منبع: بانک توسعه آسیایی اوایل سال آینده میلادی دفترش در افغانستان را بازگشایی می‌کند

یک‌ منبع معتبر به روزنامه ۸صبح می‌گوید که بانک توسعه آسیایی (ADB) دفترش در افغانستان را در ماه جنوری یا فبروری سال آینده بازگشایی خواهد کرد.

این‌ منبع که نخواست از وی نام‌ برده شود، روز جمعه، ۲۴ سنبله، تایید کرد که این بانک همچنان می‌خواهد تا دست‌کم ۴۰۰ میلیون دالر را در قالب کمک‌های بشردوستانه به افغانستان کمک کند.

به گفته منبع، امریکا و جاپان به‌عنوان دو تمویل‌کننده اصلی، بر بانک توسعه آسیایی فشار وارد کرده‌اند که دفترش را در افغانستان زیر اداره طالبان بازگشایی کند.

قرار است کمک‌های که برای افغانستان در نظر گرفته شده، با باز شدن دفتر این بانک در کابل در زمینه مواد غذایی و خدمات صحی مصرف شود.

بانک توسعه آسیایی در پی تسلط دوباره طالبان بر کشور فعالیتش در افغانستان را به حالت تعلیق درآورده است.

طی این دو سال بانک توسعه آسیایی در چندین مورد به افغانستان زیر اداره طالبان به‌ویژه‌ در بخش صحت کمک‌ کرده است.

پیش از تسلط طالبان، بانک انکشاف آسیایی از تمویل‌کنندگان مهم حکومت پیشین افغانستان بود و این نهاد بین‌المللی صدها میلیون دالر تا کنون در بخش‌های بازسازی افغانستان مصرف کرده است.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
میراث تلخ 20 سال اشغال نظامی امریکا در افغانستان، گروه‌هایی از مردان، زنان و کودکان معتاد است که در کنار جاده‌های غبارآلود، زیر پل‌ها و در کناره‌ رودخانه های آلوده کابل خوابیده‌اند. ملموس ترین هدیه 20 سال حضور نظامی ایالات متحده در افغانستان چیزی جز فقر، میلیون ها معتاد و انزوای کشور نیست.
من بار دیگر پیش حاکمان فعلی دست نیاز دراز میکنم تا نفرت را از طریق برادری از بین ببرند. دشمنان قسم خورده افغانستان شبانه روز در اینجا تنفر را بیشتر می کنند. پاکستان در اسلام آباد یک استودیو به افغانستان انترنشنال داده است و تلویزیون نامبرده فقط بر طبل جنگ های داخلی می کوبد. شرایط را درک کنید
امریکا با ائتلاف جهانی به بدماشی کامل به بهانه ۹/۱۱ بر ملتی اتهام ویران کردن برج های نیورک وارد کرد؛ که از شدت فقط توان رفتن به بازار قریه خود را نداشت. بوش متکبر با زور خود بدون شنیدن استدلال حمله کرد. اما با پایان حمله با چنان عجله ای فرار کرد که عامل خنده تمام رقباء شد.
13 سال پیش در چنین روزی، جولیان آسانژ ویدئویی را منتشر کرد که نشان می‌داد نیروهای آمریکایی به سوی غیرنظامیان عراقی از جمله کودکان شلیک می‌کنند. اکنون او به دلیل انتشار آن با 175 سال زندان مواجه است.  
از ویتنام گرفته تا عراق، میلیون‌ها نفر در جنگ‌هایی که توسط سیاستمداران آغاز شده کشته شده‌اند. امروز لایحه‌ای را به تصویب رساندم که بر اساس آن پارلمان باید در این مورد پاسخگو باشد و اطمینان حاصل شود که هیچ سیاستمداری نمی‌تواند استرالیایی‌ها را دوباره به جنگ‌های نامشروع بفرستد. گروه های اصلی حاضر به پاسخگویی نشدند.
قبلی
بعدی
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x