نیروهای خارجی در افغانستان جنایات بی شماری مرتکب شدند

مقامات حکومت سرپرست طالبان به روز پنجشنبه اظهار داشتند که نیروهای خارجی در طول جنگ 20 ساله در افغانستان “جنایات بی شمماری” را مرتکب شده اند. او گفته است که طالبان به هیچ محکمه‌ای اعتماد ندارند که به همه این جرایم رسیدگی کند. این اظهارات پس از آن صورت گرفت که یک سرباز پیشین خدمات ویژه هوایی آسترالیا که سه روزنامه را به افترا متهم کرده بود، در شکایت‌اش ناکام شد. این روزنامه‌ها او را به دست داشتن در قتل‌های غیرقانونی در افغانستان متهم کرده بودند.

این سرباز ممتاز سابق آسترالیایی این سه روزنامه (the Sydney Morning Herald, the Age, and the Canberra Times) را به دلیل این گزارش‌ها به افترا متهم کرده بود.

دادگاهی در آسترالیا با رد ادعای این سرباز پیشین گفته است که این روزنامه‌ها بسیاری از ادعاهای شان در این مورد را به گونه قابل ملاحظه ثابت کرده اند.

اسمیت مدعی بود که این رسانه‌ها او را به عنوان فردی که قوانین اخلاقی و حقوقی عملیات‌های نظامی را نقض کرده است، معرفی کرده اند.

رابرت اسمیت بعد از دریافت چند مدال نظامی به عنوان یک قهرمان دیده می‌شد. او از جمله به دلیل شش دوره خدمت در افغانستان از سال ۲۰۰۶ تا ۲۰۱۲ نیز مدال گرفته بود.

طالبان گفته اند واقعاتی که در آن استرالیا زیر تحقیق قرار دارند «بخش کوچکی» از جرایم احتمالی جنگی نیروهای خارجی است که در جنگ ۲۰ ساله افغانستان صورت گرفته است.

در ماه مارچ سال روان میلادی پولیس آسترالیا اولین کهنه سرباز این کشور را در پیوند به اتهام قتل در افغانستان رسماَ متهم کرد.

این اقدام پس از آن صورت گرفت که تحقیقات این کشور رفتار غیرقانونی احتمالی ۱۹ سرباز نیروهای ویژه را در جریان ماموریت در افغانستان شناسایی کرد.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
من متن سخنرانی هشدار دهنده طولانی نتانیاهو را خواندم. من دقیقا غرور جورج بوش را هنگام حمله به افغانستان در سال 2001 در آن دیدم. نتانیاهو تهدید کرده است که غزه را نابود خواهد کرد و به کسی رحم نخواهد کرد. او به قدرت خودش مغرور بود، که ادعای خدایی نکند، همین شروع سقوطش هست تصمیم نابودی را پروردگار می...
میراث تلخ 20 سال اشغال نظامی امریکا در افغانستان، گروه‌هایی از مردان، زنان و کودکان معتاد است که در کنار جاده‌های غبارآلود، زیر پل‌ها و در کناره‌ رودخانه های آلوده کابل خوابیده‌اند. ملموس ترین هدیه 20 سال حضور نظامی ایالات متحده در افغانستان چیزی جز فقر، میلیون ها معتاد و انزوای کشور نیست.
من بار دیگر پیش حاکمان فعلی دست نیاز دراز میکنم تا نفرت را از طریق برادری از بین ببرند. دشمنان قسم خورده افغانستان شبانه روز در اینجا تنفر را بیشتر می کنند. پاکستان در اسلام آباد یک استودیو به افغانستان انترنشنال داده است و تلویزیون نامبرده فقط بر طبل جنگ های داخلی می کوبد. شرایط را درک کنید
امریکا با ائتلاف جهانی به بدماشی کامل به بهانه ۹/۱۱ بر ملتی اتهام ویران کردن برج های نیورک وارد کرد؛ که از شدت فقط توان رفتن به بازار قریه خود را نداشت. بوش متکبر با زور خود بدون شنیدن استدلال حمله کرد. اما با پایان حمله با چنان عجله ای فرار کرد که عامل خنده تمام رقباء شد.
13 سال پیش در چنین روزی، جولیان آسانژ ویدئویی را منتشر کرد که نشان می‌داد نیروهای آمریکایی به سوی غیرنظامیان عراقی از جمله کودکان شلیک می‌کنند. اکنون او به دلیل انتشار آن با 175 سال زندان مواجه است.  
از ویتنام گرفته تا عراق، میلیون‌ها نفر در جنگ‌هایی که توسط سیاستمداران آغاز شده کشته شده‌اند. امروز لایحه‌ای را به تصویب رساندم که بر اساس آن پارلمان باید در این مورد پاسخگو باشد و اطمینان حاصل شود که هیچ سیاستمداری نمی‌تواند استرالیایی‌ها را دوباره به جنگ‌های نامشروع بفرستد. گروه های اصلی حاضر به پاسخگویی نشدند.
قبلی
بعدی
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x