ملل متحد با وجود ممنوعیت کار زنان به فعالیتش در افغانستان ادامه می‌دهد

دفتر هیأت معاونت سازمان ملل متحد در افغانستان (یوناما) اعلام کرد که این سازمان فعالیتش را در کشور ادامه می‌هد.

یوناما جمعه‌شب، ۱۵ ثور، با نشر اعلامیه‌ای گفت که پس از ممانعت طالبان از کار زنان، این سازمان با جوانب مختلف در افغانستان، به‌ویژه جامعه‌مدنی، گروه‌های زنان، کشورهای عضو ملل متحد و امدادگران صحبت کرده است.

این سازمان تاکید کرده است که پس از بررسی‌های انجام‌شده، در افغانستان می‌ماند.

در اعلامیه یوناما آمده است: «در عین حال، ما به تعامل متمرکز، اصولی و سازنده با تمام سطوح ممکن از مقام‌های طالبان برای لغو این ممنوعیت و تضمین امنیت همه کارکنان سازمان ملل و امدادرسان‌ها ادامه می‌دهیم.»

یوناما تصریح کرده است که لغو این محدودیت‌ها و موانع از سر راه فعالیت سازمان ملل، سازمان‌های بین‌المللی و سازمان‌ها داخلی در زمینه ارایه کمک‌ها و برنامه‌های حمایت از مردم افغانستان ضروری است.

گفتنی‌ است که طالبان در ۱۴ حمل سال‌جاری در فرمانی، کار زنان با نهادهای مربوط به سازمان ملل متحد در افغانستان را ممنوع اعلام کردند.

این ممنوعیت واکنش‌های گستر‌ده‌ای را در پی داشته است.

پس از این اقدام، یوناما اعلام کرده بود که طالبان این نهاد را مجبور کرده‌ تا میان ماندن برای حمایت از مردم افغانستان و پابندی به شرایط کاری سازمان ملل، یکی را انتخاب کند.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
من متن سخنرانی هشدار دهنده طولانی نتانیاهو را خواندم. من دقیقا غرور جورج بوش را هنگام حمله به افغانستان در سال 2001 در آن دیدم. نتانیاهو تهدید کرده است که غزه را نابود خواهد کرد و به کسی رحم نخواهد کرد. او به قدرت خودش مغرور بود، که ادعای خدایی نکند، همین شروع سقوطش هست تصمیم نابودی را پروردگار می...
میراث تلخ 20 سال اشغال نظامی امریکا در افغانستان، گروه‌هایی از مردان، زنان و کودکان معتاد است که در کنار جاده‌های غبارآلود، زیر پل‌ها و در کناره‌ رودخانه های آلوده کابل خوابیده‌اند. ملموس ترین هدیه 20 سال حضور نظامی ایالات متحده در افغانستان چیزی جز فقر، میلیون ها معتاد و انزوای کشور نیست.
من بار دیگر پیش حاکمان فعلی دست نیاز دراز میکنم تا نفرت را از طریق برادری از بین ببرند. دشمنان قسم خورده افغانستان شبانه روز در اینجا تنفر را بیشتر می کنند. پاکستان در اسلام آباد یک استودیو به افغانستان انترنشنال داده است و تلویزیون نامبرده فقط بر طبل جنگ های داخلی می کوبد. شرایط را درک کنید
امریکا با ائتلاف جهانی به بدماشی کامل به بهانه ۹/۱۱ بر ملتی اتهام ویران کردن برج های نیورک وارد کرد؛ که از شدت فقط توان رفتن به بازار قریه خود را نداشت. بوش متکبر با زور خود بدون شنیدن استدلال حمله کرد. اما با پایان حمله با چنان عجله ای فرار کرد که عامل خنده تمام رقباء شد.
13 سال پیش در چنین روزی، جولیان آسانژ ویدئویی را منتشر کرد که نشان می‌داد نیروهای آمریکایی به سوی غیرنظامیان عراقی از جمله کودکان شلیک می‌کنند. اکنون او به دلیل انتشار آن با 175 سال زندان مواجه است.  
از ویتنام گرفته تا عراق، میلیون‌ها نفر در جنگ‌هایی که توسط سیاستمداران آغاز شده کشته شده‌اند. امروز لایحه‌ای را به تصویب رساندم که بر اساس آن پارلمان باید در این مورد پاسخگو باشد و اطمینان حاصل شود که هیچ سیاستمداری نمی‌تواند استرالیایی‌ها را دوباره به جنگ‌های نامشروع بفرستد. گروه های اصلی حاضر به پاسخگویی نشدند.
قبلی
بعدی
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x