پاکستان نگرانی کشورهای غربی در مورد طرح اخراج مهاجرین افغانستانی را برطرف می کند

اکسپرس تریبون به نقل از منابع رسمی نوشت که وزیر داخله پاکستان در دیدار با دیپلومات‌های غربی در پاکستان تلاش کرده تا از نگرانی آنها در رابطه به اخراج پناهجویان افغان بکاهد.

او گفته است مهاجرانی که منتظر ویزای کشورهای غربی اند، اخراج نخواهند شد.

به نقل از این روزنامه، وزیر داخله پاکستان از نمایندگان سیاسی کشورهای غربی خواسته است که این کشورها روند صدور ویزا را برای افغان‌هایی که قرار است به غرب انتقال داده شوند، سرعت ببخشند.

شماری از کشورها مانند آلمان و کانادا هنوز هم به انتقال پناهجویان افغان که در خطر آزار و پیگرد طالبان قرار دارند، ادامه می‌دهند. این پناهجویان برای دریافت ویزا باید به پاکستان سفر کنند.

اکسپرس تریبون به نقل از منابعش نوشت که این دیپلومات‌ها گفته اند احتمالا این پناهجویان با تهدید و انتقام‌جویی طالبان رو‌به‌رو خواهند شد.

با این حال، مقام‌های پاکستانی همچنان تاکید کرده اند که مهاجران بدون اسناد اقامت به دلایل امنیتی و اقتصادی اخراج می‌شوند.

حکومت پاکستان به بیش از یک میلیون مهاجر افغان فرصت داده است که تا اول ماه نوامبر، یعنی هشت روز دیگر، خاک پاکستان را ترک بگویند در غیر آن به اجبار اخراج خواهند شد.

(اکسپرس تریبون / 23 اکتبر 2023)

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
من متن سخنرانی هشدار دهنده طولانی نتانیاهو را خواندم. من دقیقا غرور جورج بوش را هنگام حمله به افغانستان در سال 2001 در آن دیدم. نتانیاهو تهدید کرده است که غزه را نابود خواهد کرد و به کسی رحم نخواهد کرد. او به قدرت خودش مغرور بود، که ادعای خدایی نکند، همین شروع سقوطش هست تصمیم نابودی را پروردگار می...
میراث تلخ 20 سال اشغال نظامی امریکا در افغانستان، گروه‌هایی از مردان، زنان و کودکان معتاد است که در کنار جاده‌های غبارآلود، زیر پل‌ها و در کناره‌ رودخانه های آلوده کابل خوابیده‌اند. ملموس ترین هدیه 20 سال حضور نظامی ایالات متحده در افغانستان چیزی جز فقر، میلیون ها معتاد و انزوای کشور نیست.
من بار دیگر پیش حاکمان فعلی دست نیاز دراز میکنم تا نفرت را از طریق برادری از بین ببرند. دشمنان قسم خورده افغانستان شبانه روز در اینجا تنفر را بیشتر می کنند. پاکستان در اسلام آباد یک استودیو به افغانستان انترنشنال داده است و تلویزیون نامبرده فقط بر طبل جنگ های داخلی می کوبد. شرایط را درک کنید
امریکا با ائتلاف جهانی به بدماشی کامل به بهانه ۹/۱۱ بر ملتی اتهام ویران کردن برج های نیورک وارد کرد؛ که از شدت فقط توان رفتن به بازار قریه خود را نداشت. بوش متکبر با زور خود بدون شنیدن استدلال حمله کرد. اما با پایان حمله با چنان عجله ای فرار کرد که عامل خنده تمام رقباء شد.
13 سال پیش در چنین روزی، جولیان آسانژ ویدئویی را منتشر کرد که نشان می‌داد نیروهای آمریکایی به سوی غیرنظامیان عراقی از جمله کودکان شلیک می‌کنند. اکنون او به دلیل انتشار آن با 175 سال زندان مواجه است.  
از ویتنام گرفته تا عراق، میلیون‌ها نفر در جنگ‌هایی که توسط سیاستمداران آغاز شده کشته شده‌اند. امروز لایحه‌ای را به تصویب رساندم که بر اساس آن پارلمان باید در این مورد پاسخگو باشد و اطمینان حاصل شود که هیچ سیاستمداری نمی‌تواند استرالیایی‌ها را دوباره به جنگ‌های نامشروع بفرستد. گروه های اصلی حاضر به پاسخگویی نشدند.
قبلی
بعدی
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x