نهاد زنان سازمان ملل: با تیم مردان در افغانستان کار نخواهیم کرد

نهاد سازمان ملل متحد برای برابری جنسیتی و قدرت بخشیدن به زنان می‌گوید که از رویکرد اصولی خود در کار با زنان دست نخواهد کشید و با تیم مردان در افغانستان کار نمی‌کند.

این سازمان روز دوشنبه، ۱ جوزا، با نشر گزارشی نوشت که از محدودیت‌ها و تهدید‌هایی که به‌گونه ویژه در برابر زنان افغانستان وجود دارد، متاثر شده است و حاضر به ادامه کار با یک تیم کاملا مردانه در این کشور نیست.

به گفته این سازمان، ممنوعیت کار زنان برای دفترهای سازمان ملل متحد نقض ارزش‌هایی است که این سازمان به آن باور دارد و جامعه‌ بین‌المللی براساس آن‌ بنا شده است.

نهاد سازمان ملل متحد برای برابری جنسیتی و قدرت بخشیدن به زنان افزود که ۷۰ درصد کارمندان این بخش در افغانستان زنان هستند و از این میان ۵۵ درصد آن را زنان افغان تشکیل می‌دهد.

در گزارش آمده است: «در سرتاسر جهان، مبارزه برای حقوق زنان یک مبارزه شدید است، اما در حال حاضر هیچ کشور به اندازه افغانستان وابسته به این مبارزه نیست. در هیچ قسمت از دنیا، ماموریت ما، دلیل حضور‌ ما و تاثیر ما به اندازه افغانستان به چالش کشیده نشده است.»

این سازمان تصریح کرد که تعهدش به زنان و دختران افغان قوی‌تر از همیشه است.

این در حالی‌ است که طالبان در ۱۴ حمل سال‌ جاری در فرمانی، کار زنان با نهادهای مربوط به سازمان ملل متحد در افغانستان را ممنوع اعلام کردند.

پس از ممانعت طالبان از کار زنان، سازمان ملل اعلام کرد که با جوانب مختلف در افغانستان، به‌ویژه جامعه‌مدنی، گروه‌های زنان، کشورهای عضو ملل متحد و امدادگران صحبت کرده است و به فعالیت خود در افغانستان ادامه خواهد داد.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
من متن سخنرانی هشدار دهنده طولانی نتانیاهو را خواندم. من دقیقا غرور جورج بوش را هنگام حمله به افغانستان در سال 2001 در آن دیدم. نتانیاهو تهدید کرده است که غزه را نابود خواهد کرد و به کسی رحم نخواهد کرد. او به قدرت خودش مغرور بود، که ادعای خدایی نکند، همین شروع سقوطش هست تصمیم نابودی را پروردگار می...
میراث تلخ 20 سال اشغال نظامی امریکا در افغانستان، گروه‌هایی از مردان، زنان و کودکان معتاد است که در کنار جاده‌های غبارآلود، زیر پل‌ها و در کناره‌ رودخانه های آلوده کابل خوابیده‌اند. ملموس ترین هدیه 20 سال حضور نظامی ایالات متحده در افغانستان چیزی جز فقر، میلیون ها معتاد و انزوای کشور نیست.
من بار دیگر پیش حاکمان فعلی دست نیاز دراز میکنم تا نفرت را از طریق برادری از بین ببرند. دشمنان قسم خورده افغانستان شبانه روز در اینجا تنفر را بیشتر می کنند. پاکستان در اسلام آباد یک استودیو به افغانستان انترنشنال داده است و تلویزیون نامبرده فقط بر طبل جنگ های داخلی می کوبد. شرایط را درک کنید
امریکا با ائتلاف جهانی به بدماشی کامل به بهانه ۹/۱۱ بر ملتی اتهام ویران کردن برج های نیورک وارد کرد؛ که از شدت فقط توان رفتن به بازار قریه خود را نداشت. بوش متکبر با زور خود بدون شنیدن استدلال حمله کرد. اما با پایان حمله با چنان عجله ای فرار کرد که عامل خنده تمام رقباء شد.
13 سال پیش در چنین روزی، جولیان آسانژ ویدئویی را منتشر کرد که نشان می‌داد نیروهای آمریکایی به سوی غیرنظامیان عراقی از جمله کودکان شلیک می‌کنند. اکنون او به دلیل انتشار آن با 175 سال زندان مواجه است.  
از ویتنام گرفته تا عراق، میلیون‌ها نفر در جنگ‌هایی که توسط سیاستمداران آغاز شده کشته شده‌اند. امروز لایحه‌ای را به تصویب رساندم که بر اساس آن پارلمان باید در این مورد پاسخگو باشد و اطمینان حاصل شود که هیچ سیاستمداری نمی‌تواند استرالیایی‌ها را دوباره به جنگ‌های نامشروع بفرستد. گروه های اصلی حاضر به پاسخگویی نشدند.
قبلی
بعدی
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x