💢 وضعیت رقتبار مهاجران افغان در زندان‌های پاکستان؛ نامه سفارت طالبان را دادگاه حتا نمی‌خواند

منابع در پاکستان از وضعیت بد و رقتبار مهاجران افغان در زندان‌های این کشور خبر می‌دهند.

بسته‌گان زندانیان افغان در زندان‌های پاکستان روز پنج‌شنبه، ۱ جدی، با فرستادن نوارهای شنیداری به روزنامه ۸صبح می‌گویند که زندانیان به‌شمول کودکان و زنان در وضعیتی به‌سر می‌برند که تعفن و محیط آلوده، حالت بهداشتی آنان را به هم زده است.

به گفته آنان، در زندان‌های پاکستان نکات بهداشتی رعایت نمی‌شود.

بسته‌گان زندانیان افغان در پاکستان می‌گویند که برای رسیده‌گی به پرونده‌‌ها و مشکلات زندانیان گوش شنوا وجود ندارد، واسطه، پول و زور حرف نخست را می‌زند.

به گفته آنان، نهادهای حکومتی پاکستان به‌ویژه دادگاه‌‌های این کشور کوچک‌ترین ارزشی به نامه‌های سفارت طالبان در اسلام‌آباد قایل نیستند و حتا آن‌ها را نمی‌خوانند.

گفتنی‌ است که اخیراً دبیر کل سازمان عفو بین‌الملل در نامه‌ای به نخست‌‌وزیر پاکستان از وضعیت مهاجران افغان در این کشور ابراز نگرانی کرده‌ است.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
میراث تلخ 20 سال اشغال نظامی امریکا در افغانستان، گروه‌هایی از مردان، زنان و کودکان معتاد است که در کنار جاده‌های غبارآلود، زیر پل‌ها و در کناره‌ رودخانه های آلوده کابل خوابیده‌اند. ملموس ترین هدیه 20 سال حضور نظامی ایالات متحده در افغانستان چیزی جز فقر، میلیون ها معتاد و انزوای کشور نیست.
من بار دیگر پیش حاکمان فعلی دست نیاز دراز میکنم تا نفرت را از طریق برادری از بین ببرند. دشمنان قسم خورده افغانستان شبانه روز در اینجا تنفر را بیشتر می کنند. پاکستان در اسلام آباد یک استودیو به افغانستان انترنشنال داده است و تلویزیون نامبرده فقط بر طبل جنگ های داخلی می کوبد. شرایط را درک کنید
امریکا با ائتلاف جهانی به بدماشی کامل به بهانه ۹/۱۱ بر ملتی اتهام ویران کردن برج های نیورک وارد کرد؛ که از شدت فقط توان رفتن به بازار قریه خود را نداشت. بوش متکبر با زور خود بدون شنیدن استدلال حمله کرد. اما با پایان حمله با چنان عجله ای فرار کرد که عامل خنده تمام رقباء شد.
13 سال پیش در چنین روزی، جولیان آسانژ ویدئویی را منتشر کرد که نشان می‌داد نیروهای آمریکایی به سوی غیرنظامیان عراقی از جمله کودکان شلیک می‌کنند. اکنون او به دلیل انتشار آن با 175 سال زندان مواجه است.  
از ویتنام گرفته تا عراق، میلیون‌ها نفر در جنگ‌هایی که توسط سیاستمداران آغاز شده کشته شده‌اند. امروز لایحه‌ای را به تصویب رساندم که بر اساس آن پارلمان باید در این مورد پاسخگو باشد و اطمینان حاصل شود که هیچ سیاستمداری نمی‌تواند استرالیایی‌ها را دوباره به جنگ‌های نامشروع بفرستد. گروه های اصلی حاضر به پاسخگویی نشدند.
قبلی
بعدی
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x