نگرانی رییس‌جمهور روسیه از وخامت اوضاع بشری در افغانستان

رییس‌جمهور روسیه در نشست دبیران شورای امنیت ملی کشورهای منطقه گفته است که اوضاع بشری در افغانستان رو به وخامت است و نزدیک به ۴ میلیون تن در این کشور به کمک‌های فوری بشری نیاز دارند.

ولادیمیر پوتین در این نشست از تولید و قاچاق مواد مخدر در افغانستان نیز نگرانی کرده است.

رییس‌جمهور پوتین گفته است: «اوضاع بشردوستانه در افغانستان رو به وخامت است و بربنیاد اطلاعات روسیه، نزدیک به چهار میلیون نفر در این کشور به کمک‌های بشردوستانه فوری نیاز دارند. می‌توانیم بگوییم که متاسفانه تولید و قاچاق مواد مخدر در حال افزایش است.»

همزمان با این، شرکت کنندگان این نشست پشتیبانی شان را از مردم افغانستان اعلام کردند.

اجیت دوال، مشاور امنیت ملی هند، گفته است که کشورش هرگز مردم افغانستان را در هنگام نیاز رها نخواهد کرد.

مشاور امنیت ملی هند گفته است: «ما بر رفاه و نیازهای بشردوستانه افغان‌ها تاکید می‌کنیم و هند هرگز مردم افغانستان را در مواقع ضروری رها نخواهد کرد.»

عزیز معارج، دیپلومات پیشین، گفت: «نشست مسکو درباره افغانستان به دو دلیل نمی‌تواند که اثرات مفیدی داشته باشد یکی این‌که نماینده افغانستان در این نشست حضور ندارد که از موضع‌گیری افغانستان دفاع کند و یا این‌که فیصله‌های این‌ها را تایید یا رد کند و دوم این‌که آجندای آن‌ها مشخص و واضح نیست که در مورد اوضاع فعلی افغانستان که جنبه عملی داشته باشد.»

پنجمین نشست دبیران شورای امنیت ملی کشورهای منطقه درباره افغانستان به روز چهارشنبه در مسکو بی‌حضور نماینده افغانستان آغاز شد. در این نشست هند، ایران، کازاخستان، قرقیزستان، چین، تاجیکستان، ترکمنستان و ازبیکستان حضور دارشتند.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
من متن سخنرانی هشدار دهنده طولانی نتانیاهو را خواندم. من دقیقا غرور جورج بوش را هنگام حمله به افغانستان در سال 2001 در آن دیدم. نتانیاهو تهدید کرده است که غزه را نابود خواهد کرد و به کسی رحم نخواهد کرد. او به قدرت خودش مغرور بود، که ادعای خدایی نکند، همین شروع سقوطش هست تصمیم نابودی را پروردگار می...
میراث تلخ 20 سال اشغال نظامی امریکا در افغانستان، گروه‌هایی از مردان، زنان و کودکان معتاد است که در کنار جاده‌های غبارآلود، زیر پل‌ها و در کناره‌ رودخانه های آلوده کابل خوابیده‌اند. ملموس ترین هدیه 20 سال حضور نظامی ایالات متحده در افغانستان چیزی جز فقر، میلیون ها معتاد و انزوای کشور نیست.
من بار دیگر پیش حاکمان فعلی دست نیاز دراز میکنم تا نفرت را از طریق برادری از بین ببرند. دشمنان قسم خورده افغانستان شبانه روز در اینجا تنفر را بیشتر می کنند. پاکستان در اسلام آباد یک استودیو به افغانستان انترنشنال داده است و تلویزیون نامبرده فقط بر طبل جنگ های داخلی می کوبد. شرایط را درک کنید
امریکا با ائتلاف جهانی به بدماشی کامل به بهانه ۹/۱۱ بر ملتی اتهام ویران کردن برج های نیورک وارد کرد؛ که از شدت فقط توان رفتن به بازار قریه خود را نداشت. بوش متکبر با زور خود بدون شنیدن استدلال حمله کرد. اما با پایان حمله با چنان عجله ای فرار کرد که عامل خنده تمام رقباء شد.
13 سال پیش در چنین روزی، جولیان آسانژ ویدئویی را منتشر کرد که نشان می‌داد نیروهای آمریکایی به سوی غیرنظامیان عراقی از جمله کودکان شلیک می‌کنند. اکنون او به دلیل انتشار آن با 175 سال زندان مواجه است.  
از ویتنام گرفته تا عراق، میلیون‌ها نفر در جنگ‌هایی که توسط سیاستمداران آغاز شده کشته شده‌اند. امروز لایحه‌ای را به تصویب رساندم که بر اساس آن پارلمان باید در این مورد پاسخگو باشد و اطمینان حاصل شود که هیچ سیاستمداری نمی‌تواند استرالیایی‌ها را دوباره به جنگ‌های نامشروع بفرستد. گروه های اصلی حاضر به پاسخگویی نشدند.
قبلی
بعدی
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x