چرا، چگونه و چه کسی افغان ها را مجبور به فرار از کشور کرد؟

حقیقت این است که حکومت ها و نظام هایی که در حضور و حمایت بیگانگان ساخته و به زور بر ملت تحمیل شده باشند تا زمانی که به سرنوشت سیاهی دچار نشوند نه خودشان را ملامت میکنند و نه از شرارت و خیان اربابان شان چیزی میگویند، بلکه برای حفظ اربابان خود همه کوتاهی ها را بر دوش ملت می اندازند. متأسفانه سلسله فرار افغان ها از کشور از زمان حکومت اشرف غنی آغاز شده و تا کنون ادامه دارد و کشورهای همسایه مملو از این افراد شده است.

جوانان تعلیم یافته و روشن فکر افغانستان که به شعارهای دروغین “اشرف غنی” اعتماد کردند، آقای اشرف غنی از احساسات پاک جوانان برای حکومت خود و امنیت نیویارک و واشنگتن در دوره خود سوء استفاده کرد. او هزاران جوان را برای محافظت از آنها قربانی کرد. در حکومت او جز جنگ و کشتار افغانها چیزی دیده نشد، فساد و خیانت و بداخلاقی در نظام و ادارات به فرهنگ عمومی تبدیل شد. در زمان جمهوری، تنها دلیل فرار جوانان تحصیلکرده این بود که برای حفظ امنیت کشورهای بیگانه قربانی می شدند و از آنها استفاده می شد و نظام بیشتر قاتلان و افراد نالایق را به عنوان حاکم تعیین می کرد.

در جمهوريت نمایشی هيچ توجهي به جوانان نمي شد. همین امر باعث شد که جوانان کشور به دلیل فساد و بی عدالتی در جمهوری مجبور به مهاجرت شدند و بسیاری در راه غرق و کشته شدند. مامورین جمهوریت چنان خیانت تاریخی را به همه افغان ها مرتکب شدند که هرگز قابل بخشش نیست. جهانیان و حامیان آنها و جاسوسان حزبی در خارج از کشور در رسانه ها و شبکه های اجتماعی تبلیغ می کنند که افغان ها از حکومت و نظام فعلی افغانستان فرار می کنند.

اما حقیقت این است که پس از حاکمیت امارت اسلامی؛ آمریکا، ناتو و طرفداران شان امکان فرار را برای مقامات (جمهوری) فراهم کردند. برای کسانی که با ناتو و آمریکایی ها کار و خدمت کرده بودند، ویزا و فرصت فرار از کشور را فراهم کردند. اطلاعیه های خروج از کشور را در سراسر کشور منتشر کرد. بسیاری از آنها را با طیاره های نظامی با خود برده اند. بسیاری از افغان ها هنوز شب و روز را در کشورهای دیگر به انتظار می گذرانند و هنوز بی خانمان هستند. از سوی دیگر جامعه جهانی تهدیدات و محدودیت های سیاسی و اقتصادی را بر ملت بزرگ افغانستان تحمیل می کنند، حتی مردم افغانستان هم نمی دانند که گناه آنها چیست، زیرا از هر طرف برای افغان ها محدودیت وجود دارد.

خلاصه بگویم امروز که افغانها با مشکلات و بدبختی ها مواجه هستند عامل اصلی این همه بدبختی جمهوری خواهان غربگرا و اربابان شان هستند و بس!

(دیلی شهاده)    

 

 

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
من متن سخنرانی هشدار دهنده طولانی نتانیاهو را خواندم. من دقیقا غرور جورج بوش را هنگام حمله به افغانستان در سال 2001 در آن دیدم. نتانیاهو تهدید کرده است که غزه را نابود خواهد کرد و به کسی رحم نخواهد کرد. او به قدرت خودش مغرور بود، که ادعای خدایی نکند، همین شروع سقوطش هست تصمیم نابودی را پروردگار می...
میراث تلخ 20 سال اشغال نظامی امریکا در افغانستان، گروه‌هایی از مردان، زنان و کودکان معتاد است که در کنار جاده‌های غبارآلود، زیر پل‌ها و در کناره‌ رودخانه های آلوده کابل خوابیده‌اند. ملموس ترین هدیه 20 سال حضور نظامی ایالات متحده در افغانستان چیزی جز فقر، میلیون ها معتاد و انزوای کشور نیست.
من بار دیگر پیش حاکمان فعلی دست نیاز دراز میکنم تا نفرت را از طریق برادری از بین ببرند. دشمنان قسم خورده افغانستان شبانه روز در اینجا تنفر را بیشتر می کنند. پاکستان در اسلام آباد یک استودیو به افغانستان انترنشنال داده است و تلویزیون نامبرده فقط بر طبل جنگ های داخلی می کوبد. شرایط را درک کنید
امریکا با ائتلاف جهانی به بدماشی کامل به بهانه ۹/۱۱ بر ملتی اتهام ویران کردن برج های نیورک وارد کرد؛ که از شدت فقط توان رفتن به بازار قریه خود را نداشت. بوش متکبر با زور خود بدون شنیدن استدلال حمله کرد. اما با پایان حمله با چنان عجله ای فرار کرد که عامل خنده تمام رقباء شد.
13 سال پیش در چنین روزی، جولیان آسانژ ویدئویی را منتشر کرد که نشان می‌داد نیروهای آمریکایی به سوی غیرنظامیان عراقی از جمله کودکان شلیک می‌کنند. اکنون او به دلیل انتشار آن با 175 سال زندان مواجه است.  
از ویتنام گرفته تا عراق، میلیون‌ها نفر در جنگ‌هایی که توسط سیاستمداران آغاز شده کشته شده‌اند. امروز لایحه‌ای را به تصویب رساندم که بر اساس آن پارلمان باید در این مورد پاسخگو باشد و اطمینان حاصل شود که هیچ سیاستمداری نمی‌تواند استرالیایی‌ها را دوباره به جنگ‌های نامشروع بفرستد. گروه های اصلی حاضر به پاسخگویی نشدند.
قبلی
بعدی
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x