دانلود کتاب حقایق ناگفته از زندان گوانتانامو سرگذشت یک پزشک زندانی

دانلود کتاب حقایق ناگفته از زندان گوانتانامو

عنوان: کتاب حقایق ناگفته از زندان گوانتانامو سرگذشت یک پزشک زندانی

نویسنده: شهید داکتر سید محمد علیشاه موسوی گردیزی

خلاصه کتاب:

کتاب حاضر شرح زندگی پنج ساله یک پزشک افغانستانی است که بدون هیچ دلیل و مدرک محکمه پسندی در زندان های آمریکائیان در بگرام و گوانتانامو زندانی بوده و در آن به شرح وقایع، دیده ها و تجربیات خویش از لحظه اسارت تا زمان آزادی پرداخته است.

در این کتاب سخن از افعال و حرکات ضد انسانی و غیر اخلاقی مدعیان حقوق بشر و انسان دوستی غاصبان نام دموکراسی و طرفداران آزادی در زندان مخوف و مخفی نگه داشته شده ی گوانتاناموست، آن هم بر انسان های بی گناهی که نه حق دفاع دارند و نه وکیل مدافع، نه حق شکایت دارند و نه مرجعی برای دادخواهی. سخن از مردمانی است که اگر ظلم و ظالم را ببینند و بی عدالتی و تاراج همه ی هستی خود را نظاره کنند، هیچ مقام و مرجعی را برای بیان درد و رنج خود و هیچ دادخواهی را برای گرفتن حق خود جز درگاه احدیت ندارند.

نویسنده در این کتاب سعی نموده با قلم شیوای خود صحنه هایی را که از اسارت خود در گوانتانامو تجربه نموده، توصیف نماید. توصیف این پزشک زندانی، به اندازه ای روشن است که خواننده، خود را در عمق حوادثی که بر وی گذشته، می بیند.

دانلود با فرمت پی دی اف

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
من متن سخنرانی هشدار دهنده طولانی نتانیاهو را خواندم. من دقیقا غرور جورج بوش را هنگام حمله به افغانستان در سال 2001 در آن دیدم. نتانیاهو تهدید کرده است که غزه را نابود خواهد کرد و به کسی رحم نخواهد کرد. او به قدرت خودش مغرور بود، که ادعای خدایی نکند، همین شروع سقوطش هست تصمیم نابودی را پروردگار می...
میراث تلخ 20 سال اشغال نظامی امریکا در افغانستان، گروه‌هایی از مردان، زنان و کودکان معتاد است که در کنار جاده‌های غبارآلود، زیر پل‌ها و در کناره‌ رودخانه های آلوده کابل خوابیده‌اند. ملموس ترین هدیه 20 سال حضور نظامی ایالات متحده در افغانستان چیزی جز فقر، میلیون ها معتاد و انزوای کشور نیست.
من بار دیگر پیش حاکمان فعلی دست نیاز دراز میکنم تا نفرت را از طریق برادری از بین ببرند. دشمنان قسم خورده افغانستان شبانه روز در اینجا تنفر را بیشتر می کنند. پاکستان در اسلام آباد یک استودیو به افغانستان انترنشنال داده است و تلویزیون نامبرده فقط بر طبل جنگ های داخلی می کوبد. شرایط را درک کنید
امریکا با ائتلاف جهانی به بدماشی کامل به بهانه ۹/۱۱ بر ملتی اتهام ویران کردن برج های نیورک وارد کرد؛ که از شدت فقط توان رفتن به بازار قریه خود را نداشت. بوش متکبر با زور خود بدون شنیدن استدلال حمله کرد. اما با پایان حمله با چنان عجله ای فرار کرد که عامل خنده تمام رقباء شد.
13 سال پیش در چنین روزی، جولیان آسانژ ویدئویی را منتشر کرد که نشان می‌داد نیروهای آمریکایی به سوی غیرنظامیان عراقی از جمله کودکان شلیک می‌کنند. اکنون او به دلیل انتشار آن با 175 سال زندان مواجه است.  
از ویتنام گرفته تا عراق، میلیون‌ها نفر در جنگ‌هایی که توسط سیاستمداران آغاز شده کشته شده‌اند. امروز لایحه‌ای را به تصویب رساندم که بر اساس آن پارلمان باید در این مورد پاسخگو باشد و اطمینان حاصل شود که هیچ سیاستمداری نمی‌تواند استرالیایی‌ها را دوباره به جنگ‌های نامشروع بفرستد. گروه های اصلی حاضر به پاسخگویی نشدند.
قبلی
بعدی
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x