نیروهای امریکایی: آزار جنسی کودکان کم سن توسط نیروهای افغانستانی را نادیده بگیرید!!

گریگوری باکلی جونیور در آخرین تماس تلفنی خود با خانه، به پدرش گفت که چه مسئله ای او را به شدت آزار می دهد: او می توانست از اتاق خود که در جنوب افغانستان مشغول به وظیفه بود، می توانست صدای آزار جنسی افسران پلیس افغانستان را از پسرانی که به پایگاه آورده بودند، بشنود.

پدر گریگوری باکلی ، پدر تفنگدار نیروی دریایی، به یاد می آورد که پسرش قبل از اینکه در سال 2012 در پایگاه نظامی که بود و به ضرب گلوله کشته شود، به او گفته بود: “شب ها می توانیم فریاد آنها (پسران جوان) را بشنویم، اما ما اجازه نداریم کاری در این مورد انجام دهیم.” مقامات مافوق گریگوی به او گفته بودند که به این موضوع توجهی نکند زیرا این مسئله جزئی از فرهنگ آنهاست.

سوء استفاده جنسی افراطی از کودکان مدتهاست که در افغانستان مسئله ای بوده است، به ویژه در میان فرماندهان مسلح که بر بسیاری از مناظر روستایی تسلط دارند و می توانند مردم را مورد آزار و اذیت قرار دهند. این عمل بچه بازی نامیده می شود که به معنای واقعی کلمه «پسربازی» است و به سربازان و تفنگداران دریایی آمریکایی دستور داده شده است که نسبت به این مسئله مداخله ای نداشته باشند.

این سیاست همچنان ادامه داشته و نیروهای آمریکایی شبه‌نظامیان افغان را برای کمک به حفظ قلمرو علیه طالبان استخدام و سازماندهی کرده‌اند. اما سربازان و تفنگداران دریایی به طور فزاینده‌ای نگران هستند که به جای از بین بردن پدوفیل‌ها (بچه بازی)، ارتش آمریکا در برخی موارد آنها را مسلح می‌کرد و آنها را به عنوان فرمانده روستاها قرار می‌داد – و زمانی که آنها شروع به آزار کودکان کردند، کار کمی انجام می‌دادند.

دن کوین، کاپیتان سابق نیروهای ویژه که یکی از فرماندهان شبه نظامی مورد حمایت آمریکا را به دلیل نگه داشتن یک سرباز توبیخ نمود، گفت: «دلیل اینکه ما اینجا بودیم این بود که چیزهای وحشتناکی را شنیدیم که طالبان با مردم انجام می دادند، چگونه حقوق بشر را سلب می کردند. پسری که به عنوان برده جنسی به تختش زنجیر شده بود. اما ما افرادی را قدرت می‌دادیم که کارهای بدتر از طالبان انجام می‌دادند – این چیزی بود که بزرگان روستا به من گفتند.» قابل ذکر است که کاپیتان بعدها از ارتش اخراج شد.

سیاست دستور دادن به سربازان برای نادیده گرفتن سوء استفاده جنسی از کودکان توسط متحدان افغان، مورد بررسی جدید قرار گرفته است، به ویژه هنگامی که مشخص می شود که اعضای نظامی مانند کاپیتان کوین به دلیل نافرمانی از آن با نظم و انضباط و حتی باعث ازدست دادن وظیفه شان مواجه شده اند.

پس از ضرب و شتم، ارتش کاپیتان کوین را از فرماندهی خلاص کرد و او را از افغانستان بیرون کشید. او از آن زمان ارتش را ترک کرد.

هنگامی که از سخنگوی فرماندهی آمریکا در افغانستان، جنرال برایان تریبوس، در مورد سیاست نظامی آمریکا پرسیده شد، در ایمیلی نوشت: “به طور کلی، اتهامات مربوط به سوء استفاده جنسی از کودکان توسط پرسنل نظامی یا پلیس افغانستان، موضوع قوانین کیفری داخلی افغانستان است.” وی افزود: هیچ الزامی وجود ندارد که پرسنل نظامی ایالات متحده در افغانستان آن را گزارش کنند.” او گفت که یک استثنا زمانی است که از تجاوز جنسی به عنوان یک سلاح جنگی استفاده می شود.

 

 

 

 

 

 

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
من متن سخنرانی هشدار دهنده طولانی نتانیاهو را خواندم. من دقیقا غرور جورج بوش را هنگام حمله به افغانستان در سال 2001 در آن دیدم. نتانیاهو تهدید کرده است که غزه را نابود خواهد کرد و به کسی رحم نخواهد کرد. او به قدرت خودش مغرور بود، که ادعای خدایی نکند، همین شروع سقوطش هست تصمیم نابودی را پروردگار می...
میراث تلخ 20 سال اشغال نظامی امریکا در افغانستان، گروه‌هایی از مردان، زنان و کودکان معتاد است که در کنار جاده‌های غبارآلود، زیر پل‌ها و در کناره‌ رودخانه های آلوده کابل خوابیده‌اند. ملموس ترین هدیه 20 سال حضور نظامی ایالات متحده در افغانستان چیزی جز فقر، میلیون ها معتاد و انزوای کشور نیست.
من بار دیگر پیش حاکمان فعلی دست نیاز دراز میکنم تا نفرت را از طریق برادری از بین ببرند. دشمنان قسم خورده افغانستان شبانه روز در اینجا تنفر را بیشتر می کنند. پاکستان در اسلام آباد یک استودیو به افغانستان انترنشنال داده است و تلویزیون نامبرده فقط بر طبل جنگ های داخلی می کوبد. شرایط را درک کنید
امریکا با ائتلاف جهانی به بدماشی کامل به بهانه ۹/۱۱ بر ملتی اتهام ویران کردن برج های نیورک وارد کرد؛ که از شدت فقط توان رفتن به بازار قریه خود را نداشت. بوش متکبر با زور خود بدون شنیدن استدلال حمله کرد. اما با پایان حمله با چنان عجله ای فرار کرد که عامل خنده تمام رقباء شد.
13 سال پیش در چنین روزی، جولیان آسانژ ویدئویی را منتشر کرد که نشان می‌داد نیروهای آمریکایی به سوی غیرنظامیان عراقی از جمله کودکان شلیک می‌کنند. اکنون او به دلیل انتشار آن با 175 سال زندان مواجه است.  
از ویتنام گرفته تا عراق، میلیون‌ها نفر در جنگ‌هایی که توسط سیاستمداران آغاز شده کشته شده‌اند. امروز لایحه‌ای را به تصویب رساندم که بر اساس آن پارلمان باید در این مورد پاسخگو باشد و اطمینان حاصل شود که هیچ سیاستمداری نمی‌تواند استرالیایی‌ها را دوباره به جنگ‌های نامشروع بفرستد. گروه های اصلی حاضر به پاسخگویی نشدند.
قبلی
بعدی
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x