وقت آن است که از افغانستان خارج شویم!

جنگ در افغانستان به نقطه عطفی نزدیک می شود که هیچ کس تصور نمی کرد. امسال طولانی ترین جنگ در تاریخ آمریکا می تواند به بیستمین سالگرد خود برسد!

طولانی ترین جنگ آمریکا با اهداف روشن آغاز شد. اما این اهداف مدتها پیش محقق شد و ما شاهد بودیم که ارتش ایالات متحده از جنگجویان به سازندگان ملت و اکنون به یک نیروی امنیتی راکد تبدیل شده است!

 سناتور  جف براندز از پینلاس و نماینده ایالتی الکس اندرید از پنساکولا، مناطقی از فلوریدا که چند وقت یک بار نیروهای خود را برای جنگ اعزام می کنند، پیش نویسی را تهیه کرده و در آن از کنگره و رئیس جمهور خواسته اند مجوز سال ۲۰۰۱ برای استفاده از نیروی نظامی را که اجازه می داد نیروهای امریکایی به جنگ اعزام شوند لغو کنند!

اکثریت قریب به اتفاق کهنه سربازان، خانواده های نظامی و مردم از بازنگری در سیاست خارجی حمایت می‌کنند. طبق نظرسنجی انجام شده، دو سوم نظامیان قدیمی و اکثر خانواده های نظامی و مردم از عقب نشینی کامل نیروهای آمریکایی از افغانستان و عراق حمایت می کنند!

اکثریت قریب به اتفاق مردم (۸۰ درصد) می گویند باید از درگیری نظامی در سراسر جهان کاسته شود یا در همان حد باقی بماند، در حالی که تنها ۶ درصد می گویند امریکا باید بیشتر درگیر شود!

این پیشنویس پیام واضحی به هیئت کنگره ایالت از رهبران منتخب فلوریدا ارسال می کند که جنگ در افغانستان که بیش از یک تریلیون دالر هزینه داشته و مهمتر از آن زندگی بیش از ۲۴۰۰ زن و مرد امریکایی را گرفته و بیش از ۲۰ هزار مجروح داشته، باید به پایان برسد!

اگر از تلاشهایی که توسط براندز و اندرید انجام می شود حمایت نشود، ما همچنان مردان و زنانی را می بینیم که به جنگ اعزام می شوند، در حالیکه هنگام آغاز جنگ هنوز به دنیا نیامده بودند!

(فلورایدا تایمز)
۲۰۲۱/۷/۳

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
من متن سخنرانی هشدار دهنده طولانی نتانیاهو را خواندم. من دقیقا غرور جورج بوش را هنگام حمله به افغانستان در سال 2001 در آن دیدم. نتانیاهو تهدید کرده است که غزه را نابود خواهد کرد و به کسی رحم نخواهد کرد. او به قدرت خودش مغرور بود، که ادعای خدایی نکند، همین شروع سقوطش هست تصمیم نابودی را پروردگار می...
میراث تلخ 20 سال اشغال نظامی امریکا در افغانستان، گروه‌هایی از مردان، زنان و کودکان معتاد است که در کنار جاده‌های غبارآلود، زیر پل‌ها و در کناره‌ رودخانه های آلوده کابل خوابیده‌اند. ملموس ترین هدیه 20 سال حضور نظامی ایالات متحده در افغانستان چیزی جز فقر، میلیون ها معتاد و انزوای کشور نیست.
من بار دیگر پیش حاکمان فعلی دست نیاز دراز میکنم تا نفرت را از طریق برادری از بین ببرند. دشمنان قسم خورده افغانستان شبانه روز در اینجا تنفر را بیشتر می کنند. پاکستان در اسلام آباد یک استودیو به افغانستان انترنشنال داده است و تلویزیون نامبرده فقط بر طبل جنگ های داخلی می کوبد. شرایط را درک کنید
امریکا با ائتلاف جهانی به بدماشی کامل به بهانه ۹/۱۱ بر ملتی اتهام ویران کردن برج های نیورک وارد کرد؛ که از شدت فقط توان رفتن به بازار قریه خود را نداشت. بوش متکبر با زور خود بدون شنیدن استدلال حمله کرد. اما با پایان حمله با چنان عجله ای فرار کرد که عامل خنده تمام رقباء شد.
13 سال پیش در چنین روزی، جولیان آسانژ ویدئویی را منتشر کرد که نشان می‌داد نیروهای آمریکایی به سوی غیرنظامیان عراقی از جمله کودکان شلیک می‌کنند. اکنون او به دلیل انتشار آن با 175 سال زندان مواجه است.  
از ویتنام گرفته تا عراق، میلیون‌ها نفر در جنگ‌هایی که توسط سیاستمداران آغاز شده کشته شده‌اند. امروز لایحه‌ای را به تصویب رساندم که بر اساس آن پارلمان باید در این مورد پاسخگو باشد و اطمینان حاصل شود که هیچ سیاستمداری نمی‌تواند استرالیایی‌ها را دوباره به جنگ‌های نامشروع بفرستد. گروه های اصلی حاضر به پاسخگویی نشدند.
قبلی
بعدی
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x