یوناما ادامه منع آموزش زنان افغان را نقض حقوق‌ بشر و خودآزاری خواند

هیأت معاونت سازمان ملل متحد در افغانستان (یوناما) در آستانه آغاز سال جدید آموزشی، مسدود ماندن درب مکاتب و دانشگاه‌ها به‌روی دختران افغان را نقض حقوق‌ بشر و خودآزاری خوانده است.

حساب کاربری یوناما در توییتر صبح روز سه‌شنبه، ۲ حوت، در توییتی نوشته است: «تا یک ماه دیگر مکتب‌ها و دانشگاه‌های سراسر افغانستان دروازه‌های خود را به‌روی دانش‌آموزان و دانشجویان باز می‌کنند؛ اما نه به‌روی دختران.»

یوناما بار دیگر از طالبان خواسته است که برای محافظت از زنده‌گی، معیشت و آینده دروازه‌های مکتب‌ها و دانشگاه‌ها را به‌روی دختران و زنان افغانستان باز کنند.

ظاهراً یوناما از لغو ممنوعیت‌های آموزشی و تحصیلی زنان از سوی طالبان در سال جدید تعلیمی ناامید شده است.

طالبان با وجود مخالفت‌های گسترده جهانی هیچ چراغ سبزی به لغو ممنوعیت‌های آموزشی و کاری زنان نشان نداده‌اند.

شهروندان افغانستان و جامعه جهانی انتظار دارند که طالبان در سال جدید آموزشی اجازه دسترسی دختران و زنان به مکتب و دانشگاه را بدهند.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
من متن سخنرانی هشدار دهنده طولانی نتانیاهو را خواندم. من دقیقا غرور جورج بوش را هنگام حمله به افغانستان در سال 2001 در آن دیدم. نتانیاهو تهدید کرده است که غزه را نابود خواهد کرد و به کسی رحم نخواهد کرد. او به قدرت خودش مغرور بود، که ادعای خدایی نکند، همین شروع سقوطش هست تصمیم نابودی را پروردگار می...
میراث تلخ 20 سال اشغال نظامی امریکا در افغانستان، گروه‌هایی از مردان، زنان و کودکان معتاد است که در کنار جاده‌های غبارآلود، زیر پل‌ها و در کناره‌ رودخانه های آلوده کابل خوابیده‌اند. ملموس ترین هدیه 20 سال حضور نظامی ایالات متحده در افغانستان چیزی جز فقر، میلیون ها معتاد و انزوای کشور نیست.
من بار دیگر پیش حاکمان فعلی دست نیاز دراز میکنم تا نفرت را از طریق برادری از بین ببرند. دشمنان قسم خورده افغانستان شبانه روز در اینجا تنفر را بیشتر می کنند. پاکستان در اسلام آباد یک استودیو به افغانستان انترنشنال داده است و تلویزیون نامبرده فقط بر طبل جنگ های داخلی می کوبد. شرایط را درک کنید
امریکا با ائتلاف جهانی به بدماشی کامل به بهانه ۹/۱۱ بر ملتی اتهام ویران کردن برج های نیورک وارد کرد؛ که از شدت فقط توان رفتن به بازار قریه خود را نداشت. بوش متکبر با زور خود بدون شنیدن استدلال حمله کرد. اما با پایان حمله با چنان عجله ای فرار کرد که عامل خنده تمام رقباء شد.
13 سال پیش در چنین روزی، جولیان آسانژ ویدئویی را منتشر کرد که نشان می‌داد نیروهای آمریکایی به سوی غیرنظامیان عراقی از جمله کودکان شلیک می‌کنند. اکنون او به دلیل انتشار آن با 175 سال زندان مواجه است.  
از ویتنام گرفته تا عراق، میلیون‌ها نفر در جنگ‌هایی که توسط سیاستمداران آغاز شده کشته شده‌اند. امروز لایحه‌ای را به تصویب رساندم که بر اساس آن پارلمان باید در این مورد پاسخگو باشد و اطمینان حاصل شود که هیچ سیاستمداری نمی‌تواند استرالیایی‌ها را دوباره به جنگ‌های نامشروع بفرستد. گروه های اصلی حاضر به پاسخگویی نشدند.
قبلی
بعدی
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x