وزارت مهاجرین و عودت کنندگان: جامعه جهانی در برگشت مهاجرین ما را کمک کند

سرپرست وزارت مهاجرین و عودت کنندگان در مراسم توزیع کمک به نیازمندان، می‌گوید که جامعه جهانی مسوولیت دارد تا زمینه برگشت شهروندان کشور را به افغانستان فراهم کند.

خلیل الرحمن حقانی، حضور بیست ساله نیروهای خارجی در کشور و جنگ‌های پسین را دلیل مهاجرت شهروندان افغانستان می‌داند.

این مقام کابینه حکومت سرپرست از جامعه جهانی می‌خواهد که سهولت‌های لازم را برای مهاجران کشور فراهم کند.

خلیل الرحمن حقانی، سرپرست وزارت مهاجران و عودت کنندگان، در این باره گفت: «آن کشورها پیش گام شوند و این مسوولیت آن‌ها است که با مهاجرین ما کمک کنند.»

سرپرست وزارت مهاجرین و عودت کنندگان آمار می‌دهد که در حال حاضر، هشت میلیون شهروند افغانستان در بیرون از کشور بسر می‌برند.

آقای حقانی افزود: «شش الی هشت میلیون مهاجر ما در کشورهای بیرون بسر می‌برند همه آن‌ها چشم به امید هستند که به کشور خود برگردند و در آبادی وطن سهیم شوند ولی متاسفانه که خارجی‌ها اجازه نمی‌دهند.»

از سویی هم، یک نهاد خیریه برای چهارصد خانواده نیازمند و بی‌جاشده در کابل مواد خوراکی کمک کرد.

فریدالدین نوری، مسوول نهاد کمک کننده، گفت: «هدف و تمرکز ما بر کمک‌های بشردوستانه به خانواده‌های بی‌جاشده و کسانی است که در داخل کشور بی‌جاشده‌اند.»

برخی از خانوده‌های که از این کمک‌ها بهره‌مند شدند خواهان افزایش کمک‌های بشردوستانه به شهروندان کشور هستند.

بی بی گل، نیازمند، گفت: «سرپرستی خانه من را پسر کوچکم بر عهده دارد که تکیف هم دارد در جریان روز به اندازه پول پیدا می‌کند که آن را نان خشک به خانه می‌آورد.»

سعدیه، نیازمند، گفت: «این کمک‌ها باید در هر ماه ادامه پیدا کند بار بار توزیع شود و به خانواده‌های نیازمند توجه صورت بگیرد.»

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
من متن سخنرانی هشدار دهنده طولانی نتانیاهو را خواندم. من دقیقا غرور جورج بوش را هنگام حمله به افغانستان در سال 2001 در آن دیدم. نتانیاهو تهدید کرده است که غزه را نابود خواهد کرد و به کسی رحم نخواهد کرد. او به قدرت خودش مغرور بود، که ادعای خدایی نکند، همین شروع سقوطش هست تصمیم نابودی را پروردگار می...
میراث تلخ 20 سال اشغال نظامی امریکا در افغانستان، گروه‌هایی از مردان، زنان و کودکان معتاد است که در کنار جاده‌های غبارآلود، زیر پل‌ها و در کناره‌ رودخانه های آلوده کابل خوابیده‌اند. ملموس ترین هدیه 20 سال حضور نظامی ایالات متحده در افغانستان چیزی جز فقر، میلیون ها معتاد و انزوای کشور نیست.
من بار دیگر پیش حاکمان فعلی دست نیاز دراز میکنم تا نفرت را از طریق برادری از بین ببرند. دشمنان قسم خورده افغانستان شبانه روز در اینجا تنفر را بیشتر می کنند. پاکستان در اسلام آباد یک استودیو به افغانستان انترنشنال داده است و تلویزیون نامبرده فقط بر طبل جنگ های داخلی می کوبد. شرایط را درک کنید
امریکا با ائتلاف جهانی به بدماشی کامل به بهانه ۹/۱۱ بر ملتی اتهام ویران کردن برج های نیورک وارد کرد؛ که از شدت فقط توان رفتن به بازار قریه خود را نداشت. بوش متکبر با زور خود بدون شنیدن استدلال حمله کرد. اما با پایان حمله با چنان عجله ای فرار کرد که عامل خنده تمام رقباء شد.
13 سال پیش در چنین روزی، جولیان آسانژ ویدئویی را منتشر کرد که نشان می‌داد نیروهای آمریکایی به سوی غیرنظامیان عراقی از جمله کودکان شلیک می‌کنند. اکنون او به دلیل انتشار آن با 175 سال زندان مواجه است.  
از ویتنام گرفته تا عراق، میلیون‌ها نفر در جنگ‌هایی که توسط سیاستمداران آغاز شده کشته شده‌اند. امروز لایحه‌ای را به تصویب رساندم که بر اساس آن پارلمان باید در این مورد پاسخگو باشد و اطمینان حاصل شود که هیچ سیاستمداری نمی‌تواند استرالیایی‌ها را دوباره به جنگ‌های نامشروع بفرستد. گروه های اصلی حاضر به پاسخگویی نشدند.
قبلی
بعدی
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x