پایان مأموریت کاردار سفارت بریتانیا؛ شورتر: بی‌ثباتی در افغانستان منجر به احیای داعش خواهد شد

شورتر روز شنبه، ۲۲ دلو، همزمان با اعلام خبر پایان کارش در رشته‌توییت‌هایی به برخی از تحولات در افغانستان، از جمله بی‌ثباتی سیاسی و خطر احیای داعش در این کشور اشاره کرده است.

کاردار سفارت بریتانیا برای افغانستان هشدار داده است که بی‌ثباتی و درگیری‌های داخلی در افغانستان منجر به عمیق‌تر شدن بحران انسانی و احیای مجدد داعش در این کشور خواهد شد.

هوگو شورتر با تاکید بر حمایت بریتانیا از افغانستان «باثبات و صلح‌آمیز» گفته که اولویت این کشور در حال حاضر نجات جان ۲۸ میلیون شهروند افغان است که نیاز جدی به کمک‌های بشردوستانه دارند.

به گفته شورتر، بریتانیا در جریان یک‌ونیم سال تسلط طالبان، ۶۰۰ میلیون دالر کمک بشردوستانه برای مردم افغانستان ارایه کرده است.

این دیپلومات بریتانیایی همچنان تأکید کرده است که محدودیت‌های وضع‌‌شده بر زنان و دختران، آزادی‌های اساسی مردم افغانستان را تضعیف کرده و برای رشد و ثبات درازمدت این کشور مضر است.

شورتر افزوده است: «این یک دیدگاه غربی نیست، بلکه منعکس‌‌کننده هنجارهای جهانی است که با کشور‌های مسلمان‌نشین وجه مشترک دارد.»

کاردار سفارت بریتانیا برای افغانستان در آخر گفته که ثبات در افغانستان نیازمند باز نگه ‌داشتن دروازه‌های گفت‌وگو و‌ مشارکت گروه‌های سیاسی مختلف است‌.

هوگو شورتر، در ماه جدی سال ۱۴۰۰ به عنوان کاردار سفارت بریتانیا در افغانستان گماشته شد.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
من متن سخنرانی هشدار دهنده طولانی نتانیاهو را خواندم. من دقیقا غرور جورج بوش را هنگام حمله به افغانستان در سال 2001 در آن دیدم. نتانیاهو تهدید کرده است که غزه را نابود خواهد کرد و به کسی رحم نخواهد کرد. او به قدرت خودش مغرور بود، که ادعای خدایی نکند، همین شروع سقوطش هست تصمیم نابودی را پروردگار می...
میراث تلخ 20 سال اشغال نظامی امریکا در افغانستان، گروه‌هایی از مردان، زنان و کودکان معتاد است که در کنار جاده‌های غبارآلود، زیر پل‌ها و در کناره‌ رودخانه های آلوده کابل خوابیده‌اند. ملموس ترین هدیه 20 سال حضور نظامی ایالات متحده در افغانستان چیزی جز فقر، میلیون ها معتاد و انزوای کشور نیست.
من بار دیگر پیش حاکمان فعلی دست نیاز دراز میکنم تا نفرت را از طریق برادری از بین ببرند. دشمنان قسم خورده افغانستان شبانه روز در اینجا تنفر را بیشتر می کنند. پاکستان در اسلام آباد یک استودیو به افغانستان انترنشنال داده است و تلویزیون نامبرده فقط بر طبل جنگ های داخلی می کوبد. شرایط را درک کنید
امریکا با ائتلاف جهانی به بدماشی کامل به بهانه ۹/۱۱ بر ملتی اتهام ویران کردن برج های نیورک وارد کرد؛ که از شدت فقط توان رفتن به بازار قریه خود را نداشت. بوش متکبر با زور خود بدون شنیدن استدلال حمله کرد. اما با پایان حمله با چنان عجله ای فرار کرد که عامل خنده تمام رقباء شد.
13 سال پیش در چنین روزی، جولیان آسانژ ویدئویی را منتشر کرد که نشان می‌داد نیروهای آمریکایی به سوی غیرنظامیان عراقی از جمله کودکان شلیک می‌کنند. اکنون او به دلیل انتشار آن با 175 سال زندان مواجه است.  
از ویتنام گرفته تا عراق، میلیون‌ها نفر در جنگ‌هایی که توسط سیاستمداران آغاز شده کشته شده‌اند. امروز لایحه‌ای را به تصویب رساندم که بر اساس آن پارلمان باید در این مورد پاسخگو باشد و اطمینان حاصل شود که هیچ سیاستمداری نمی‌تواند استرالیایی‌ها را دوباره به جنگ‌های نامشروع بفرستد. گروه های اصلی حاضر به پاسخگویی نشدند.
قبلی
بعدی
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x