معاون سیاسی ریاست‌الوزرا در دیدار با نمایندگان افغان‌های مقیم در اروپا؛ با حاکمیت امارت‌اسلامی پلان‌های تجزیه افغانستان ناکام شد

مولوی عبدالکبیر، معاون سیاسی ریاست‌الوزرا روز گذشته با نمایندگان و بزرگان اتحادیه افغان‌های مقیم در اروپا، دیدار نمود.

در این دیدار، نمایندگان اتحادیه افغان‌های مقیم آلمان، بریتانیا، بلجیم، سویدن، اتریش، ترکیه، ناروی و امارات متحده عربی، پیشنهادات و نظریات افغان‌های مقیم کشورهای یادشده را به معاون سیاسی ریاست‌الوزرا شریک ساختند.

در دیدار داکتر خوشال روهی به نمایندگی از دیگران طی صحبتی گفته‌است که امارت اسلامی در سه سال گذشته پیشرفت‌ها و دست‌آوردهای قابل ملاحظه دارد که افغان‌ها و جامعه بین‌المللی به آن قانع هستند.

به گفته آقای روهی؛ نظام کنونی نتیجه قربانی‌های فراوان است که نه‌باید به‌کسی اجازه تضعیف و تخریب آن داده شود.

هم‌چنان موصوف افزوده است؛ افغان‌های مقیم خارج توانایی‌های زیاد علمی و اقتصادی دارند که امارت‌اسلامی می‌تواند در آبادانی کشور از آن‌ها استفاده نمایند.

داکتر خوشال روهی سیاست اقتصادی و مالی افغانستان را تقدیر نموده و گفته‌است، اکنون افغانستان از جزایر قدرت، فساد، ناامنی و باج‌گیری نجات یافته‌است.

به گفته وی؛ در منطقه و جهان هیچ‌کس طرف‌دار جنگ نیست.

وی خواسته است، امارت‌اسلامی کابینه خویش را از حالت سرپرستی بیرون کند و یک دولت دایمی را ایجاد نماید.

هم‌چنان با توجه با شرایط و وضعیت عینی افغانستان نسبت به آن‌چه که در رسانه‌ها تبلیغات نادرست می‌شود بسیار تفاوت دارد و اطمینان دادند که آنان تصویر واقعی افغانستان را به جامعه افغان‌های مقیم اروپا خواهند رساند.

آنان افزودند؛ نیاز است سایر اقشار در حکومت نیز جای داشته و چارچوب آن تقویت گردد.

زرکی ملیار عضو هیأت افغان‌های مقیم اروپا نیز طی صحبتی بیان نموده که خوشحال است که در افغانستان حضور دارد و پیشرفت‌های افغانستان را از نزدیک مشاهده می‌کند.

وی افزوده است، فرصت کنونی برای آبادی و استحکام نظام افغانستان ارزش تاریخی دارد و نیاز است که روابط افغانستان با افغان‌ها و جامعه بین‌المللی تقویت یابد.

هم‌چنان آقای ملیار گفته‌است، آنان حقایق را پیرامون افغان‌های مقیم کشورهای اروپایی ابراز کردند و حیثیت پل بین افغانستان و اتحادیه اروپا را بازی خواهند کرد و برای به رسمیت شناختن آن کار خواهند نمود.

این هیأت اطمینان داد، موقف امارت‌اسلامی را به افغان‌های مقیم اروپا خواهد رسانده و آنان را تشویق خواهد کرد که به کشور خویش سفر نموده و پیشرفت‌های آن‌را از نزدیک مشاهده کنند.

معاون سیاسی ریاست‌الوزرا ضمن خوش آمدید به آنان گفته‌است، اکنون افغانستان صاحب ملت واحد افغان و نظام واحد اسلامی است و برنامه‌ها و تلاش‌های صورت‌گرفته برای تجزیه آن ناکام شده است.

مولوی عبدالکبیر هم‌چنان افزود، حفظ حاكميت ملي، تماميت ارضي، مشاركت ملي و آزادي تضمين شده است و افغانستان گام‌های بلند را به سوي آينده بهتر بر می‌دارد.

معاون سیاسی ریاست‌الوزرا اضافه کرد، امارت اسلامی خواهان نظم و ثبات در منطقه و جهان است و باید به استقلال امارت اسلامی نیز احترام گذاشته شود.

مولوی عبدالکبیر افزود، اولؤیت امارت اسلامی ایجاد ثبات دائمی سیاسی و اقتصادی و تقویت وحدت در افغانستان است.

موصوف از پیشنهاد هیأت یادشده استقبال کرد که آنان میان امارت اسلامی افغانستان و کشورهای اروپایی میان‌جیگری می‌کنند.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
من متن سخنرانی هشدار دهنده طولانی نتانیاهو را خواندم. من دقیقا غرور جورج بوش را هنگام حمله به افغانستان در سال 2001 در آن دیدم. نتانیاهو تهدید کرده است که غزه را نابود خواهد کرد و به کسی رحم نخواهد کرد. او به قدرت خودش مغرور بود، که ادعای خدایی نکند، همین شروع سقوطش هست تصمیم نابودی را پروردگار می...
میراث تلخ 20 سال اشغال نظامی امریکا در افغانستان، گروه‌هایی از مردان، زنان و کودکان معتاد است که در کنار جاده‌های غبارآلود، زیر پل‌ها و در کناره‌ رودخانه های آلوده کابل خوابیده‌اند. ملموس ترین هدیه 20 سال حضور نظامی ایالات متحده در افغانستان چیزی جز فقر، میلیون ها معتاد و انزوای کشور نیست.
من بار دیگر پیش حاکمان فعلی دست نیاز دراز میکنم تا نفرت را از طریق برادری از بین ببرند. دشمنان قسم خورده افغانستان شبانه روز در اینجا تنفر را بیشتر می کنند. پاکستان در اسلام آباد یک استودیو به افغانستان انترنشنال داده است و تلویزیون نامبرده فقط بر طبل جنگ های داخلی می کوبد. شرایط را درک کنید
امریکا با ائتلاف جهانی به بدماشی کامل به بهانه ۹/۱۱ بر ملتی اتهام ویران کردن برج های نیورک وارد کرد؛ که از شدت فقط توان رفتن به بازار قریه خود را نداشت. بوش متکبر با زور خود بدون شنیدن استدلال حمله کرد. اما با پایان حمله با چنان عجله ای فرار کرد که عامل خنده تمام رقباء شد.
13 سال پیش در چنین روزی، جولیان آسانژ ویدئویی را منتشر کرد که نشان می‌داد نیروهای آمریکایی به سوی غیرنظامیان عراقی از جمله کودکان شلیک می‌کنند. اکنون او به دلیل انتشار آن با 175 سال زندان مواجه است.  
از ویتنام گرفته تا عراق، میلیون‌ها نفر در جنگ‌هایی که توسط سیاستمداران آغاز شده کشته شده‌اند. امروز لایحه‌ای را به تصویب رساندم که بر اساس آن پارلمان باید در این مورد پاسخگو باشد و اطمینان حاصل شود که هیچ سیاستمداری نمی‌تواند استرالیایی‌ها را دوباره به جنگ‌های نامشروع بفرستد. گروه های اصلی حاضر به پاسخگویی نشدند.
قبلی
بعدی
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x