نماینده سازمان امداد اسلامی:در افغانستان مادران به خاطر سیر کردن فرزندان‌شان گریه می‌کردندنماینده سازمان امداد اسلامی:در افغانستان مادران به خاطر سیر کردن فرزندان‌شان گریه می‌کردند

مدیر سازمان امداد اسلامی در افغانستان می‌گوید دختران و پسران افغان ناامید و مردم با بزرگترین بحران بشردوستانه جهان مواجه است.عمیر حسن گفته در روستاهای افغانستان مادرانی را دیده که به خاطر سیر کردن شکم فرزندان‌شان گریه می‌کردند، کشاورزان و جوانان امید به آینده را از دست داده‌اند.

سازمان امداد اسلامی یک نهاد بشردوستانه است که برای بهبود زندگی آسیب پذیرترین افراد کار می‌کند. این نهاد در سال ۱۹۸۴ در بریتانیا تاسیس و در بیش از ۴۵ کشور کار می‌کند.

در گزارشی که از این نهاد روز پنجشنبه (۲۶ اسد) منتشر شده آمده است: فروپاشی اقتصادی و انزوای بین‌المللی اقتصاد افغانستان بسیاری از خانواده‌ها را به فقر و بیکاری سوق داده است.

افزون بر آن، سازمان امداد اسلامی می‌گوید درد و رنج دختران و زنان افغان تشدید شده، چون در دو سال گذشته با محدودیت‌های فزاینده‌ای مواجه بوده‌اند.

سازمان امداد اسلامی به بسته شدن سالن‌های زیبایی زنان به دستور طالبان اشاره کرده و گفته در ماه گذشته ۶۰ هزار زن دیگر در افغانستان بیکار شدند.

این نهاد هشدار داده که در حال حاضر معیشت زنان افغانستان با مشکل مواجه است.

مدیر سازمان امداد اسلامی در افغانستان می‌گوید که مردم افغانستان خواهان زندگی بهتر است «آن‌ها فقط فرصتی برای یافتن کار و کسب درآمد می‌خواهند.»

سازمان امداد اسلامی که از سال ۱۹۹۲ در افغانستان کار می‌کند، اعلام کرده که در سال گذشته بیش از یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر را در ۱۵ ولایت تحت پوشش کمک‌های خود قرار داده است.

این نهاد از جامعه جهانی خواسته نیازهای بشردوستانه افغانستان را برآورده کند، تعامل دیپلوماتیک را افزایش دهد و کمک‌های توسعه‌ای را برای حمایت از اقتصاد، تقویت اشتغال و خدمات حیاتی مانند مکاتب، کلینیک‌ و سیستم‌های آب را از سر بگیرد.

در گزارش سازمان امداد اسلامی آمده است که در سراسر افغانستان، بیش از ۲۹ میلیون نفر به کمک‌های بشردوستانه نیاز دارند.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
من متن سخنرانی هشدار دهنده طولانی نتانیاهو را خواندم. من دقیقا غرور جورج بوش را هنگام حمله به افغانستان در سال 2001 در آن دیدم. نتانیاهو تهدید کرده است که غزه را نابود خواهد کرد و به کسی رحم نخواهد کرد. او به قدرت خودش مغرور بود، که ادعای خدایی نکند، همین شروع سقوطش هست تصمیم نابودی را پروردگار می...
میراث تلخ 20 سال اشغال نظامی امریکا در افغانستان، گروه‌هایی از مردان، زنان و کودکان معتاد است که در کنار جاده‌های غبارآلود، زیر پل‌ها و در کناره‌ رودخانه های آلوده کابل خوابیده‌اند. ملموس ترین هدیه 20 سال حضور نظامی ایالات متحده در افغانستان چیزی جز فقر، میلیون ها معتاد و انزوای کشور نیست.
من بار دیگر پیش حاکمان فعلی دست نیاز دراز میکنم تا نفرت را از طریق برادری از بین ببرند. دشمنان قسم خورده افغانستان شبانه روز در اینجا تنفر را بیشتر می کنند. پاکستان در اسلام آباد یک استودیو به افغانستان انترنشنال داده است و تلویزیون نامبرده فقط بر طبل جنگ های داخلی می کوبد. شرایط را درک کنید
امریکا با ائتلاف جهانی به بدماشی کامل به بهانه ۹/۱۱ بر ملتی اتهام ویران کردن برج های نیورک وارد کرد؛ که از شدت فقط توان رفتن به بازار قریه خود را نداشت. بوش متکبر با زور خود بدون شنیدن استدلال حمله کرد. اما با پایان حمله با چنان عجله ای فرار کرد که عامل خنده تمام رقباء شد.
13 سال پیش در چنین روزی، جولیان آسانژ ویدئویی را منتشر کرد که نشان می‌داد نیروهای آمریکایی به سوی غیرنظامیان عراقی از جمله کودکان شلیک می‌کنند. اکنون او به دلیل انتشار آن با 175 سال زندان مواجه است.  
از ویتنام گرفته تا عراق، میلیون‌ها نفر در جنگ‌هایی که توسط سیاستمداران آغاز شده کشته شده‌اند. امروز لایحه‌ای را به تصویب رساندم که بر اساس آن پارلمان باید در این مورد پاسخگو باشد و اطمینان حاصل شود که هیچ سیاستمداری نمی‌تواند استرالیایی‌ها را دوباره به جنگ‌های نامشروع بفرستد. گروه های اصلی حاضر به پاسخگویی نشدند.
قبلی
بعدی
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x