معرفی اتشه‌های تجارت از سوی ا.ا؛ هفتمی درعشق‌آباد گماشته شد

امارت اسلامی تااکنون هفت اتشه تجارتی به کشورهای گوناگون معرفی کرده است.

وزارت صنعت و تجارت می‌گوید که این اتشه‌ها به پاکستان، ایران و به تازگی به ترکمنستان به هدف بهبود همکاری‌های اقتصادی با این کشورها معرفی شده‌اند.

محمد هارون سیدی به تازگی به عنوان اتشه تجارتی به سفارت افغانستان در ترکمنستان رفته و به گفته‌ی وزارت صنعت و تجارت، انتظار می‌رود به زودی اتشه تجارتی در استانبول نیز معرفی شود.

آخند زاده عبدالسلام جواد، سخنگوی وزارت صنعت و تجارت، گفت: «ما توانستیم تا حال به تعداد هفت اتشه تجارتی به کشورهای مختلف داشته باشیم. در پاکستان؛ یک اشته تجارتی در کویته، یک اتشه تجارتی در پشاور، یک اتشه تجارتی در کراچی و یک اتشه تجارتی دیگر هم در اسلام‌آباد است و در جمهوری اسلامی ایران هم یک اتشه تجارتی در تهران داریم. یک اتشه تجارتی هم در ترکمنستان در عشق‌آباد می‌باشد.»

همزمان با این، وزارت اقتصاد گماشتن اتشه‌های تجارتی را در جلب سرمایه‌گذاری‌های خارجی و بهبود روابط اقتصادی مهم می‌خواند.

عبداللطیف نظری، معین مسلکی وزارت اقتصاد، به طلوع‌نیوز گفت: «اتشه‌های تجارتی در نمایندگی‌های سیاسی ما در معرفی جاذبه‌های سرمایه‌گذاری در افغانستان و جلب و جذب سرمایه خارجی نقش مهم و اساسی ایفا می‌کنند.»

از سویی‌هم، برخی آگاهان مسایل اقتصادی، حضور اتشه‌های تجارتی را در همکاری‌های منطقه‌ای مهم می‌دانند و می‌گویند که اتشه‌های تجارتی با ظرفیت و متخصص می‌توانند برای بهبود اقتصاد کشور، جلب سرمایه‌گذاری‌های خارجی و معرفی فرآورده‌های داخلی نقش مهم داشته باشد.

سید مسعود، آگاه مسایل اقتصادی، به طلوع‌نیوز گفت: «اگر اتشه‌های تجارتی را درست مقرر بکنند، به اساس تخصص شان بیایند و تجاربی را در این مورد داشته باشند و در پهلوی شان و در حقیقت نمایندگی‌های سیاسی هم کاری را همرای‌شان پیش ببرند، من فکر می‌کنم که یک قدم نیک بر سکتور تجارت و بر تقویت سکتور تجارت در کشورهای که این اتشه‌ها می‌روند، است.»

هرچند که امارت اسلامی با برخی از کشور‌ها مانند چین، ازبیکستان، ترکمنستان، ایران، پاکستان امارات متحده عربی، ترکیه، روسیه روابط دیپلوماتیک دارد؛ اما اتشه‌های تجارتی به تمامی این کشورها معرفی نشده است.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
من متن سخنرانی هشدار دهنده طولانی نتانیاهو را خواندم. من دقیقا غرور جورج بوش را هنگام حمله به افغانستان در سال 2001 در آن دیدم. نتانیاهو تهدید کرده است که غزه را نابود خواهد کرد و به کسی رحم نخواهد کرد. او به قدرت خودش مغرور بود، که ادعای خدایی نکند، همین شروع سقوطش هست تصمیم نابودی را پروردگار می...
میراث تلخ 20 سال اشغال نظامی امریکا در افغانستان، گروه‌هایی از مردان، زنان و کودکان معتاد است که در کنار جاده‌های غبارآلود، زیر پل‌ها و در کناره‌ رودخانه های آلوده کابل خوابیده‌اند. ملموس ترین هدیه 20 سال حضور نظامی ایالات متحده در افغانستان چیزی جز فقر، میلیون ها معتاد و انزوای کشور نیست.
من بار دیگر پیش حاکمان فعلی دست نیاز دراز میکنم تا نفرت را از طریق برادری از بین ببرند. دشمنان قسم خورده افغانستان شبانه روز در اینجا تنفر را بیشتر می کنند. پاکستان در اسلام آباد یک استودیو به افغانستان انترنشنال داده است و تلویزیون نامبرده فقط بر طبل جنگ های داخلی می کوبد. شرایط را درک کنید
امریکا با ائتلاف جهانی به بدماشی کامل به بهانه ۹/۱۱ بر ملتی اتهام ویران کردن برج های نیورک وارد کرد؛ که از شدت فقط توان رفتن به بازار قریه خود را نداشت. بوش متکبر با زور خود بدون شنیدن استدلال حمله کرد. اما با پایان حمله با چنان عجله ای فرار کرد که عامل خنده تمام رقباء شد.
13 سال پیش در چنین روزی، جولیان آسانژ ویدئویی را منتشر کرد که نشان می‌داد نیروهای آمریکایی به سوی غیرنظامیان عراقی از جمله کودکان شلیک می‌کنند. اکنون او به دلیل انتشار آن با 175 سال زندان مواجه است.  
از ویتنام گرفته تا عراق، میلیون‌ها نفر در جنگ‌هایی که توسط سیاستمداران آغاز شده کشته شده‌اند. امروز لایحه‌ای را به تصویب رساندم که بر اساس آن پارلمان باید در این مورد پاسخگو باشد و اطمینان حاصل شود که هیچ سیاستمداری نمی‌تواند استرالیایی‌ها را دوباره به جنگ‌های نامشروع بفرستد. گروه های اصلی حاضر به پاسخگویی نشدند.
قبلی
بعدی
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x