مولوی عبدالکبیر: هدف مبارزه ما تحقق یافته است

مولوی عبدالکبیر معاون سیاسی ریاست‌الوزراء در مراسم فراغت یک مدرسه دینی در خوست می‌گوید که پس از مبارزه مسلحانه در برابر اتحاد جماهر شوروی، اهداف اساسی در کشور تحقق نیافت.

او می‌افزاید که هدف این مبارزه داشتن یک نظام کامل اسلامی بود که پس از حاکمیت دوباره امارت اسلامی، بدست آمده است.

معاون سیاسی ریاست‌الوزارء افزود: «به دلیل اختلافات داخلی بر سر قدرت طلبی در داخل افغانستان یک نظام سچه‌ی اسلامی در تمام افغانستان به معنی مکمل حاکم نشد.»

محمد خالد حنفی سرپرست وزارت امر به معروف و نهی از منکر نیز در این مراسم می‌گوید که امارت اسلامی هیچگاهی در تطبیق احکام شرعی کوتاهی نخواهد کرد.

آقای حنفی افزود که کشورهای خارجی در بیست سال گذشته بنام حقوق بشر و دیگر آزادی‌ها، مردم را گمراه کرده بودند.

سرپرست وزارت امر به معروف و نهی از منکر گفت: «به الله قسم است که اگر یک روز هم زندگی باشد ما از یک رکن نظام اسلامی خود هم نخواهیم گذشت.»

انس حقانی یکی از اعضای ارشد امارت اسلامی می‌گوید نباید هیچ کسی به علت علمکرد شان در گذشته مورد آزار و اذیت قرار بگیرد.

او در این مراسم از تازه فارغان خواست که نباید همه در تلاش بدست‌آوردن موقف دولتی باشند.

 

آقای حقانی افزود: «در موضوع دین ما نباید از ملامتی هیچ کسی هراس داشته باشیم، همه‌ی این مردم رعیت ما هستند و شما حاکمان آن‌ها هستید، باید با رعیت مانند فرزندان خود رفتار کنید. در میان رعیت از هر مذهب و هر کسی که تحت حاکمیت ما زندگی می‌کند در شرعیت حدود و حقوق آن‌ها برای ما معلوم است. ما باید به دین مراجعه کنیم و اجتهاد شخصی نکنیم.»

مسوولان بلندرتبه امارت اسلامی در این مراسم می‌گویند که هم اکنون از تمام اقوام کشور در نظام امارت اسلامی شامل هستند و برای کسی اجازه نخواهند داد تا بنام قوم و سمت، اختلاف ایجاد کند.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
من متن سخنرانی هشدار دهنده طولانی نتانیاهو را خواندم. من دقیقا غرور جورج بوش را هنگام حمله به افغانستان در سال 2001 در آن دیدم. نتانیاهو تهدید کرده است که غزه را نابود خواهد کرد و به کسی رحم نخواهد کرد. او به قدرت خودش مغرور بود، که ادعای خدایی نکند، همین شروع سقوطش هست تصمیم نابودی را پروردگار می...
میراث تلخ 20 سال اشغال نظامی امریکا در افغانستان، گروه‌هایی از مردان، زنان و کودکان معتاد است که در کنار جاده‌های غبارآلود، زیر پل‌ها و در کناره‌ رودخانه های آلوده کابل خوابیده‌اند. ملموس ترین هدیه 20 سال حضور نظامی ایالات متحده در افغانستان چیزی جز فقر، میلیون ها معتاد و انزوای کشور نیست.
من بار دیگر پیش حاکمان فعلی دست نیاز دراز میکنم تا نفرت را از طریق برادری از بین ببرند. دشمنان قسم خورده افغانستان شبانه روز در اینجا تنفر را بیشتر می کنند. پاکستان در اسلام آباد یک استودیو به افغانستان انترنشنال داده است و تلویزیون نامبرده فقط بر طبل جنگ های داخلی می کوبد. شرایط را درک کنید
امریکا با ائتلاف جهانی به بدماشی کامل به بهانه ۹/۱۱ بر ملتی اتهام ویران کردن برج های نیورک وارد کرد؛ که از شدت فقط توان رفتن به بازار قریه خود را نداشت. بوش متکبر با زور خود بدون شنیدن استدلال حمله کرد. اما با پایان حمله با چنان عجله ای فرار کرد که عامل خنده تمام رقباء شد.
13 سال پیش در چنین روزی، جولیان آسانژ ویدئویی را منتشر کرد که نشان می‌داد نیروهای آمریکایی به سوی غیرنظامیان عراقی از جمله کودکان شلیک می‌کنند. اکنون او به دلیل انتشار آن با 175 سال زندان مواجه است.  
از ویتنام گرفته تا عراق، میلیون‌ها نفر در جنگ‌هایی که توسط سیاستمداران آغاز شده کشته شده‌اند. امروز لایحه‌ای را به تصویب رساندم که بر اساس آن پارلمان باید در این مورد پاسخگو باشد و اطمینان حاصل شود که هیچ سیاستمداری نمی‌تواند استرالیایی‌ها را دوباره به جنگ‌های نامشروع بفرستد. گروه های اصلی حاضر به پاسخگویی نشدند.
قبلی
بعدی
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x