کمیشنری عالی سازمان ملل در امور پناهندگان خواستار کمک به افغانستان شد

حاکمان طالب، به دنبال تغییر چهره پایتخت

یومیکو تاکاشیما، معاون کمیشنری عالی سازمان ملل متحد در امور پناهندگان، خواستار ادامه کمک‌های بشردوستانه به افغانستان شده است.

این مقام سازمان ملل متحد در گفت‌وگوی ویژه با طلوع‌نیوز می‌گوید که ۹۸ درصد مردم افغانستان زیر خط فقر قرار دارند و بیش از نیم از جمعیت این کشور به کمک‌های فوری نیاز دارند.

خانم تاکاشیما به این باور است که تصمیم‌های اخیر حکومت سرپرست اثرهای بد بر کمک‌های بشردوستانه گذاشته‌اند.

یومیکو تاکاشیما به طلوع‌نیوز گفت: «یکی از موارد که من از تمویل کنندگان درخواست می‌کنم، این‌که ما می‌بینیم همه روزه مردم رنج می‌برند ما اینجا در افغانستان هستیم و می‌خواهیم مردم را کمک کنیم. بنابر این، لطفا اجازه دهید کمک کنیم و امیداورم تصمیمی گرفته شود که ما واقعا بتوانیم مردم را با پشتیبانی کامل تمویل کنندگان کمک کنیم اما در حال حاضر این کار بیسار دشوار است.»

معاون این نهاد سازمان ملل می‌افزاید که برای نزدیک به ۱۳۰۰ خانواده در ولایت پکتیکا در بخش ساخت خانه‌های شان کمک کرده است.

از سوی دیگر، ذبيح الله مجاهد، سخنگوی امارت اسلامی، کمک‌های بشردوستانه جامعه جهانی را به افغانستان مهم می‌داند.

آقای مجاهد گفت: «جهان باید همکاری‌ها را با مردم افغانستان ادامه دهد و افزایش دهد مشکلات باید حل شود و دیگر این‌که کمک به ثبات و امنیت افغانستان به نفع کل منطقه و همه کشورهاست امارت اسلامی از کمک‌هایی که تاکنون انجام شده است سپاسگزار است و وظیفه امارت اسلامی است که به طور شفاف سایر کمک‌ها را توزیع کند.»

شماری از آگاهان مسایل اقتصادی نیز ادامه کمک‌های بشردوستانه و کمک نهادهای بین‌المللی را در شرایط کنونی با اهمیت می‌پندارند.

سیر قریشی، آگاه مسایل اقتصادی، به طلوع‌نیوز گفت: «اکنون بیش از هر زمانی دیگر به کمک‌های جامعه جهان این‌ها نیاز دارد و در پهلوی این رشد تجارت زنان به کاهش فقر جامعه کمک می‌کند.»

پیش از این سازمان ملل متحد اعلام کرده است که بیش از ۲۸ میلیون نفر در افغانستان به کمک نیاز دارند و این سازمان در سال روان میلادی بیش‌ترین کمک را به افغانستان جلب خواهد کرد.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
من متن سخنرانی هشدار دهنده طولانی نتانیاهو را خواندم. من دقیقا غرور جورج بوش را هنگام حمله به افغانستان در سال 2001 در آن دیدم. نتانیاهو تهدید کرده است که غزه را نابود خواهد کرد و به کسی رحم نخواهد کرد. او به قدرت خودش مغرور بود، که ادعای خدایی نکند، همین شروع سقوطش هست تصمیم نابودی را پروردگار می...
میراث تلخ 20 سال اشغال نظامی امریکا در افغانستان، گروه‌هایی از مردان، زنان و کودکان معتاد است که در کنار جاده‌های غبارآلود، زیر پل‌ها و در کناره‌ رودخانه های آلوده کابل خوابیده‌اند. ملموس ترین هدیه 20 سال حضور نظامی ایالات متحده در افغانستان چیزی جز فقر، میلیون ها معتاد و انزوای کشور نیست.
من بار دیگر پیش حاکمان فعلی دست نیاز دراز میکنم تا نفرت را از طریق برادری از بین ببرند. دشمنان قسم خورده افغانستان شبانه روز در اینجا تنفر را بیشتر می کنند. پاکستان در اسلام آباد یک استودیو به افغانستان انترنشنال داده است و تلویزیون نامبرده فقط بر طبل جنگ های داخلی می کوبد. شرایط را درک کنید
امریکا با ائتلاف جهانی به بدماشی کامل به بهانه ۹/۱۱ بر ملتی اتهام ویران کردن برج های نیورک وارد کرد؛ که از شدت فقط توان رفتن به بازار قریه خود را نداشت. بوش متکبر با زور خود بدون شنیدن استدلال حمله کرد. اما با پایان حمله با چنان عجله ای فرار کرد که عامل خنده تمام رقباء شد.
13 سال پیش در چنین روزی، جولیان آسانژ ویدئویی را منتشر کرد که نشان می‌داد نیروهای آمریکایی به سوی غیرنظامیان عراقی از جمله کودکان شلیک می‌کنند. اکنون او به دلیل انتشار آن با 175 سال زندان مواجه است.  
از ویتنام گرفته تا عراق، میلیون‌ها نفر در جنگ‌هایی که توسط سیاستمداران آغاز شده کشته شده‌اند. امروز لایحه‌ای را به تصویب رساندم که بر اساس آن پارلمان باید در این مورد پاسخگو باشد و اطمینان حاصل شود که هیچ سیاستمداری نمی‌تواند استرالیایی‌ها را دوباره به جنگ‌های نامشروع بفرستد. گروه های اصلی حاضر به پاسخگویی نشدند.
قبلی
بعدی
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x