کمبود تجهیزات پزشکی و سوء تغذیه باعث مرگ کودکان افغان می شود!

سوءتغذیه و در نتیجه مرگ و میر کودکان افغان به دلیل کمبود تجهیزات طبی در شفاخانه های افغانستان بیش از ۵۰ درصد افزایش یافته است!

مقامات شفاخانه کودکان ایندیرا گاندی فاش کردند که سوءتغذیه در میان کودکان در افغانستان در بحبوحه تجهیزات پزشکی محدود افزایش یافته است!

طلوع نیوز به نقل از منابع گزارش داد که تعداد کودکان مبتلا به سوء تغذیه بیش از ۵۰ درصد افزایش یافته است. به گزارش طلوع نیوز، در میان کمبود شدید تجهیزات پزشکی، شفاخانه های محلی مملو از کودکان بیمار است!

محمد لطیف بهیر رئیس شفاخانه کودکان ایندیرا گاندی، از کمبود تجهیزات طبی و تعلیق کمک به بخش صحت ابراز نگرانی کرد!

بهیر گفت: “تعداد بیماران ما نسبت به هفته های گذشته افزایش یافته است. ما با تعداد زیادی از بیماران مواجه هستیم و فقط می توانیم بیماران ایمرجنسی و عاجل را معاینه کنیم و سایر بیماران را رد می کنیم!”
دودیس کورس
۲۰۲۱/۲۷/۱۱

 

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
من متن سخنرانی هشدار دهنده طولانی نتانیاهو را خواندم. من دقیقا غرور جورج بوش را هنگام حمله به افغانستان در سال 2001 در آن دیدم. نتانیاهو تهدید کرده است که غزه را نابود خواهد کرد و به کسی رحم نخواهد کرد. او به قدرت خودش مغرور بود، که ادعای خدایی نکند، همین شروع سقوطش هست تصمیم نابودی را پروردگار می...
میراث تلخ 20 سال اشغال نظامی امریکا در افغانستان، گروه‌هایی از مردان، زنان و کودکان معتاد است که در کنار جاده‌های غبارآلود، زیر پل‌ها و در کناره‌ رودخانه های آلوده کابل خوابیده‌اند. ملموس ترین هدیه 20 سال حضور نظامی ایالات متحده در افغانستان چیزی جز فقر، میلیون ها معتاد و انزوای کشور نیست.
من بار دیگر پیش حاکمان فعلی دست نیاز دراز میکنم تا نفرت را از طریق برادری از بین ببرند. دشمنان قسم خورده افغانستان شبانه روز در اینجا تنفر را بیشتر می کنند. پاکستان در اسلام آباد یک استودیو به افغانستان انترنشنال داده است و تلویزیون نامبرده فقط بر طبل جنگ های داخلی می کوبد. شرایط را درک کنید
امریکا با ائتلاف جهانی به بدماشی کامل به بهانه ۹/۱۱ بر ملتی اتهام ویران کردن برج های نیورک وارد کرد؛ که از شدت فقط توان رفتن به بازار قریه خود را نداشت. بوش متکبر با زور خود بدون شنیدن استدلال حمله کرد. اما با پایان حمله با چنان عجله ای فرار کرد که عامل خنده تمام رقباء شد.
13 سال پیش در چنین روزی، جولیان آسانژ ویدئویی را منتشر کرد که نشان می‌داد نیروهای آمریکایی به سوی غیرنظامیان عراقی از جمله کودکان شلیک می‌کنند. اکنون او به دلیل انتشار آن با 175 سال زندان مواجه است.  
از ویتنام گرفته تا عراق، میلیون‌ها نفر در جنگ‌هایی که توسط سیاستمداران آغاز شده کشته شده‌اند. امروز لایحه‌ای را به تصویب رساندم که بر اساس آن پارلمان باید در این مورد پاسخگو باشد و اطمینان حاصل شود که هیچ سیاستمداری نمی‌تواند استرالیایی‌ها را دوباره به جنگ‌های نامشروع بفرستد. گروه های اصلی حاضر به پاسخگویی نشدند.
قبلی
بعدی
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x