مقام پاکستانی تایید کرد که پولیس این کشور نزدیک به صد هزار ‘مهاجر’ را بازداشت کرده است

وزیر اطلاعات پنجاب روز جمعه اعلام کرد که پیش از فرارسیدن نوامبر، که ضرب‌الاجل تعیین شده حکومت پاکستان برای مهاجران است، حدود ۹۹ هزار مهاجر «غیرقانونی» بازداشت شده‌اند.

امیر میر گفت از این میان ۳۳ هزار نفر فاقد مدرک اقامت‌اند و اخراج خواهند شد.

نزدیک به یک ماه پیش حکومت موقت پاکستان به همه مهاجران فاقد مدرک رسمی اقامت در این کشور، هشدار داد که پاکستان را تا ۳۱ اکتوبر ترک کنند، در غیر آن صورت زندانی و اخراج خواهند شد.

حکومت پاکستان تاکنون بیش از ۶۰ هزار مهاجر افغان را بازداشت و خراج کرده است.

بر بنیاد آخرین آمار سازمان ملل متحد، حدود ۱.۳ میلیون مهاجر افغان در پاکستان ثبت شده هستند و ۸۸۰ هزار نفر دیگر دارای وضعیت قانونی برای ماندن در پاکستان هستند.

دفتر کمیساریای عالی حقوق بشر سازمان ملل از حکومت پاکستان خواسته است که «اخراج اجباری شهروندان افغان را برای جلوگیری از فاجعه حقوق بشری متوقف کند.»

سخنگوی کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل در بیانیه‌ای خواهان ادامه حمایت از مهاجران نیازمند شده و برگشت آنان را مشروط به آینده ایمن، داوطلبانه و مطابق با قوانین بین‌المللی دانسته است.

او افزود که با توجه به نزدیک شدن فصل زمستان، اخراج گسترده مهاجران احتمالا بحران انسانی را در افغانستان تشدید خواهد کرد.

با این حال، وزیر اطلاعات پنجاب با اشاره به ۲۴ حمله انتحاری در مناطق مختلف پاکستان گفت که در ۱۴ مورد آن اتباع افغانستان به عنوان بمبگذار انتحاری معرفی شده‌اند.

او بر آمادگی برای برنامه عملیاتی با اقداماتی که قرار است به زودی انجام شود، تاکید است.

آقای میر گفت که حکومت پاکستان برای این منظور در پنجاب روز جمعه و شنبه را برای اخراج اختصاص داده است و شهرهای دیگر نیز روزهای متفاوتی را برای این منظور تعیین کرده‌اند.

او افزود که مهاجران «غیرقانونی» شناسایی شده‌ در حال حاضر در ۳۶ نقطه مختلف در پنجاب نگهداری می‌شوند و در زمان تعیین شده اخراج خواهند شد.

همچنین وزیر داخله پاکستان توضیح داده است که مهاجران در هنگام خروج فقط با ۱۸۰ دالر حق دارند از کشور خارج کنند.

سرفراز بوگتی هشدار داد که اگر مشخص شود که کسانی پس از اول نوامبر به مهاجرانی که به طور «غیرقانونی» پناه داده‌اند، علیه آنها هم اقدام خواهد شد.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
من متن سخنرانی هشدار دهنده طولانی نتانیاهو را خواندم. من دقیقا غرور جورج بوش را هنگام حمله به افغانستان در سال 2001 در آن دیدم. نتانیاهو تهدید کرده است که غزه را نابود خواهد کرد و به کسی رحم نخواهد کرد. او به قدرت خودش مغرور بود، که ادعای خدایی نکند، همین شروع سقوطش هست تصمیم نابودی را پروردگار می...
میراث تلخ 20 سال اشغال نظامی امریکا در افغانستان، گروه‌هایی از مردان، زنان و کودکان معتاد است که در کنار جاده‌های غبارآلود، زیر پل‌ها و در کناره‌ رودخانه های آلوده کابل خوابیده‌اند. ملموس ترین هدیه 20 سال حضور نظامی ایالات متحده در افغانستان چیزی جز فقر، میلیون ها معتاد و انزوای کشور نیست.
من بار دیگر پیش حاکمان فعلی دست نیاز دراز میکنم تا نفرت را از طریق برادری از بین ببرند. دشمنان قسم خورده افغانستان شبانه روز در اینجا تنفر را بیشتر می کنند. پاکستان در اسلام آباد یک استودیو به افغانستان انترنشنال داده است و تلویزیون نامبرده فقط بر طبل جنگ های داخلی می کوبد. شرایط را درک کنید
امریکا با ائتلاف جهانی به بدماشی کامل به بهانه ۹/۱۱ بر ملتی اتهام ویران کردن برج های نیورک وارد کرد؛ که از شدت فقط توان رفتن به بازار قریه خود را نداشت. بوش متکبر با زور خود بدون شنیدن استدلال حمله کرد. اما با پایان حمله با چنان عجله ای فرار کرد که عامل خنده تمام رقباء شد.
13 سال پیش در چنین روزی، جولیان آسانژ ویدئویی را منتشر کرد که نشان می‌داد نیروهای آمریکایی به سوی غیرنظامیان عراقی از جمله کودکان شلیک می‌کنند. اکنون او به دلیل انتشار آن با 175 سال زندان مواجه است.  
از ویتنام گرفته تا عراق، میلیون‌ها نفر در جنگ‌هایی که توسط سیاستمداران آغاز شده کشته شده‌اند. امروز لایحه‌ای را به تصویب رساندم که بر اساس آن پارلمان باید در این مورد پاسخگو باشد و اطمینان حاصل شود که هیچ سیاستمداری نمی‌تواند استرالیایی‌ها را دوباره به جنگ‌های نامشروع بفرستد. گروه های اصلی حاضر به پاسخگویی نشدند.
قبلی
بعدی
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x