نزدیک شدن مهلت اخراج و شدت بازداشت مهاجران افغان در پاکستان

شماری از مهاجران افغان در پاکستان گفته‌اند که هم‌زمان با نزدیک شدن مهلت حکومت موقت پاکستان برای اخراج مهاجران، بازداشت مهاجران افغان در این کشور نیز شدت یافته است.

بنابر گفته‌های مهاجران افغان، اوضاع مهاجران دشوارتر از پیش شده است.

بیژن حسینی، مهاجر افغان در پاکستان به طلوع‌نیوز گفت: «در این اواخر پولیس پاکستان نظر به گذشته بیشتر مهاجران افغان را آزار و اذیت می‌کند و پولیس در شهرک‌ها به تعقیب مهاجران افغان می‌گردد.»

محمد امید یکی دیگر از مهاجران افغان در پاکستان گفت: «این‌جا در پاکستان، مهاجران افغان با مشکلات زیادی روبه‌رو هستند و پولیس این کشور به خانه‌های مهاجران داخل می‌شود و پس از بازداشت، آنان را به زندان‌ها می‌برد.»

درهمین حال، عبدالجبار تخاری، سرقونسل امارت اسلامی در کراچی پاکستان گفته است که از آغاز ماه جاری تااکنون، بیش از ۱۲۰هزار مهاجر افغان پاکستان را ترک کرده‌اند.

آقای تخاری هم می‌پذیرد که آزار و اذیت مهاجران افغان ازسوی نظامیان پاکستانی هنوزهم ادامه دارد.

عبدالجبار تخاری به طلوع‌نیوز گفت: «در این مدت بیش از ۱۲۰هزار مهاجر افغان، پاکستان را ترک کرده‌اند و این روند ادامه دارد. ما از حکومت پاکستان می‌خواهیم که این مهلت را تمدید کند تا مهاجران بتوانند به طور منظم این کشور را ترک کنند.»

شماری از فعالان حقوق مهاجران تاکید می‌کنند که امارت اسلامی باید به اوضاع مهاجران افغان در کشورهای همسایه و منطقه رسیدگی کند.

میر احمد رووفی، فعال حقوق مهاجران در پاکستان در این باره گفت: «مهاجران افغان در پاکستان نگران آینده خود هستند و حکومت پاکستان باید با مهاجران در پرتو قوانین بین‌المللی برخورد کند.»

قونسل امارت اسلامی در شهر کراچی پاکستان همچنان آمار داده است که بیش از یک‌هزار مهاجر افغان در حال حاضر در زندان‌های پاکستان زندانی هستند و بیش از پنج‌صد مهاجر دیگر از زندان‌ها آزاد شده‌اند.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
من متن سخنرانی هشدار دهنده طولانی نتانیاهو را خواندم. من دقیقا غرور جورج بوش را هنگام حمله به افغانستان در سال 2001 در آن دیدم. نتانیاهو تهدید کرده است که غزه را نابود خواهد کرد و به کسی رحم نخواهد کرد. او به قدرت خودش مغرور بود، که ادعای خدایی نکند، همین شروع سقوطش هست تصمیم نابودی را پروردگار می...
میراث تلخ 20 سال اشغال نظامی امریکا در افغانستان، گروه‌هایی از مردان، زنان و کودکان معتاد است که در کنار جاده‌های غبارآلود، زیر پل‌ها و در کناره‌ رودخانه های آلوده کابل خوابیده‌اند. ملموس ترین هدیه 20 سال حضور نظامی ایالات متحده در افغانستان چیزی جز فقر، میلیون ها معتاد و انزوای کشور نیست.
من بار دیگر پیش حاکمان فعلی دست نیاز دراز میکنم تا نفرت را از طریق برادری از بین ببرند. دشمنان قسم خورده افغانستان شبانه روز در اینجا تنفر را بیشتر می کنند. پاکستان در اسلام آباد یک استودیو به افغانستان انترنشنال داده است و تلویزیون نامبرده فقط بر طبل جنگ های داخلی می کوبد. شرایط را درک کنید
امریکا با ائتلاف جهانی به بدماشی کامل به بهانه ۹/۱۱ بر ملتی اتهام ویران کردن برج های نیورک وارد کرد؛ که از شدت فقط توان رفتن به بازار قریه خود را نداشت. بوش متکبر با زور خود بدون شنیدن استدلال حمله کرد. اما با پایان حمله با چنان عجله ای فرار کرد که عامل خنده تمام رقباء شد.
13 سال پیش در چنین روزی، جولیان آسانژ ویدئویی را منتشر کرد که نشان می‌داد نیروهای آمریکایی به سوی غیرنظامیان عراقی از جمله کودکان شلیک می‌کنند. اکنون او به دلیل انتشار آن با 175 سال زندان مواجه است.  
از ویتنام گرفته تا عراق، میلیون‌ها نفر در جنگ‌هایی که توسط سیاستمداران آغاز شده کشته شده‌اند. امروز لایحه‌ای را به تصویب رساندم که بر اساس آن پارلمان باید در این مورد پاسخگو باشد و اطمینان حاصل شود که هیچ سیاستمداری نمی‌تواند استرالیایی‌ها را دوباره به جنگ‌های نامشروع بفرستد. گروه های اصلی حاضر به پاسخگویی نشدند.
قبلی
بعدی
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x