نماینده‌گی‌های دیپلماتیک افغانستان: کشورهای جهان بر طالبان برای تشکیل حکومت مشروع فشار بیاورند

به دنبال نشر گزارش جدید شورای امنیت سازمان ملل مبنی بر ارتباط طالبان با القاعده، نماینده‌گی‌های دیپلماتیک افغانستان از کشورهای جهان خواست تا بر طالبان برای تشکیل حکومت مشروع فشار بیاورند.

این نماینده‌گی‌ها روز دوشنبه، ۲۲ جوزا، با نشر اعلامیه‌ای گفته است که نبود حکومت مشروع، بحران را در افغانستان عمیق‌تر می‌کند.

نماینده‌گی‌های دیپلماتیک افغانستان، گزارش جدید شورای امنیت سازمان ملل‌ را یکی از جامع‌ترین ارزیابی‌ها از وضعیت وخیم افغانستان دانسته و از آن استقبال کرده است.

در اعلامیه آمده است: «محتوای این گزارش این نگرانی‌های جدی و برجسته را تایید می‌کند که فقدان دولت مشروع و حاکمیت قانون منجر به بحران عمیق، بدتر شدن اوضاع امنیتی و پیامدهای دیگر برای افغانستان و فراتر از آن خواهد شد.»

در اعلامیه همچنان اضافه شده است: «امیدواریم که گزارش جدید و ارزیابی‌های مشابه توسط دیگر نهادها و کارشناسان بین‌المللی موجب توجه بیشتر جهانی در رسیده‌گی به بحران خطرناک افغانستان شود.»

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
من متن سخنرانی هشدار دهنده طولانی نتانیاهو را خواندم. من دقیقا غرور جورج بوش را هنگام حمله به افغانستان در سال 2001 در آن دیدم. نتانیاهو تهدید کرده است که غزه را نابود خواهد کرد و به کسی رحم نخواهد کرد. او به قدرت خودش مغرور بود، که ادعای خدایی نکند، همین شروع سقوطش هست تصمیم نابودی را پروردگار می...
میراث تلخ 20 سال اشغال نظامی امریکا در افغانستان، گروه‌هایی از مردان، زنان و کودکان معتاد است که در کنار جاده‌های غبارآلود، زیر پل‌ها و در کناره‌ رودخانه های آلوده کابل خوابیده‌اند. ملموس ترین هدیه 20 سال حضور نظامی ایالات متحده در افغانستان چیزی جز فقر، میلیون ها معتاد و انزوای کشور نیست.
من بار دیگر پیش حاکمان فعلی دست نیاز دراز میکنم تا نفرت را از طریق برادری از بین ببرند. دشمنان قسم خورده افغانستان شبانه روز در اینجا تنفر را بیشتر می کنند. پاکستان در اسلام آباد یک استودیو به افغانستان انترنشنال داده است و تلویزیون نامبرده فقط بر طبل جنگ های داخلی می کوبد. شرایط را درک کنید
امریکا با ائتلاف جهانی به بدماشی کامل به بهانه ۹/۱۱ بر ملتی اتهام ویران کردن برج های نیورک وارد کرد؛ که از شدت فقط توان رفتن به بازار قریه خود را نداشت. بوش متکبر با زور خود بدون شنیدن استدلال حمله کرد. اما با پایان حمله با چنان عجله ای فرار کرد که عامل خنده تمام رقباء شد.
13 سال پیش در چنین روزی، جولیان آسانژ ویدئویی را منتشر کرد که نشان می‌داد نیروهای آمریکایی به سوی غیرنظامیان عراقی از جمله کودکان شلیک می‌کنند. اکنون او به دلیل انتشار آن با 175 سال زندان مواجه است.  
از ویتنام گرفته تا عراق، میلیون‌ها نفر در جنگ‌هایی که توسط سیاستمداران آغاز شده کشته شده‌اند. امروز لایحه‌ای را به تصویب رساندم که بر اساس آن پارلمان باید در این مورد پاسخگو باشد و اطمینان حاصل شود که هیچ سیاستمداری نمی‌تواند استرالیایی‌ها را دوباره به جنگ‌های نامشروع بفرستد. گروه های اصلی حاضر به پاسخگویی نشدند.
قبلی
بعدی
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x