پیشنهاد پاکستان برای میزبانی نشست وزیران خارجه سازمان همکاری اسلامی در مورد افغانستان!

پاکستان به روز دوشنبه پیشنهاد میزبانی نشست فوق‌العاده شورای وزیران امور خارجه سازمان همکاری اسلامی برای بحث در مورد آخرین وضعیت افغانستان را ارائه کرد!

شاه محمود قریشی وزیر امور خارجه پاکستان در پیامی ویدئویی گفت: “ما  پیشنهاد میزبانی این نشست را در اسلام آباد در ۱۷ دسمبر ۲۰۲۱ دادیم. ما اطمینان داریم که کشورهای عضو سازمان همکاری اسلامی این پیشنهاد را تایید خواهند کرد!”

او اظهار داشت ما با مردم افغانستان پیوندهای دوستی و برادری داریم. امروز برادران و خواهران افغان ما بیش از هر زمان دیگری به ما نیاز دارند!

او افزود افغانستان در حال حاضر با یک بحران انسانی جدی روبرو است زیرا میلیون ها افغان از جمله زنان و کودکان به دلیل کمبود مواد غذایی، دارو و سایر لوازم ضروری زندگی با آینده نامعلومی روبرو هستند!

قریشی از سازمان همکاری اسلامی خواست تا برای کاهش نیازهای بشردوستانه مردم افغانستان، حمایت فوری و مستمر از آنها و ادامه همکاری با آنها برای رفاه افغانستان گام بردارد!
گلوبال ولج سپیس
۲۰۲۱/۳۰/۱۱

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
من متن سخنرانی هشدار دهنده طولانی نتانیاهو را خواندم. من دقیقا غرور جورج بوش را هنگام حمله به افغانستان در سال 2001 در آن دیدم. نتانیاهو تهدید کرده است که غزه را نابود خواهد کرد و به کسی رحم نخواهد کرد. او به قدرت خودش مغرور بود، که ادعای خدایی نکند، همین شروع سقوطش هست تصمیم نابودی را پروردگار می...
میراث تلخ 20 سال اشغال نظامی امریکا در افغانستان، گروه‌هایی از مردان، زنان و کودکان معتاد است که در کنار جاده‌های غبارآلود، زیر پل‌ها و در کناره‌ رودخانه های آلوده کابل خوابیده‌اند. ملموس ترین هدیه 20 سال حضور نظامی ایالات متحده در افغانستان چیزی جز فقر، میلیون ها معتاد و انزوای کشور نیست.
من بار دیگر پیش حاکمان فعلی دست نیاز دراز میکنم تا نفرت را از طریق برادری از بین ببرند. دشمنان قسم خورده افغانستان شبانه روز در اینجا تنفر را بیشتر می کنند. پاکستان در اسلام آباد یک استودیو به افغانستان انترنشنال داده است و تلویزیون نامبرده فقط بر طبل جنگ های داخلی می کوبد. شرایط را درک کنید
امریکا با ائتلاف جهانی به بدماشی کامل به بهانه ۹/۱۱ بر ملتی اتهام ویران کردن برج های نیورک وارد کرد؛ که از شدت فقط توان رفتن به بازار قریه خود را نداشت. بوش متکبر با زور خود بدون شنیدن استدلال حمله کرد. اما با پایان حمله با چنان عجله ای فرار کرد که عامل خنده تمام رقباء شد.
13 سال پیش در چنین روزی، جولیان آسانژ ویدئویی را منتشر کرد که نشان می‌داد نیروهای آمریکایی به سوی غیرنظامیان عراقی از جمله کودکان شلیک می‌کنند. اکنون او به دلیل انتشار آن با 175 سال زندان مواجه است.  
از ویتنام گرفته تا عراق، میلیون‌ها نفر در جنگ‌هایی که توسط سیاستمداران آغاز شده کشته شده‌اند. امروز لایحه‌ای را به تصویب رساندم که بر اساس آن پارلمان باید در این مورد پاسخگو باشد و اطمینان حاصل شود که هیچ سیاستمداری نمی‌تواند استرالیایی‌ها را دوباره به جنگ‌های نامشروع بفرستد. گروه های اصلی حاضر به پاسخگویی نشدند.
قبلی
بعدی
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x