گلوب ایند میل : برای مبارزه با تغییرات اقلیمی نیاز است تا با طالبان کار شود

روزنامه کانادایی « گلوب ایند میل» مقاله یی در مورد افغانستان زیر این عنوان به نشر رسانده است: برای مبارزه با تغییرات اقلیمی نیاز است تا با طالبان کار شود.

این مقاله را روجی کمار ژورنالیست هندی نوشته است. وی در این مقاله به ابعاد مختلف و چالش های پیچیده تاثیرات اقلیمی در افغانستان و به ویژه مسئله جنجال آب میان حکومت طالبان و دو کشور همسایه افغانستان، ایران و ازبکستان تمرکز کرده و گفته است که بی ثباتی سیاسی منجر به افزایش تنش ها شده است.

نویسنده می افزاید با آنکه افغانستان در تولید گاز های که منجر به آلوده گی هوا در جهان میشود سهم خیلی کمی دارد اما تغییرات اقلیمی تاثیرات جدی بر این کشور بجا گذاشته است و این کشور با خشکسالی شدید و سرازیر شدن سیلاب ها رو به رو گردیده است.

در مقاله به این مسئله نیز اشاره شده است که در انزوا قرار گرفتن حکومت طالبان باعث شده است که چندین پروژه وابسته به مبارزه با تغییرات اقلیمی در افغانستان متوقف بماند.

در این مقاله به این مسئله نیز اشاره شده است که برای مبارزه با تغییرات اقلیمی بایستی برخورد غیر سیاسی صورت بگیرد. این مقاله به همکاری مشترک میان طالبان، نهاد های مدنی و طرف های متعدد زیدخل سفارش شده است.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
من متن سخنرانی هشدار دهنده طولانی نتانیاهو را خواندم. من دقیقا غرور جورج بوش را هنگام حمله به افغانستان در سال 2001 در آن دیدم. نتانیاهو تهدید کرده است که غزه را نابود خواهد کرد و به کسی رحم نخواهد کرد. او به قدرت خودش مغرور بود، که ادعای خدایی نکند، همین شروع سقوطش هست تصمیم نابودی را پروردگار می...
میراث تلخ 20 سال اشغال نظامی امریکا در افغانستان، گروه‌هایی از مردان، زنان و کودکان معتاد است که در کنار جاده‌های غبارآلود، زیر پل‌ها و در کناره‌ رودخانه های آلوده کابل خوابیده‌اند. ملموس ترین هدیه 20 سال حضور نظامی ایالات متحده در افغانستان چیزی جز فقر، میلیون ها معتاد و انزوای کشور نیست.
من بار دیگر پیش حاکمان فعلی دست نیاز دراز میکنم تا نفرت را از طریق برادری از بین ببرند. دشمنان قسم خورده افغانستان شبانه روز در اینجا تنفر را بیشتر می کنند. پاکستان در اسلام آباد یک استودیو به افغانستان انترنشنال داده است و تلویزیون نامبرده فقط بر طبل جنگ های داخلی می کوبد. شرایط را درک کنید
امریکا با ائتلاف جهانی به بدماشی کامل به بهانه ۹/۱۱ بر ملتی اتهام ویران کردن برج های نیورک وارد کرد؛ که از شدت فقط توان رفتن به بازار قریه خود را نداشت. بوش متکبر با زور خود بدون شنیدن استدلال حمله کرد. اما با پایان حمله با چنان عجله ای فرار کرد که عامل خنده تمام رقباء شد.
13 سال پیش در چنین روزی، جولیان آسانژ ویدئویی را منتشر کرد که نشان می‌داد نیروهای آمریکایی به سوی غیرنظامیان عراقی از جمله کودکان شلیک می‌کنند. اکنون او به دلیل انتشار آن با 175 سال زندان مواجه است.  
از ویتنام گرفته تا عراق، میلیون‌ها نفر در جنگ‌هایی که توسط سیاستمداران آغاز شده کشته شده‌اند. امروز لایحه‌ای را به تصویب رساندم که بر اساس آن پارلمان باید در این مورد پاسخگو باشد و اطمینان حاصل شود که هیچ سیاستمداری نمی‌تواند استرالیایی‌ها را دوباره به جنگ‌های نامشروع بفرستد. گروه های اصلی حاضر به پاسخگویی نشدند.
قبلی
بعدی
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x