نگرانی فدراسیون بین‌المللی صلیب سرخ از بحران بشری در افغانستان

فدراسیون بین‌المللی صلیب سرخ و جمعیت هلال احمر در گزارش تازه‌اش، از بحران بشری در افغانستان ابراز نگرانی کرده است.

در گزارش آمده است که خشکسالی‌های پیهم، افزایش نیازهای بشردوستانه در بخش‌های مختلف، بحران کنونی در افغانستان را افزایش داده است.

یافته‌های این فدارسیون نشان می‌دهند که از میان هشتاد میلیون دالر پول درخواستی برای کمک‌رسانی، تنها کمتر از پنجاه درصد آن را دریافت کرده است.

بربنیاد این گزارش، دو سوم جمعیت افغانستان به کمک‌های بشردوستانه نیاز دارند.

در همین حال، برخی از آگاهان مسایل اقتصادی به این باوراند که اگر اقدام‌های بنیادی برای برطرف شدن این مشکلات انجام نشوند، احتمال بدتر شدن اوضاع وجود دارد.

محبوب‌الله محمدی، کارشناس مسایل اقتصادی در این باره می‌گوید: «کمک‌های جهانی در افغانستان از دو سال گذشته بلخصوص کمک‌های است که البته اثرگذار اقتصاد ما اصلا نبوده است، درست است چند روز مردم ما مهمان شان است، اما اثرگذار دوران اقتصادی تا هنوز نیست.»

از سویی هم، برخی از باشندگان پایتخت می‌گویند که پس از تحولات سیاسی در کشور، با چالش‌های فراوان اقتصادی روبه‌رو استند.

همزمان با این، سخنگوی وزارت اقتصاد می‌گوید که در حال حاضر، مردم افغانستان با چالش‌های زیادی روبه‌رو استند و نیاز به کمک دارند.

آقای حبیب می‌افزاید که قطع کمک‌های جامعه جهانی، منجمد ماندن دارایی‌های افغانستان و خشکسالی‌های پی‌هم، چالش‌های اقتصادی در افغانستان را بیش‌تر ساخته است.

آقای حبیب در این باره گفت: «سازمان ملل متحد و جامعه جهانی به منظور کاهش تدریجی میزان فقر و بهبود وضعیت معیشتی هموطنان عزیز ما و رفع محدودیت‌ها و تعزیرات اقتصادی وضع شده، اقدام مسوولانه نموده از طریق حمایت برنامه‌های انکشافی و تمرکز بر سکتور اشتغال‌زایی همکاری نمایند.»

فدراسیون بین‌المللی صلیب سرخ و جمعیت هلال احمر می‌گوید که شمار افراد نیازمند به کمک به بالاترین حد خود در افغانستان رسیده و  ۲۸.۳ میلیون شهروند این کشور که بیشتر بانوان و کودکان هستند، با فقر دست و پنج نرم می‌کنند.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
من متن سخنرانی هشدار دهنده طولانی نتانیاهو را خواندم. من دقیقا غرور جورج بوش را هنگام حمله به افغانستان در سال 2001 در آن دیدم. نتانیاهو تهدید کرده است که غزه را نابود خواهد کرد و به کسی رحم نخواهد کرد. او به قدرت خودش مغرور بود، که ادعای خدایی نکند، همین شروع سقوطش هست تصمیم نابودی را پروردگار می...
میراث تلخ 20 سال اشغال نظامی امریکا در افغانستان، گروه‌هایی از مردان، زنان و کودکان معتاد است که در کنار جاده‌های غبارآلود، زیر پل‌ها و در کناره‌ رودخانه های آلوده کابل خوابیده‌اند. ملموس ترین هدیه 20 سال حضور نظامی ایالات متحده در افغانستان چیزی جز فقر، میلیون ها معتاد و انزوای کشور نیست.
من بار دیگر پیش حاکمان فعلی دست نیاز دراز میکنم تا نفرت را از طریق برادری از بین ببرند. دشمنان قسم خورده افغانستان شبانه روز در اینجا تنفر را بیشتر می کنند. پاکستان در اسلام آباد یک استودیو به افغانستان انترنشنال داده است و تلویزیون نامبرده فقط بر طبل جنگ های داخلی می کوبد. شرایط را درک کنید
امریکا با ائتلاف جهانی به بدماشی کامل به بهانه ۹/۱۱ بر ملتی اتهام ویران کردن برج های نیورک وارد کرد؛ که از شدت فقط توان رفتن به بازار قریه خود را نداشت. بوش متکبر با زور خود بدون شنیدن استدلال حمله کرد. اما با پایان حمله با چنان عجله ای فرار کرد که عامل خنده تمام رقباء شد.
13 سال پیش در چنین روزی، جولیان آسانژ ویدئویی را منتشر کرد که نشان می‌داد نیروهای آمریکایی به سوی غیرنظامیان عراقی از جمله کودکان شلیک می‌کنند. اکنون او به دلیل انتشار آن با 175 سال زندان مواجه است.  
از ویتنام گرفته تا عراق، میلیون‌ها نفر در جنگ‌هایی که توسط سیاستمداران آغاز شده کشته شده‌اند. امروز لایحه‌ای را به تصویب رساندم که بر اساس آن پارلمان باید در این مورد پاسخگو باشد و اطمینان حاصل شود که هیچ سیاستمداری نمی‌تواند استرالیایی‌ها را دوباره به جنگ‌های نامشروع بفرستد. گروه های اصلی حاضر به پاسخگویی نشدند.
قبلی
بعدی
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x