چند مقام آمریکایی در ماه دسامبر برای گفتگو در مورد افغانستان و سایر موضوعات از اسلام آباد بازدید خواهند کرد

ممتاز زهرا بلوچ، سخنگوی وزارت امور خارجه پاکستان در طی نشست رسانه ای عنوان کرد که پاکستان و ایالات متحده در مورد چندین موضوع از جمله وضعیت افغانستان در روزهای آنیده بازدید و رایزنی خواهند کرد.

این نشست ها و دیدارها در حالی صورت می گیرد که اسلام آباد پیوسته کابل را به افزایش حملات تروریستی و استفاده از خاک خود برای انجام حملات علیه پاکستان متهم می کند.

اخیراً پاکستان نیز پس از انجام حمله تروریستی در بانو، از دولت تحت رهبری طالبان خواسته است تا حافظ گل بهادر را به این کشور تحویل دهد.

پاکستان همچنین به اخراج پناهندگان بدون اسناد افغانستانی از این کشور به دلیل افزایش حملات تروریستی در این کشور ادامه می دهد.

در بیانیه ای که از سوی پاکستان منتشر شده است، عنوان شده که جولیتا والس نویس، دستیار وزیر امور خارجه در امور جمعیت، پناهندگان و مهاجرت قرار است از 4 تا 6 دسمبر سال جاری به این کشور سفر کند.

به گفته وزارت امور خارجه آمریکا، نویس با مقامات ارشد دولتی و همچنین شرکای سازمان های غیردولتی و بین المللی دیدار خواهد کرد.

نویس در طول سفر خود در مورد تلاش های مشترک برای محافظت از افراد آسیب پذیر و تسریع در جابجایی امن و کارآمد و اسکان مجدد پناهندگان افغان که منتظر مهاجرت به ایالات متحده هستند، بحث خواهد کرد.

در همین حال، سخنگوی وزارت امور خارجه گفت که توماس وست نماینده ویژه برای افغانستان از 7 تا 9 دسمبر و الیزابت هورست معاون وزیر امور خارجه آمریکا در آسیای جنوبی از 9 تا 12 دسمبر از اسلام آباد دیدن خواهند کرد.

سخنگوی وزارت امور خارجه با بیان اینکه این سفرها بخشی از مذاکرات جاری با آمریکا در مورد چندین موضوع از جمله وضعیت افغانستان است، اظهار داشت که این سفرها تنها به موضوع افغانستان محدود نمی شود.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
من متن سخنرانی هشدار دهنده طولانی نتانیاهو را خواندم. من دقیقا غرور جورج بوش را هنگام حمله به افغانستان در سال 2001 در آن دیدم. نتانیاهو تهدید کرده است که غزه را نابود خواهد کرد و به کسی رحم نخواهد کرد. او به قدرت خودش مغرور بود، که ادعای خدایی نکند، همین شروع سقوطش هست تصمیم نابودی را پروردگار می...
میراث تلخ 20 سال اشغال نظامی امریکا در افغانستان، گروه‌هایی از مردان، زنان و کودکان معتاد است که در کنار جاده‌های غبارآلود، زیر پل‌ها و در کناره‌ رودخانه های آلوده کابل خوابیده‌اند. ملموس ترین هدیه 20 سال حضور نظامی ایالات متحده در افغانستان چیزی جز فقر، میلیون ها معتاد و انزوای کشور نیست.
من بار دیگر پیش حاکمان فعلی دست نیاز دراز میکنم تا نفرت را از طریق برادری از بین ببرند. دشمنان قسم خورده افغانستان شبانه روز در اینجا تنفر را بیشتر می کنند. پاکستان در اسلام آباد یک استودیو به افغانستان انترنشنال داده است و تلویزیون نامبرده فقط بر طبل جنگ های داخلی می کوبد. شرایط را درک کنید
امریکا با ائتلاف جهانی به بدماشی کامل به بهانه ۹/۱۱ بر ملتی اتهام ویران کردن برج های نیورک وارد کرد؛ که از شدت فقط توان رفتن به بازار قریه خود را نداشت. بوش متکبر با زور خود بدون شنیدن استدلال حمله کرد. اما با پایان حمله با چنان عجله ای فرار کرد که عامل خنده تمام رقباء شد.
13 سال پیش در چنین روزی، جولیان آسانژ ویدئویی را منتشر کرد که نشان می‌داد نیروهای آمریکایی به سوی غیرنظامیان عراقی از جمله کودکان شلیک می‌کنند. اکنون او به دلیل انتشار آن با 175 سال زندان مواجه است.  
از ویتنام گرفته تا عراق، میلیون‌ها نفر در جنگ‌هایی که توسط سیاستمداران آغاز شده کشته شده‌اند. امروز لایحه‌ای را به تصویب رساندم که بر اساس آن پارلمان باید در این مورد پاسخگو باشد و اطمینان حاصل شود که هیچ سیاستمداری نمی‌تواند استرالیایی‌ها را دوباره به جنگ‌های نامشروع بفرستد. گروه های اصلی حاضر به پاسخگویی نشدند.
قبلی
بعدی
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x