معاون وزارت خارجه مالزی :طالبان حکومت همه شمول بسازند، ما نیز از طریق قطر با آنها در ارتباط خواهیم بود.

معاون وزارت خارجه مالزی آقای داتوک کاماردوین جعفر بر ایجاد حکومت همه شمول در افغانستان تاکید کرده وگفته است که از طریق سفارت قطر با طالبان در ارتباط خواهد بود.

این مقام دولت مالزی گفت افغانستان باید حکومتی بسازد که همه مردم به خصوص زنان در آن سهم داشته باشند.

مالزی در ماه سپتامبر گفته بود که دولت طالبان را به رسمیت نخواهد شناخت.

تمامی حامیان طالبان به شمول پاکستان و کشور های منطقه و جهان بر طالبان فشار وارد می کنند تا حکومت همه شمول بسازند، ولی طالبان کابینه خود را همه شمول خوانده و از آن دفاع میکنند.

در تازه ترین گفتگو معاون سیاسی رئیس الوزراء مولوی عبدالکبیر دیروز اظهار داشت: آغوش ما برای تمامی افغانها باز است و برای تمامی افراد اهل و شایسته در حکومت زمینه خدمت فراهم است.

تعبیر ''اهل'' و ''نااهل'' همان تعبیری است که تفاوت طالبان با جهان در آن نهفته است.

اکثریت کابینه طالبان را افرادی تشکیل میدهند که در مدارس پاکستانی درس خوانده و برداشت تندی از اسلام دارند.
تاند
۲۰۲۱/۲۲/۱۱

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
من متن سخنرانی هشدار دهنده طولانی نتانیاهو را خواندم. من دقیقا غرور جورج بوش را هنگام حمله به افغانستان در سال 2001 در آن دیدم. نتانیاهو تهدید کرده است که غزه را نابود خواهد کرد و به کسی رحم نخواهد کرد. او به قدرت خودش مغرور بود، که ادعای خدایی نکند، همین شروع سقوطش هست تصمیم نابودی را پروردگار می...
میراث تلخ 20 سال اشغال نظامی امریکا در افغانستان، گروه‌هایی از مردان، زنان و کودکان معتاد است که در کنار جاده‌های غبارآلود، زیر پل‌ها و در کناره‌ رودخانه های آلوده کابل خوابیده‌اند. ملموس ترین هدیه 20 سال حضور نظامی ایالات متحده در افغانستان چیزی جز فقر، میلیون ها معتاد و انزوای کشور نیست.
من بار دیگر پیش حاکمان فعلی دست نیاز دراز میکنم تا نفرت را از طریق برادری از بین ببرند. دشمنان قسم خورده افغانستان شبانه روز در اینجا تنفر را بیشتر می کنند. پاکستان در اسلام آباد یک استودیو به افغانستان انترنشنال داده است و تلویزیون نامبرده فقط بر طبل جنگ های داخلی می کوبد. شرایط را درک کنید
امریکا با ائتلاف جهانی به بدماشی کامل به بهانه ۹/۱۱ بر ملتی اتهام ویران کردن برج های نیورک وارد کرد؛ که از شدت فقط توان رفتن به بازار قریه خود را نداشت. بوش متکبر با زور خود بدون شنیدن استدلال حمله کرد. اما با پایان حمله با چنان عجله ای فرار کرد که عامل خنده تمام رقباء شد.
13 سال پیش در چنین روزی، جولیان آسانژ ویدئویی را منتشر کرد که نشان می‌داد نیروهای آمریکایی به سوی غیرنظامیان عراقی از جمله کودکان شلیک می‌کنند. اکنون او به دلیل انتشار آن با 175 سال زندان مواجه است.  
از ویتنام گرفته تا عراق، میلیون‌ها نفر در جنگ‌هایی که توسط سیاستمداران آغاز شده کشته شده‌اند. امروز لایحه‌ای را به تصویب رساندم که بر اساس آن پارلمان باید در این مورد پاسخگو باشد و اطمینان حاصل شود که هیچ سیاستمداری نمی‌تواند استرالیایی‌ها را دوباره به جنگ‌های نامشروع بفرستد. گروه های اصلی حاضر به پاسخگویی نشدند.
قبلی
بعدی
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x