هیئت استخباراتی امریکا در دیدار با طالبان در قطر

براساس گزارش میدل ایست مانیتور، رئیس سازمان استخباراتی امریکا همراه با توماس وست نماینده امریکا در امور افغانستان همراه با عبدالحق واسع رئیس استخبارات طالبان دیدار داشته اند.

به گفته منابع، دو طرف در مورد آزادی وجود مسدود شده افغانستان از اسوی ایالات متحده و ازادی یک زندانی امریکایی و همچنین مسئله حضور داعش در افغانستان، گفتگو کردند.

طالبان همچنین از دستگیری ایور شیرر دایرکتر امریکایی در حالی که مشغول ضبط فیلم از منطقه ای که الظواهری کشته شده بود، خبر دادند.

کشته شدن الظواهری توسط امریکا، خشم طالبان را به همراه داشت و انها این حمله را نقض حاکمیت افغانستان و توافق دوحه دانستند.

با این حال، واشنگتن در آن زمان به طالبان هشدار داد که توافق دوحه تصریح می کند که طالبان پس از خروج نیروهای امریکایی از افغانستان به تروریست ها پناه نخواهند اد و بر لزوم پایبندی طالبان به این شرط، تاکید کرد.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
میراث تلخ 20 سال اشغال نظامی امریکا در افغانستان، گروه‌هایی از مردان، زنان و کودکان معتاد است که در کنار جاده‌های غبارآلود، زیر پل‌ها و در کناره‌ رودخانه های آلوده کابل خوابیده‌اند. ملموس ترین هدیه 20 سال حضور نظامی ایالات متحده در افغانستان چیزی جز فقر، میلیون ها معتاد و انزوای کشور نیست.
من بار دیگر پیش حاکمان فعلی دست نیاز دراز میکنم تا نفرت را از طریق برادری از بین ببرند. دشمنان قسم خورده افغانستان شبانه روز در اینجا تنفر را بیشتر می کنند. پاکستان در اسلام آباد یک استودیو به افغانستان انترنشنال داده است و تلویزیون نامبرده فقط بر طبل جنگ های داخلی می کوبد. شرایط را درک کنید
امریکا با ائتلاف جهانی به بدماشی کامل به بهانه ۹/۱۱ بر ملتی اتهام ویران کردن برج های نیورک وارد کرد؛ که از شدت فقط توان رفتن به بازار قریه خود را نداشت. بوش متکبر با زور خود بدون شنیدن استدلال حمله کرد. اما با پایان حمله با چنان عجله ای فرار کرد که عامل خنده تمام رقباء شد.
13 سال پیش در چنین روزی، جولیان آسانژ ویدئویی را منتشر کرد که نشان می‌داد نیروهای آمریکایی به سوی غیرنظامیان عراقی از جمله کودکان شلیک می‌کنند. اکنون او به دلیل انتشار آن با 175 سال زندان مواجه است.  
از ویتنام گرفته تا عراق، میلیون‌ها نفر در جنگ‌هایی که توسط سیاستمداران آغاز شده کشته شده‌اند. امروز لایحه‌ای را به تصویب رساندم که بر اساس آن پارلمان باید در این مورد پاسخگو باشد و اطمینان حاصل شود که هیچ سیاستمداری نمی‌تواند استرالیایی‌ها را دوباره به جنگ‌های نامشروع بفرستد. گروه های اصلی حاضر به پاسخگویی نشدند.
قبلی
بعدی
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x