وزارت داخله: نمی‌گذاریم کسی کوکنار کشت و مواد مخدر قاچاق کند

معینیت مبارزه با مواد مخدر وزارت داخله می‌گوید به هیچ کسی اجازه کشت و قاچاق مواد مخدر در کشور داده نمی‌شود.

حسیب‌الله احمدی رییس دفتر این معینیت می‌افزاید که امارت اسلامی در زمینه پیکار با مواد مخدر متعهد است و تاکنون بیش از هفت هزار مظنون را بازداشت کرده‌اند و در حدود ۹هزار هکتار زمین نیز از کشت کوکنار پاکسازی شده است.

آقای احمدی در این باره گفت: «امارت اسلامی متعهد است که به هیچ کس که در زمینه کشت و قاچاق مواد مخدر دست دارد اجازه این کار را بدهد و اگر کسی این کار را انجام دهد به مراجع عدلی و قضایی معرفی می‌شود.»

همزمان با این، برخی از کشاورزان می‌افزایند که حکومت سرپرست باید برای دهقانان معیشت بدیل بدهد تا دست از کشت کوکنار بردارند.

حمیدالله، دهقان به طلوع‌نیوز گفت: «ما از امارت اسلامی می‌خواهیم که بجای کشت خشخاش، تخم‌های اصلاح شده و آموزش کشاورزی به ما بدهد.»

داد محمد، دهقان دیگر به طلوع‌نیوز گفت: «به جای کشت کوکنار، به معیشت جایگزین نیاز داریم، زیرا اکنون کشاورزان معیشت جایگزین ندارند و علاوه بر این، کشاورزان باید آموزش ببینند.»

دبیر شورای امنیت روسیه می‌گوید که سطح کشت مواد مخدر در افغانستان در سال‌های پسین افزایش یافته است.

نیکلای پاتروشف در یک نشست خبری می‌افزاید که قاچاق مواد مخدر از افغانستان هنوز یک تهدیدی برای امنیت کشورها است.

بلال احمد فاطمی، آگاه مسایل سیاسی در این باره گفت: «نگرانی دبیر شورای امنیت روسیه از کشت و قاچاق مواد مخدر در افغانستان یک فشار سیاسی است و امارت اسلامی پس از روی کارآمدن در این زمینه به طور جدی مبازره کرده است.»

بربنیاد اطلاعات معینیت مبارزه با مواد مخدر وزارت داخله، پس از روی کارآمدن دوباره امارت اسلامی، تاکنون بیش از شش هزار عملیات از بهر جلوگیری از کشت و قاچاق مواد مخدر انجام شده که در نتیجه آن چهار هزار تُن مواد مخدر جمع‌آوری شده است.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
من متن سخنرانی هشدار دهنده طولانی نتانیاهو را خواندم. من دقیقا غرور جورج بوش را هنگام حمله به افغانستان در سال 2001 در آن دیدم. نتانیاهو تهدید کرده است که غزه را نابود خواهد کرد و به کسی رحم نخواهد کرد. او به قدرت خودش مغرور بود، که ادعای خدایی نکند، همین شروع سقوطش هست تصمیم نابودی را پروردگار می...
میراث تلخ 20 سال اشغال نظامی امریکا در افغانستان، گروه‌هایی از مردان، زنان و کودکان معتاد است که در کنار جاده‌های غبارآلود، زیر پل‌ها و در کناره‌ رودخانه های آلوده کابل خوابیده‌اند. ملموس ترین هدیه 20 سال حضور نظامی ایالات متحده در افغانستان چیزی جز فقر، میلیون ها معتاد و انزوای کشور نیست.
من بار دیگر پیش حاکمان فعلی دست نیاز دراز میکنم تا نفرت را از طریق برادری از بین ببرند. دشمنان قسم خورده افغانستان شبانه روز در اینجا تنفر را بیشتر می کنند. پاکستان در اسلام آباد یک استودیو به افغانستان انترنشنال داده است و تلویزیون نامبرده فقط بر طبل جنگ های داخلی می کوبد. شرایط را درک کنید
امریکا با ائتلاف جهانی به بدماشی کامل به بهانه ۹/۱۱ بر ملتی اتهام ویران کردن برج های نیورک وارد کرد؛ که از شدت فقط توان رفتن به بازار قریه خود را نداشت. بوش متکبر با زور خود بدون شنیدن استدلال حمله کرد. اما با پایان حمله با چنان عجله ای فرار کرد که عامل خنده تمام رقباء شد.
13 سال پیش در چنین روزی، جولیان آسانژ ویدئویی را منتشر کرد که نشان می‌داد نیروهای آمریکایی به سوی غیرنظامیان عراقی از جمله کودکان شلیک می‌کنند. اکنون او به دلیل انتشار آن با 175 سال زندان مواجه است.  
از ویتنام گرفته تا عراق، میلیون‌ها نفر در جنگ‌هایی که توسط سیاستمداران آغاز شده کشته شده‌اند. امروز لایحه‌ای را به تصویب رساندم که بر اساس آن پارلمان باید در این مورد پاسخگو باشد و اطمینان حاصل شود که هیچ سیاستمداری نمی‌تواند استرالیایی‌ها را دوباره به جنگ‌های نامشروع بفرستد. گروه های اصلی حاضر به پاسخگویی نشدند.
قبلی
بعدی
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x