پس از اعمال محدودیت های ایالات متحده برای استفاده از هواپیماهای بدون سرنشین، افغان ها همچنان نگران حملات هواپیماهای بدون سرنشین هستند!

رییس‌جمهور آمریکا رهنمود محرمانه‌ای را امضا کرده است که حملات ضد تروریسم هواپیماهای بدون سرنشین آمریکا را در خارج از مناطق جنگی “متعارف” از جمله افغانستان محدود می‌کند.

جو بایدن، رییس‌جمهور آمریکا این رهنمود را روز گذشته (7 اکتبر) به سازمان استخبارات ایالات متحده (سیا) فرستاده است.

این سیاست نشان می‌دهد که در میان اولویت‌های رقابتی در دنیای پرتلاطم، ایالات متحده قصد دارد حملات کم‌تری با هواپیماهای بدون سرنشین و حملات کماندویی دور از مناطق جنگی انجام دهد.

مطابق این سیاست، افزودن یک تروریست مظنون به فهرست افرادی که می‌توانند برای “اقدام مستقیم” هدف قرار گیرند، نیاز به تأیید بایدن دارد. این در حالی است که دولت ترامپ آزادی بیشتر برای فرماندهان جنگی داده بود.

با این حال، هواپیماهای بدون سرنشین آمریکایی همچنان در آسمان افغانستان در حال پرواز هستند و مردم نگران هستند که حملات مرگبار همچنان در هر لحظه رخ دهد.

دقت حملات هواپیماهای بدون سرنشین آمریکا در افغانستان همواره مورد سوال بوده است. نمونه های زیادی از حملات نادرست ایالات متحده وجود داشته است، به ویژه حمله درست قبل از خروج نیروهای آمریکایی در سال گذشته که منجر به کشته شدن 10 نفر از اعضای یک خانواده شد.  مردم اینجا هنوز نگران این هستند که ممکن است هدف بعدی باشند.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
من متن سخنرانی هشدار دهنده طولانی نتانیاهو را خواندم. من دقیقا غرور جورج بوش را هنگام حمله به افغانستان در سال 2001 در آن دیدم. نتانیاهو تهدید کرده است که غزه را نابود خواهد کرد و به کسی رحم نخواهد کرد. او به قدرت خودش مغرور بود، که ادعای خدایی نکند، همین شروع سقوطش هست تصمیم نابودی را پروردگار می...
میراث تلخ 20 سال اشغال نظامی امریکا در افغانستان، گروه‌هایی از مردان، زنان و کودکان معتاد است که در کنار جاده‌های غبارآلود، زیر پل‌ها و در کناره‌ رودخانه های آلوده کابل خوابیده‌اند. ملموس ترین هدیه 20 سال حضور نظامی ایالات متحده در افغانستان چیزی جز فقر، میلیون ها معتاد و انزوای کشور نیست.
من بار دیگر پیش حاکمان فعلی دست نیاز دراز میکنم تا نفرت را از طریق برادری از بین ببرند. دشمنان قسم خورده افغانستان شبانه روز در اینجا تنفر را بیشتر می کنند. پاکستان در اسلام آباد یک استودیو به افغانستان انترنشنال داده است و تلویزیون نامبرده فقط بر طبل جنگ های داخلی می کوبد. شرایط را درک کنید
امریکا با ائتلاف جهانی به بدماشی کامل به بهانه ۹/۱۱ بر ملتی اتهام ویران کردن برج های نیورک وارد کرد؛ که از شدت فقط توان رفتن به بازار قریه خود را نداشت. بوش متکبر با زور خود بدون شنیدن استدلال حمله کرد. اما با پایان حمله با چنان عجله ای فرار کرد که عامل خنده تمام رقباء شد.
13 سال پیش در چنین روزی، جولیان آسانژ ویدئویی را منتشر کرد که نشان می‌داد نیروهای آمریکایی به سوی غیرنظامیان عراقی از جمله کودکان شلیک می‌کنند. اکنون او به دلیل انتشار آن با 175 سال زندان مواجه است.  
از ویتنام گرفته تا عراق، میلیون‌ها نفر در جنگ‌هایی که توسط سیاستمداران آغاز شده کشته شده‌اند. امروز لایحه‌ای را به تصویب رساندم که بر اساس آن پارلمان باید در این مورد پاسخگو باشد و اطمینان حاصل شود که هیچ سیاستمداری نمی‌تواند استرالیایی‌ها را دوباره به جنگ‌های نامشروع بفرستد. گروه های اصلی حاضر به پاسخگویی نشدند.
قبلی
بعدی
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x