مهاجران اخراج شده؛ خانواده‌های ما در پاکستان مانده‌اند

بیش از هفت هزار مهاجر افغان که به گونه‌ی اجباری از پاکستان اخراج شده‌اند، می‌گویند که اعضای خانواده‌های شان در پاکستان مانده‌اند.

مهاجران اخراج شده که در میان آنان زنان و کودکان نیز شامل می‌باشد، به طلوع‌نیوز می‌گویند که هنوز از سرنوشت خانواده‌های شان در پاکستان، هیچ اطلاعی در دست ندارند.

نور محمد، مهاجر اخراج شده از پاکستان به طلوع‌نیوز گفت: «بچه‌هایم که حافظان قرآن بودند مخفیانه می‌گشتند، شاگردان را از مدرسه‌ها گرفتن و به مرز آوردند و اخراج کردند.»

عبدالله، مهاجر دیگر گفت: «به خانه آمدن و اموال ما را گرفتن و به یک موتر انداختن. این ظلم شروع بود و در کوچه خلوت تنها گشته نمی‌شد.»

این در حالی‌ست که از آغاز روند اخراج اجباری مهاجران افغان از پاکستان، بیش از ۵۰ هزار افغان، از مسیر گذرگاه اسپین بولدک به کشور برگشته‌اند.

آغا جان سالم، رییس کمیته تنظیم امور مهاجران برگشت‌کننده از پاکستان گفت: «این کمیته که در اینجا جور شد به همرای این ما هر نوع کمک‌ها را با مهاجرین انجام دادیم و به ترانسپورت معرفی شان می‌کنیم و ترانسپورت هم آن‌ها را تا مقصد شان می‌رساند.»

براساس معلومات مرکز پذیرایی مهاجران برگشت‌کننده در ولسوالی سپین بولدک کندهار، بسیاری از مهاجران اخراج شده، به اثر فشارها و برخوردهای نادرست نظامیان پاکستانی، به بیماری‌های روانی، مبتلا شده‌اند.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
من متن سخنرانی هشدار دهنده طولانی نتانیاهو را خواندم. من دقیقا غرور جورج بوش را هنگام حمله به افغانستان در سال 2001 در آن دیدم. نتانیاهو تهدید کرده است که غزه را نابود خواهد کرد و به کسی رحم نخواهد کرد. او به قدرت خودش مغرور بود، که ادعای خدایی نکند، همین شروع سقوطش هست تصمیم نابودی را پروردگار می...
میراث تلخ 20 سال اشغال نظامی امریکا در افغانستان، گروه‌هایی از مردان، زنان و کودکان معتاد است که در کنار جاده‌های غبارآلود، زیر پل‌ها و در کناره‌ رودخانه های آلوده کابل خوابیده‌اند. ملموس ترین هدیه 20 سال حضور نظامی ایالات متحده در افغانستان چیزی جز فقر، میلیون ها معتاد و انزوای کشور نیست.
من بار دیگر پیش حاکمان فعلی دست نیاز دراز میکنم تا نفرت را از طریق برادری از بین ببرند. دشمنان قسم خورده افغانستان شبانه روز در اینجا تنفر را بیشتر می کنند. پاکستان در اسلام آباد یک استودیو به افغانستان انترنشنال داده است و تلویزیون نامبرده فقط بر طبل جنگ های داخلی می کوبد. شرایط را درک کنید
امریکا با ائتلاف جهانی به بدماشی کامل به بهانه ۹/۱۱ بر ملتی اتهام ویران کردن برج های نیورک وارد کرد؛ که از شدت فقط توان رفتن به بازار قریه خود را نداشت. بوش متکبر با زور خود بدون شنیدن استدلال حمله کرد. اما با پایان حمله با چنان عجله ای فرار کرد که عامل خنده تمام رقباء شد.
13 سال پیش در چنین روزی، جولیان آسانژ ویدئویی را منتشر کرد که نشان می‌داد نیروهای آمریکایی به سوی غیرنظامیان عراقی از جمله کودکان شلیک می‌کنند. اکنون او به دلیل انتشار آن با 175 سال زندان مواجه است.  
از ویتنام گرفته تا عراق، میلیون‌ها نفر در جنگ‌هایی که توسط سیاستمداران آغاز شده کشته شده‌اند. امروز لایحه‌ای را به تصویب رساندم که بر اساس آن پارلمان باید در این مورد پاسخگو باشد و اطمینان حاصل شود که هیچ سیاستمداری نمی‌تواند استرالیایی‌ها را دوباره به جنگ‌های نامشروع بفرستد. گروه های اصلی حاضر به پاسخگویی نشدند.
قبلی
بعدی
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x