چین: شورای امنیت تحریم‌ها بر طالبان را تعدیل کند

گنگ شوانگ، معاون نماینده دایم چین در سازمان ملل متحد می‌گوید که به‌منظور رسیده‌گی به وضعیت بد بشری مردم افغانستان، شورای امنیت باید تحریم‌های‌اش علیه رهبران طالبان را تعدیل کند.

به گزارش شین‌هوا، شوانگ این موضوع را پنج‌شنبه‌شب، ۲۳ قوس، پس از تمدید مأموریت تیم نظارت بر تحریم‌های شورای امینت بر طالبان و گروهای مرتبط با آن‌ها بیان کرده است.

وی افزوده است: «افغانستان در مرحله حساس بازسازی مسالمت‌آمیز قرار دارد. جامعه بین‌المللی باید توجه و تعهد خود را حفظ کند، تعامل سازنده با طالبان را تقویت کند تا افغانستان از وضعیت بد بشری خارج شود.»

شوانگ همچنان تهدیدات تروریستی از خاک افغانستان را جدی خوانده و از جامعه جهانی خواسته است تا از سیاست‌های دوگانه دوری کرده و زمینه مبارزه با تروریسم در کشور را فراهم کند.

معاون نماینده چین در سازمان ملل تاکید کرده که شورای امنیت باید تعدیل‌های به‌موقع تحریم‌ها را به‌هدف تسهیل تعامل عملی بین جامعه جهانی و طالبان برای جلوگیری از تأثیرات منفی آن بر زنده‌گی شهروندان کشور انجام دهد.

این در حالی است که پیشتر شورای امنیت مأموریت تیم نظارت بر تحریم‌ها علیه طالبان را برای یک سال دیگر تمدید کرد.

مسدود کردن دارایی‌های طالبان و گروهای مرتبط با آنان، جلوگیری از سفر مقام‌های این گروه و همچنان جلوگیری از عرضه سلاح و تجهیزات به آنان از مسوولیت‌های مهم تیم نظارت بر این تحریم‌ها عنوان شده است.

این شورا در این نشست در مورد عدم معافیت سفر ۱۱ مقام طالبان هیچ اشاره‌ای نکرده است.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
من متن سخنرانی هشدار دهنده طولانی نتانیاهو را خواندم. من دقیقا غرور جورج بوش را هنگام حمله به افغانستان در سال 2001 در آن دیدم. نتانیاهو تهدید کرده است که غزه را نابود خواهد کرد و به کسی رحم نخواهد کرد. او به قدرت خودش مغرور بود، که ادعای خدایی نکند، همین شروع سقوطش هست تصمیم نابودی را پروردگار می...
میراث تلخ 20 سال اشغال نظامی امریکا در افغانستان، گروه‌هایی از مردان، زنان و کودکان معتاد است که در کنار جاده‌های غبارآلود، زیر پل‌ها و در کناره‌ رودخانه های آلوده کابل خوابیده‌اند. ملموس ترین هدیه 20 سال حضور نظامی ایالات متحده در افغانستان چیزی جز فقر، میلیون ها معتاد و انزوای کشور نیست.
من بار دیگر پیش حاکمان فعلی دست نیاز دراز میکنم تا نفرت را از طریق برادری از بین ببرند. دشمنان قسم خورده افغانستان شبانه روز در اینجا تنفر را بیشتر می کنند. پاکستان در اسلام آباد یک استودیو به افغانستان انترنشنال داده است و تلویزیون نامبرده فقط بر طبل جنگ های داخلی می کوبد. شرایط را درک کنید
امریکا با ائتلاف جهانی به بدماشی کامل به بهانه ۹/۱۱ بر ملتی اتهام ویران کردن برج های نیورک وارد کرد؛ که از شدت فقط توان رفتن به بازار قریه خود را نداشت. بوش متکبر با زور خود بدون شنیدن استدلال حمله کرد. اما با پایان حمله با چنان عجله ای فرار کرد که عامل خنده تمام رقباء شد.
13 سال پیش در چنین روزی، جولیان آسانژ ویدئویی را منتشر کرد که نشان می‌داد نیروهای آمریکایی به سوی غیرنظامیان عراقی از جمله کودکان شلیک می‌کنند. اکنون او به دلیل انتشار آن با 175 سال زندان مواجه است.  
از ویتنام گرفته تا عراق، میلیون‌ها نفر در جنگ‌هایی که توسط سیاستمداران آغاز شده کشته شده‌اند. امروز لایحه‌ای را به تصویب رساندم که بر اساس آن پارلمان باید در این مورد پاسخگو باشد و اطمینان حاصل شود که هیچ سیاستمداری نمی‌تواند استرالیایی‌ها را دوباره به جنگ‌های نامشروع بفرستد. گروه های اصلی حاضر به پاسخگویی نشدند.
قبلی
بعدی
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x