هشدار ندا محمد ندیم به کسانی که با نظام مخالفت می‌کنند

ندا محمد ندیم سرپرست وزارت تحصیلات عالی هشدار می‌دهد که برای هرگونه مقابله با مخالفان نظام آماده مبارزه است و به سرکوب کسانی تاکید می‌کند که به گفتهٔ او نظام را تخریب می‌کنند.

سرپرست وزرات تحصیلات عالی در مراسم فراغت مفتی‌ها و قاضیان گفت: «شما به سرتمبه‌گی خود رو می‌آورید، با دسیسه‌های بیگانه‌گان به مردم افغانستان مشکلات ایجاد می‌کنید، باز ان‌شاءالله ما به مقابله نیز آماده استیم و به سرکوب تان نیز آماده استیم.»

سرپرست وزرات تحصیلات عالی کسانی را که به گفته او نظام را تخریب می‌کنند واجب القتل استند.

ندامحمد ندیم افزود: «تخریب کننده نظام اگر به زبان باشد، اگر با قلم باشد یا تخریب عملی می‌کند، تمامی آنان کسانی استند که بغات و واجب القتل پنداشته می‌شوند.»

از سویی دیگر، شماری از تحلیل‌گران، بر حل مشکلات موجود در کشور از راه‌ گفت‌وگو تاکید می‌کنند.

شمس کامران‌، آگاه امور اجتماعی، گفت: «خواست ما این است هر موضوعی که حل داشته باشد، اگر به جنگ حل می‌شود، به گفت‌وگو حل شود.»

پیش از این ذبیح الله سخنگوی امارت اسلامی گفته است که اگر کسی از امیر، وزیر، رییس و یا معین انتقاد داشته باشد، انتقاداش را باید از نزدیک مطرح بسازد.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
من متن سخنرانی هشدار دهنده طولانی نتانیاهو را خواندم. من دقیقا غرور جورج بوش را هنگام حمله به افغانستان در سال 2001 در آن دیدم. نتانیاهو تهدید کرده است که غزه را نابود خواهد کرد و به کسی رحم نخواهد کرد. او به قدرت خودش مغرور بود، که ادعای خدایی نکند، همین شروع سقوطش هست تصمیم نابودی را پروردگار می...
میراث تلخ 20 سال اشغال نظامی امریکا در افغانستان، گروه‌هایی از مردان، زنان و کودکان معتاد است که در کنار جاده‌های غبارآلود، زیر پل‌ها و در کناره‌ رودخانه های آلوده کابل خوابیده‌اند. ملموس ترین هدیه 20 سال حضور نظامی ایالات متحده در افغانستان چیزی جز فقر، میلیون ها معتاد و انزوای کشور نیست.
من بار دیگر پیش حاکمان فعلی دست نیاز دراز میکنم تا نفرت را از طریق برادری از بین ببرند. دشمنان قسم خورده افغانستان شبانه روز در اینجا تنفر را بیشتر می کنند. پاکستان در اسلام آباد یک استودیو به افغانستان انترنشنال داده است و تلویزیون نامبرده فقط بر طبل جنگ های داخلی می کوبد. شرایط را درک کنید
امریکا با ائتلاف جهانی به بدماشی کامل به بهانه ۹/۱۱ بر ملتی اتهام ویران کردن برج های نیورک وارد کرد؛ که از شدت فقط توان رفتن به بازار قریه خود را نداشت. بوش متکبر با زور خود بدون شنیدن استدلال حمله کرد. اما با پایان حمله با چنان عجله ای فرار کرد که عامل خنده تمام رقباء شد.
13 سال پیش در چنین روزی، جولیان آسانژ ویدئویی را منتشر کرد که نشان می‌داد نیروهای آمریکایی به سوی غیرنظامیان عراقی از جمله کودکان شلیک می‌کنند. اکنون او به دلیل انتشار آن با 175 سال زندان مواجه است.  
از ویتنام گرفته تا عراق، میلیون‌ها نفر در جنگ‌هایی که توسط سیاستمداران آغاز شده کشته شده‌اند. امروز لایحه‌ای را به تصویب رساندم که بر اساس آن پارلمان باید در این مورد پاسخگو باشد و اطمینان حاصل شود که هیچ سیاستمداری نمی‌تواند استرالیایی‌ها را دوباره به جنگ‌های نامشروع بفرستد. گروه های اصلی حاضر به پاسخگویی نشدند.
قبلی
بعدی
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x