هند ۱۰ هزار تن گندم به افغانستان کمک می‌کند

دولت هند متعهد شده است تا ۱۰ هزار تن گندم به افغانستان کمک کند.

کولمبو گازت روز شنبه، ۲۶ حمل، گزارش داده که تفاهم‌نامه کمک این مقدار گندم در بمبئی هند میان جی‌پی سینگ، دبیر مشترک بخش پاکستان، افغانستان و ایران وزارت امور خارجه هند و الیزابت فاور، نماینده و مدیر کشوری برنامه جهانی غذا در هند، امضا شده است.

قرار است ۱۰ هزار تن گندم کمکی هند از طریق بندر چابهار به افغانستان ارسال شده و توسط برنامه جهانی غذا به نیازمندان این کشور توزیع شود.

مدیر کشوری برنامه جهانی غذا در هند حین امضای تفاهم‌نامه یاد شده گفته است: «حمایت هند یک راه نجات برای خانواده‌های نیازمند بوده است و بخش مهمی از کمک‌های برنامه جهانی غذا به میلیون‌ها نفر در سراسر افغانستان است.»

از سوی دیگر، جی‌پی سینگ، مقام هندی امضاکننده این تفاهم‌نامه، گفته که کشورش به تعهد خود عمل کرده است.

این کمک در حالی صورت می‌گیرد که براساس گزارش‌ بخش‌های مرتبط به سازمان ملل متحد، بودجه کمک‌های بشردوستانه به نیازمندان در افغانستان در حال پایان یافتن است.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
من متن سخنرانی هشدار دهنده طولانی نتانیاهو را خواندم. من دقیقا غرور جورج بوش را هنگام حمله به افغانستان در سال 2001 در آن دیدم. نتانیاهو تهدید کرده است که غزه را نابود خواهد کرد و به کسی رحم نخواهد کرد. او به قدرت خودش مغرور بود، که ادعای خدایی نکند، همین شروع سقوطش هست تصمیم نابودی را پروردگار می...
میراث تلخ 20 سال اشغال نظامی امریکا در افغانستان، گروه‌هایی از مردان، زنان و کودکان معتاد است که در کنار جاده‌های غبارآلود، زیر پل‌ها و در کناره‌ رودخانه های آلوده کابل خوابیده‌اند. ملموس ترین هدیه 20 سال حضور نظامی ایالات متحده در افغانستان چیزی جز فقر، میلیون ها معتاد و انزوای کشور نیست.
من بار دیگر پیش حاکمان فعلی دست نیاز دراز میکنم تا نفرت را از طریق برادری از بین ببرند. دشمنان قسم خورده افغانستان شبانه روز در اینجا تنفر را بیشتر می کنند. پاکستان در اسلام آباد یک استودیو به افغانستان انترنشنال داده است و تلویزیون نامبرده فقط بر طبل جنگ های داخلی می کوبد. شرایط را درک کنید
امریکا با ائتلاف جهانی به بدماشی کامل به بهانه ۹/۱۱ بر ملتی اتهام ویران کردن برج های نیورک وارد کرد؛ که از شدت فقط توان رفتن به بازار قریه خود را نداشت. بوش متکبر با زور خود بدون شنیدن استدلال حمله کرد. اما با پایان حمله با چنان عجله ای فرار کرد که عامل خنده تمام رقباء شد.
13 سال پیش در چنین روزی، جولیان آسانژ ویدئویی را منتشر کرد که نشان می‌داد نیروهای آمریکایی به سوی غیرنظامیان عراقی از جمله کودکان شلیک می‌کنند. اکنون او به دلیل انتشار آن با 175 سال زندان مواجه است.  
از ویتنام گرفته تا عراق، میلیون‌ها نفر در جنگ‌هایی که توسط سیاستمداران آغاز شده کشته شده‌اند. امروز لایحه‌ای را به تصویب رساندم که بر اساس آن پارلمان باید در این مورد پاسخگو باشد و اطمینان حاصل شود که هیچ سیاستمداری نمی‌تواند استرالیایی‌ها را دوباره به جنگ‌های نامشروع بفرستد. گروه های اصلی حاضر به پاسخگویی نشدند.
قبلی
بعدی
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x