چرا غرب و رسانه های آن، امارت اسلامی را به طالبان (خوب و بد) تقسیم می کنند!؟

اخیراً تعداد زیادی از رسانه‌های غربی و حتی سیاستمداران غربی در گزارش‌های خبری و سخنرانی‌های خود، مقامات امارت اسلامی را متقاعد به تقسیم خطرناکی کرده‌اند. آنها مقامات امارت اسلامی را به دو گروه طالبان خوب و بد تقسیم می کنند. همچنین برخی از همین رسانه ها و سیاستمداران مشهور، امارت اسلامی را به رهبران قندهاری و مقامات مقیم کابل تقسیم می کنند. رسانه ها و سیاستمداران غربی تنها به استفاده از این اصطلاحات بسنده نمی کنند. بلکه تعاریف خاصی برای این اصطلاحات دارند. آنها می خواهند نشان دهند که برخی از رهبران امارت اسلامی سازش با غرب را دوست دارند و برخی دیگر از رهبران با غرب دشمنی دارند.

این اولین بار نیست که رسانه های غربی و سیاستمداران غربی آگاهانه این سخنان را علیه امارت اسلامی مطرح می کنند و بارها در صحنه بین المللی تکرار می کنند. در زمان اشغال افغانستان از امارت اسلامی به شبکه حقانی و مجاهدین دیگر نام میبردند. این تقسیم شرورانه رسانه های غربی و سیاستمداران آنها یک چیز عادی نیست و برنامه سیاسی خطرناکی پشت آن وجود دارد. آنها این تفرقه را در رسانه ها پخش می کنند و می خواهند اذهان همه افغان ها، مقامات امارت اسلامی و مجاهدین را با این عبارات آشنا کنند و برنامه بدخواهانه شان برای از بین بردن وحدت امارت اسلامی و تفرقه افکنی آنها، زمینه سازی کنند.

اگر تاریخ چند دهه پیش افغانها علیه شوروی را مطالعه کنیم. غرب، مجاهدین افغان را در موقعیت خطرناکی انداختند. مجاهدین افغان را با دست بزرگ و بسیار جسورانه به گروه ها و احزاب بزرگ و کوچک تقسیم کردند که نژاد، زبان، جهت و مذهب به عنوان منبع تعصب تلقی می شد. غرب در نهایت موفق شد این احزاب جهادی را به جنگ با یکدیگر وادار کند و به این ترتیب از ایجاد یک دولت قدرتمند اسلامی در افغانستان جلوگیری کرد. غرب می خواهد دوباره از این روش خصمانه استفاده کند.

اما یکی از دستاوردهای بزرگ امارت اسلامی این بود که در دوران جهاد با اشغالگران امریکایی و اکنون در دوران حکومت و اقتدار وحدت و ثبات داخلی خود را حفظ کرده است و دشمن این فرصت را ندارد که آنها را تقسیم کند. پس مسئله اساسی این است که امارت اسلامی باید جذب این روش غرب نشود. امارت اسلامی نباید اجازه دهد دیپلمات ها و سیاستمداران غربی این فرصت را به دست بیاورد تا در اجرای اسلام و سایر مسائل و موضوعات سیاسی بین آنها اختلاف ایجاد کند و راه نفوذ دشمن را باز کنند. درد و مشکلات بس است، بیش از یک قرن است که غرب امت بزرگ اسلامی را به مناطق کوچک تقسیم کرده و سپس مسئولان این مناطق تقسیم شده را خدمتگزار خود کرده است.

(حزب التحریر /4 جنوری 2023)

 

 

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
من متن سخنرانی هشدار دهنده طولانی نتانیاهو را خواندم. من دقیقا غرور جورج بوش را هنگام حمله به افغانستان در سال 2001 در آن دیدم. نتانیاهو تهدید کرده است که غزه را نابود خواهد کرد و به کسی رحم نخواهد کرد. او به قدرت خودش مغرور بود، که ادعای خدایی نکند، همین شروع سقوطش هست تصمیم نابودی را پروردگار می...
میراث تلخ 20 سال اشغال نظامی امریکا در افغانستان، گروه‌هایی از مردان، زنان و کودکان معتاد است که در کنار جاده‌های غبارآلود، زیر پل‌ها و در کناره‌ رودخانه های آلوده کابل خوابیده‌اند. ملموس ترین هدیه 20 سال حضور نظامی ایالات متحده در افغانستان چیزی جز فقر، میلیون ها معتاد و انزوای کشور نیست.
من بار دیگر پیش حاکمان فعلی دست نیاز دراز میکنم تا نفرت را از طریق برادری از بین ببرند. دشمنان قسم خورده افغانستان شبانه روز در اینجا تنفر را بیشتر می کنند. پاکستان در اسلام آباد یک استودیو به افغانستان انترنشنال داده است و تلویزیون نامبرده فقط بر طبل جنگ های داخلی می کوبد. شرایط را درک کنید
امریکا با ائتلاف جهانی به بدماشی کامل به بهانه ۹/۱۱ بر ملتی اتهام ویران کردن برج های نیورک وارد کرد؛ که از شدت فقط توان رفتن به بازار قریه خود را نداشت. بوش متکبر با زور خود بدون شنیدن استدلال حمله کرد. اما با پایان حمله با چنان عجله ای فرار کرد که عامل خنده تمام رقباء شد.
13 سال پیش در چنین روزی، جولیان آسانژ ویدئویی را منتشر کرد که نشان می‌داد نیروهای آمریکایی به سوی غیرنظامیان عراقی از جمله کودکان شلیک می‌کنند. اکنون او به دلیل انتشار آن با 175 سال زندان مواجه است.  
از ویتنام گرفته تا عراق، میلیون‌ها نفر در جنگ‌هایی که توسط سیاستمداران آغاز شده کشته شده‌اند. امروز لایحه‌ای را به تصویب رساندم که بر اساس آن پارلمان باید در این مورد پاسخگو باشد و اطمینان حاصل شود که هیچ سیاستمداری نمی‌تواند استرالیایی‌ها را دوباره به جنگ‌های نامشروع بفرستد. گروه های اصلی حاضر به پاسخگویی نشدند.
قبلی
بعدی
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x