کنفرانس افغانستان علیه افراط گرایی و تروریسم است نه طالبان

اگرچه پاکستان و چین با عدم شرکت در کنفرانس افغانستان در روز چهارشنبه در هند تلاش می‌کنند هند را ضد طالبان معرفی کنند، اما هدف واقعی کنفرانس ثبات در کابل است تا افراط‌گرایی به جهاد جهانی تبدیل نشود و منطقه را تهدید نکند!

معید یوسف مشاور امنیت ملی پاکستان علنا هند را یک خرابکار در افغانستان خواند و از شرکت در کنفرانس خودداری کرد. هیچ خبری از چین که از نقش آشکار و پنهان پاکستان در افغانستان حمایت کرده است، در مورد شرکت در این کنفرانس وجود ندارد!

این در حالیست که پس از نزدیک به سه ماه از تسخیر کابل توسط طالبان، هیچ کشوری این نیروی پشتون سنی را که بازوی قدرت آنها شبکه حقانی تحت حمایت آی.اس.آی پاکستان است به رسمیت نشناخته است!

چین حامی اصلی پاکستان، مستقیما و از طریق اسلام‌آباد با رژیم طالبان وارد تعامل شده تا گروه‌های تروریستی در افغانستان با گروه‌های تروریستی اویغور در سین‌کیانگ متحد نشوند! دلیل دیگر حمایت چین از طالبان، ترویج طرح کمربند و جاده در افغانستان است!

هند ممکن است از نفوذ آی.اس.آی بر کابل ناراحت باشد، اما نگرانی اصلی آن ثبات در افغانستان حتی با رهبری طالبان است. کابل ناپایدار و بی ثبات نه تنها برای شبه قاره هند، بلکه برای کل جهان نیز فاجعه خواهد بود!
هندوستان تایمز
۲۰۲۱/۸/۱۱

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
من متن سخنرانی هشدار دهنده طولانی نتانیاهو را خواندم. من دقیقا غرور جورج بوش را هنگام حمله به افغانستان در سال 2001 در آن دیدم. نتانیاهو تهدید کرده است که غزه را نابود خواهد کرد و به کسی رحم نخواهد کرد. او به قدرت خودش مغرور بود، که ادعای خدایی نکند، همین شروع سقوطش هست تصمیم نابودی را پروردگار می...
میراث تلخ 20 سال اشغال نظامی امریکا در افغانستان، گروه‌هایی از مردان، زنان و کودکان معتاد است که در کنار جاده‌های غبارآلود، زیر پل‌ها و در کناره‌ رودخانه های آلوده کابل خوابیده‌اند. ملموس ترین هدیه 20 سال حضور نظامی ایالات متحده در افغانستان چیزی جز فقر، میلیون ها معتاد و انزوای کشور نیست.
من بار دیگر پیش حاکمان فعلی دست نیاز دراز میکنم تا نفرت را از طریق برادری از بین ببرند. دشمنان قسم خورده افغانستان شبانه روز در اینجا تنفر را بیشتر می کنند. پاکستان در اسلام آباد یک استودیو به افغانستان انترنشنال داده است و تلویزیون نامبرده فقط بر طبل جنگ های داخلی می کوبد. شرایط را درک کنید
امریکا با ائتلاف جهانی به بدماشی کامل به بهانه ۹/۱۱ بر ملتی اتهام ویران کردن برج های نیورک وارد کرد؛ که از شدت فقط توان رفتن به بازار قریه خود را نداشت. بوش متکبر با زور خود بدون شنیدن استدلال حمله کرد. اما با پایان حمله با چنان عجله ای فرار کرد که عامل خنده تمام رقباء شد.
13 سال پیش در چنین روزی، جولیان آسانژ ویدئویی را منتشر کرد که نشان می‌داد نیروهای آمریکایی به سوی غیرنظامیان عراقی از جمله کودکان شلیک می‌کنند. اکنون او به دلیل انتشار آن با 175 سال زندان مواجه است.  
از ویتنام گرفته تا عراق، میلیون‌ها نفر در جنگ‌هایی که توسط سیاستمداران آغاز شده کشته شده‌اند. امروز لایحه‌ای را به تصویب رساندم که بر اساس آن پارلمان باید در این مورد پاسخگو باشد و اطمینان حاصل شود که هیچ سیاستمداری نمی‌تواند استرالیایی‌ها را دوباره به جنگ‌های نامشروع بفرستد. گروه های اصلی حاضر به پاسخگویی نشدند.
قبلی
بعدی
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x