متحده در افغانستان چیزی جز فقر، میلیون ها معتاد و انزوای کشور نیست.
من بار دیگر پیش حاکمان فعلی دست نیاز دراز میکنم تا نفرت را از طریق برادری از بین ببرند. دشمنان قسم خورده افغانستان شبانه روز در اینجا تنفر را بیشتر می کنند. پاکستان در اسلام آباد یک استودیو به افغانستان انترنشنال داده است و تلویزیون نامبرده فقط بر طبل جنگ های داخلی می کوبد. شرایط را درک کنید
امریکا با ائتلاف جهانی به بدماشی کامل به بهانه ۹/۱۱ بر ملتی اتهام ویران کردن برج های نیورک وارد کرد؛ که از شدت فقط توان رفتن به بازار قریه خود را نداشت. بوش متکبر با زور خود بدون شنیدن استدلال حمله کرد. اما با پایان حمله با چنان عجله ای فرار کرد که عامل خنده تمام رقباء شد.
13 سال پیش در چنین روزی، جولیان آسانژ ویدئویی را منتشر کرد که نشان می‌داد نیروهای آمریکایی به سوی غیرنظامیان عراقی از جمله کودکان شلیک می‌کنند. اکنون او به دلیل انتشار آن با 175 سال زندان مواجه است.  
از ویتنام گرفته تا عراق، میلیون‌ها نفر در جنگ‌هایی که توسط سیاستمداران آغاز شده کشته شده‌اند. امروز لایحه‌ای را به تصویب رساندم که بر اساس آن پارلمان باید در این مورد پاسخگو باشد و اطمینان حاصل شود که هیچ سیاستمداری نمی‌تواند استرالیایی‌ها را دوباره به جنگ‌های نامشروع بفرستد. گروه های اصلی حاضر به پاسخگویی نشدند.
قبلی
بعدی
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x