معاون اقتصادی ریاست‌الوزرا: غرب عامل عقب ماندگی افغانستان است

عبدالغنی برادر، معاون اقتصادی ریاست‌الوزرا در مراسم گشایش یک مرکز تجارتی و رهایشی، غرب را عامل اصلی عقب ماندگی افغانستان در بخش اقتصاد و سیاست می‌داند.

معاون اقتصادی ریاست‌الوزرا افزود: «غرب بالای همه کشورها اثر گذاشته بود و به شرمندگی از افغانستان بیرون شدند به این خاطر نمی‌خواهد که افغانستان به سمت پیشرفت و ترقی حرکت کند. آنان کوشش می‌کنند که جلو رشد اقتصادی و امور سیاسی امارت اسلامی را بگیرند.»

این مقام امارت اسلامی از سرمایه‌گذاران می‌خواهد که به کشور برگردند و در افغانستان سرمایه‌گذاری کنند.

عبدالغنی برادر گفت: «تمام برادران تاجر و سرمایه‌گذار که در داخل و خارج از افغانستان هستند از آن‌ها درخواست می‌کنیم که بیایند در کشورخود سرمایه خود را به کار بیاندازند.»

به گفته مسوولان، مرکز تجارتی و رهایشی گلبهار به ارزش هفتاد میلیون دالر در کابل گشایش یافت.

غلام ربانی ربانی، معاون اجرایه مرکز تجارتی گلبهار، گفت: «در این مرکز بیش از هفتاد میلیون دالر سرمایه‌گذاری شده است ودر مدت سه سال پروژه آن تکمیل می‌شود.»

از سویی ‌هم، اتاق تجارت و سرمایه‌گذاری می‌گوید که اگر فرصت‌های مناسب به بازرگانان فراهم شود، در بخش‌های گونا‌گون در کشور سرمایه‌گذاری خواهند کرد.

محمد یونس مومند، سرپرست اتاق تجارت و سرمایه‌گذاری، گفت: «تا هفتاد میلیون دالر بیش‌تر در این مرکز سرمایه‌گذاری خواهد شد و درمدت سه سال آینده این مرکز برای استفاده آماده خواهد شد.»

معاون اقتصادی ریاست‌الوزرا به بازرگانان و سرمایه‌گذاران اطمینان می‌دهد که در هر شرایط به چالش‌های آنان رسیدگی و امنیت جان و مال‌شان را تأمین خواهد کرد.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
من متن سخنرانی هشدار دهنده طولانی نتانیاهو را خواندم. من دقیقا غرور جورج بوش را هنگام حمله به افغانستان در سال 2001 در آن دیدم. نتانیاهو تهدید کرده است که غزه را نابود خواهد کرد و به کسی رحم نخواهد کرد. او به قدرت خودش مغرور بود، که ادعای خدایی نکند، همین شروع سقوطش هست تصمیم نابودی را پروردگار می...
میراث تلخ 20 سال اشغال نظامی امریکا در افغانستان، گروه‌هایی از مردان، زنان و کودکان معتاد است که در کنار جاده‌های غبارآلود، زیر پل‌ها و در کناره‌ رودخانه های آلوده کابل خوابیده‌اند. ملموس ترین هدیه 20 سال حضور نظامی ایالات متحده در افغانستان چیزی جز فقر، میلیون ها معتاد و انزوای کشور نیست.
من بار دیگر پیش حاکمان فعلی دست نیاز دراز میکنم تا نفرت را از طریق برادری از بین ببرند. دشمنان قسم خورده افغانستان شبانه روز در اینجا تنفر را بیشتر می کنند. پاکستان در اسلام آباد یک استودیو به افغانستان انترنشنال داده است و تلویزیون نامبرده فقط بر طبل جنگ های داخلی می کوبد. شرایط را درک کنید
امریکا با ائتلاف جهانی به بدماشی کامل به بهانه ۹/۱۱ بر ملتی اتهام ویران کردن برج های نیورک وارد کرد؛ که از شدت فقط توان رفتن به بازار قریه خود را نداشت. بوش متکبر با زور خود بدون شنیدن استدلال حمله کرد. اما با پایان حمله با چنان عجله ای فرار کرد که عامل خنده تمام رقباء شد.
13 سال پیش در چنین روزی، جولیان آسانژ ویدئویی را منتشر کرد که نشان می‌داد نیروهای آمریکایی به سوی غیرنظامیان عراقی از جمله کودکان شلیک می‌کنند. اکنون او به دلیل انتشار آن با 175 سال زندان مواجه است.  
از ویتنام گرفته تا عراق، میلیون‌ها نفر در جنگ‌هایی که توسط سیاستمداران آغاز شده کشته شده‌اند. امروز لایحه‌ای را به تصویب رساندم که بر اساس آن پارلمان باید در این مورد پاسخگو باشد و اطمینان حاصل شود که هیچ سیاستمداری نمی‌تواند استرالیایی‌ها را دوباره به جنگ‌های نامشروع بفرستد. گروه های اصلی حاضر به پاسخگویی نشدند.
قبلی
بعدی
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x