نبنزیا: سازمان‌ ملل در سال جاری به اوکراین بیشتر از افغانستان کمک‌ کرده است

واسیلی نبنزیا، نماینده دایمی روسیه در سازمان ملل متحد گفته که در سال جاری میلادی اوکراین ۱.۸۳ میلیارد دالر کمک بشردوستانه از سوی‌ این سازمان دریافت کرده است.

خبرگزاری تاس روز جمعه، ۲۴ سنبله، گزارش داده که وی در نشست شورای امنیت این‌ سازمان زیر نام «پیشبرد مشارکت بشردوستانه عمومی و خصوصی» از کمک کم به افغانستان نسبت به اوکراین انتقاد کرده است.

به گفته نبنزیا، کمک انجام شده به اوکراین یک میلیارد دالر بیشتر از رقمی است که به افغانستان در سال جاری از سوی سازمان ملل متحد کمک شده است.

نماینده روسیه با لحن طعن‌آمیز اضافه کرده است: «این مبلغ ۳۰۰ میلیون دالر بیشتر از آنچه برای حمایت از مردم رنج‌کشیده سوریه درخواست می‌شود است و یک میلیارد دالر بیشتر از کمک به مردم عادی افغانستان است که دموکراسی‌سازی تجربی را توسط ایالات متحده و ناتو تجربه کرده‌اند.»

به قول این مقام‌ روسی، بسیاری از افراد در کشورهای یادشده مجبور‌ند اعضای بدن و‌ کودکان‌شان را در ازای پول‌ بفروشند تا بتوانند به بقیه خانواده غذا تهیه کنند.

این انتقاد در حالی صورت می‌گیرد که براساس آمارها در حال حاضر دست‌کم ۳۰ میلیون تن در افغانستان به کمک‌های بشری نیاز دارند و برخی از سازمان‌های بین‌المللی از جمله سازمان جهانی غذا به‌دلیل نبود بودجه میزان کمک‌هایش به افغانستان را کاهش داده است.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
من متن سخنرانی هشدار دهنده طولانی نتانیاهو را خواندم. من دقیقا غرور جورج بوش را هنگام حمله به افغانستان در سال 2001 در آن دیدم. نتانیاهو تهدید کرده است که غزه را نابود خواهد کرد و به کسی رحم نخواهد کرد. او به قدرت خودش مغرور بود، که ادعای خدایی نکند، همین شروع سقوطش هست تصمیم نابودی را پروردگار می...
میراث تلخ 20 سال اشغال نظامی امریکا در افغانستان، گروه‌هایی از مردان، زنان و کودکان معتاد است که در کنار جاده‌های غبارآلود، زیر پل‌ها و در کناره‌ رودخانه های آلوده کابل خوابیده‌اند. ملموس ترین هدیه 20 سال حضور نظامی ایالات متحده در افغانستان چیزی جز فقر، میلیون ها معتاد و انزوای کشور نیست.
من بار دیگر پیش حاکمان فعلی دست نیاز دراز میکنم تا نفرت را از طریق برادری از بین ببرند. دشمنان قسم خورده افغانستان شبانه روز در اینجا تنفر را بیشتر می کنند. پاکستان در اسلام آباد یک استودیو به افغانستان انترنشنال داده است و تلویزیون نامبرده فقط بر طبل جنگ های داخلی می کوبد. شرایط را درک کنید
امریکا با ائتلاف جهانی به بدماشی کامل به بهانه ۹/۱۱ بر ملتی اتهام ویران کردن برج های نیورک وارد کرد؛ که از شدت فقط توان رفتن به بازار قریه خود را نداشت. بوش متکبر با زور خود بدون شنیدن استدلال حمله کرد. اما با پایان حمله با چنان عجله ای فرار کرد که عامل خنده تمام رقباء شد.
13 سال پیش در چنین روزی، جولیان آسانژ ویدئویی را منتشر کرد که نشان می‌داد نیروهای آمریکایی به سوی غیرنظامیان عراقی از جمله کودکان شلیک می‌کنند. اکنون او به دلیل انتشار آن با 175 سال زندان مواجه است.  
از ویتنام گرفته تا عراق، میلیون‌ها نفر در جنگ‌هایی که توسط سیاستمداران آغاز شده کشته شده‌اند. امروز لایحه‌ای را به تصویب رساندم که بر اساس آن پارلمان باید در این مورد پاسخگو باشد و اطمینان حاصل شود که هیچ سیاستمداری نمی‌تواند استرالیایی‌ها را دوباره به جنگ‌های نامشروع بفرستد. گروه های اصلی حاضر به پاسخگویی نشدند.
قبلی
بعدی
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x