هشدار ستانکزی به پاکستان: افغان‌ها را ناگزیر به عکس‌العمل نکنید

شیرمحمد عباس ستانکزی، معین سیاسی وزارت خارجه در نشست “جهانی توسعه آینده اقتصادی افغانستان” به اسلام‌آباد هشدار داد که با مهاجران افغان رفتار مناسب انجام دهد و افغان‌ها را ناگزیر به عکس العمل در برابر عمل شان نکنند.

او افزود که عکس‌العمل افغان‌ها در تاریخ ثبت شده و اکنون افغانستان از نیروی قوی دفاعی و اسلحه فراوان نیز برخوردار است.

آقای ستانکزی از روند اخراج مهاجران افغان از سوی پاکستان انتقاد کرده و آن را تصمیم یک جانبه از سوی حکومت موقت پاکستان دانسته است.

به گفته او، نظامیان پاکستانی اموال و دارایی‌های مهاجران افغان را در جریان اخراج شان از این کشور به غارت می‌برند.

این مقام امارت اسلامی تاکید کرد که پاکستان خواست‌های سازمان ملل و جهانیان را مبنی بر خروج مهاجران افغان نادیده گرفته  در حالی‌که سال‌ها از حضور مهاجران در خاک‌اش پول و امتیازات بالای بدست آورده است.

معین سیاسی وزارت خارجه با اشاره به ساخت کانال قوش‌تیپه به همسایه‌های افغانستان اطمینان داد که حق آنان از دریای آمو پرداخت شده و آنان از این جهت هیچ نوع تشویشی نداشته باشند.

او تصریح کرد که امارت اسلامی مصمم به مهار آب‌های کشور است، اما هیچ نوع پلان برای تخریب یا ضرر همسایه‌های کشور ندارد.

بربنیاد معلومات ریاست امور مهاجرین و عودت‌کنندگان ولایت قندهار، در پنج روز گذشته، ۴۵۳۳ خانواده که شمار شان به۳۱ هزار و ۵۴۷ تن می‌رسند، از پاکستان بازگشته‌اند.

حکومت پاکستان به مهاجران غیرقانونی افغان تا اول نوامبر مهلت داده بود که این کشور را ترک کنند.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
من متن سخنرانی هشدار دهنده طولانی نتانیاهو را خواندم. من دقیقا غرور جورج بوش را هنگام حمله به افغانستان در سال 2001 در آن دیدم. نتانیاهو تهدید کرده است که غزه را نابود خواهد کرد و به کسی رحم نخواهد کرد. او به قدرت خودش مغرور بود، که ادعای خدایی نکند، همین شروع سقوطش هست تصمیم نابودی را پروردگار می...
میراث تلخ 20 سال اشغال نظامی امریکا در افغانستان، گروه‌هایی از مردان، زنان و کودکان معتاد است که در کنار جاده‌های غبارآلود، زیر پل‌ها و در کناره‌ رودخانه های آلوده کابل خوابیده‌اند. ملموس ترین هدیه 20 سال حضور نظامی ایالات متحده در افغانستان چیزی جز فقر، میلیون ها معتاد و انزوای کشور نیست.
من بار دیگر پیش حاکمان فعلی دست نیاز دراز میکنم تا نفرت را از طریق برادری از بین ببرند. دشمنان قسم خورده افغانستان شبانه روز در اینجا تنفر را بیشتر می کنند. پاکستان در اسلام آباد یک استودیو به افغانستان انترنشنال داده است و تلویزیون نامبرده فقط بر طبل جنگ های داخلی می کوبد. شرایط را درک کنید
امریکا با ائتلاف جهانی به بدماشی کامل به بهانه ۹/۱۱ بر ملتی اتهام ویران کردن برج های نیورک وارد کرد؛ که از شدت فقط توان رفتن به بازار قریه خود را نداشت. بوش متکبر با زور خود بدون شنیدن استدلال حمله کرد. اما با پایان حمله با چنان عجله ای فرار کرد که عامل خنده تمام رقباء شد.
13 سال پیش در چنین روزی، جولیان آسانژ ویدئویی را منتشر کرد که نشان می‌داد نیروهای آمریکایی به سوی غیرنظامیان عراقی از جمله کودکان شلیک می‌کنند. اکنون او به دلیل انتشار آن با 175 سال زندان مواجه است.  
از ویتنام گرفته تا عراق، میلیون‌ها نفر در جنگ‌هایی که توسط سیاستمداران آغاز شده کشته شده‌اند. امروز لایحه‌ای را به تصویب رساندم که بر اساس آن پارلمان باید در این مورد پاسخگو باشد و اطمینان حاصل شود که هیچ سیاستمداری نمی‌تواند استرالیایی‌ها را دوباره به جنگ‌های نامشروع بفرستد. گروه های اصلی حاضر به پاسخگویی نشدند.
قبلی
بعدی
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x