یونیسف: حدود ۱۰ ‌هزار کارمند زن در افغانستان تحت پوشش امدادهای مالی نهادهای بین‌المللی قرار دارند

مسوول برنامه‌های صحی صندوق حمایت از کودکان سازمان ملل متحد (یونیسف) در افغانستان می‌گوید که حدود ۱۰ ‌هزار کارمند زن در این کشور تحت پوشش امدادهای مالی نهادهای بین‌المللی قرار دارند.

فیروزه شفیق، مسوول برنامه‌های صحی یونیسف در افغانستان روز یک‌شنبه، ۱۸ سرطان، با نشر توییتی نگاشته است که این زنان در مراکز صحی و جوامع سراسر این کشور فعالیت دارند تا خدمات نجات‌بخش را برای زنده‌گی زنان و کودکان افغان ارایه کنند.

به گفته او، بودجه را برای ادامه کار این زنان، بانک انکشاف آسیایی، بانک جهانی و یونیسف فراهم می‌کنند.

وی تصریح کرده است که در حال حاضر ۲۰ میلیون تن در سراسر افغانستان به مراقبت‌های بهداشتی ابتدایی و ثانوی دسترسی دارند.

با این حال طبق گفته‌های وی، این امر از طریق حمایت از کارکنان صحی، به‌ویژه زنان، فعال نگه‌داشتن زنجیره‌های تامین و باز نگه‌داشتن مراکز صحی و درمانی و شفاخانه‌ها ممکن شده است.

گفتنی است که پس از تسلط طالبان بر افغانستان، مشکلات اقتصادی در کشور دامن‌گیر سکتور صحت کشور نیز شده است.

در همین حال، محدودیت طالبان در برابر کار زنان باعث شده است تا آنان نیز با مشکلات فراوانی دست‌وپنجه نرم کنند.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
من متن سخنرانی هشدار دهنده طولانی نتانیاهو را خواندم. من دقیقا غرور جورج بوش را هنگام حمله به افغانستان در سال 2001 در آن دیدم. نتانیاهو تهدید کرده است که غزه را نابود خواهد کرد و به کسی رحم نخواهد کرد. او به قدرت خودش مغرور بود، که ادعای خدایی نکند، همین شروع سقوطش هست تصمیم نابودی را پروردگار می...
میراث تلخ 20 سال اشغال نظامی امریکا در افغانستان، گروه‌هایی از مردان، زنان و کودکان معتاد است که در کنار جاده‌های غبارآلود، زیر پل‌ها و در کناره‌ رودخانه های آلوده کابل خوابیده‌اند. ملموس ترین هدیه 20 سال حضور نظامی ایالات متحده در افغانستان چیزی جز فقر، میلیون ها معتاد و انزوای کشور نیست.
من بار دیگر پیش حاکمان فعلی دست نیاز دراز میکنم تا نفرت را از طریق برادری از بین ببرند. دشمنان قسم خورده افغانستان شبانه روز در اینجا تنفر را بیشتر می کنند. پاکستان در اسلام آباد یک استودیو به افغانستان انترنشنال داده است و تلویزیون نامبرده فقط بر طبل جنگ های داخلی می کوبد. شرایط را درک کنید
امریکا با ائتلاف جهانی به بدماشی کامل به بهانه ۹/۱۱ بر ملتی اتهام ویران کردن برج های نیورک وارد کرد؛ که از شدت فقط توان رفتن به بازار قریه خود را نداشت. بوش متکبر با زور خود بدون شنیدن استدلال حمله کرد. اما با پایان حمله با چنان عجله ای فرار کرد که عامل خنده تمام رقباء شد.
13 سال پیش در چنین روزی، جولیان آسانژ ویدئویی را منتشر کرد که نشان می‌داد نیروهای آمریکایی به سوی غیرنظامیان عراقی از جمله کودکان شلیک می‌کنند. اکنون او به دلیل انتشار آن با 175 سال زندان مواجه است.  
از ویتنام گرفته تا عراق، میلیون‌ها نفر در جنگ‌هایی که توسط سیاستمداران آغاز شده کشته شده‌اند. امروز لایحه‌ای را به تصویب رساندم که بر اساس آن پارلمان باید در این مورد پاسخگو باشد و اطمینان حاصل شود که هیچ سیاستمداری نمی‌تواند استرالیایی‌ها را دوباره به جنگ‌های نامشروع بفرستد. گروه های اصلی حاضر به پاسخگویی نشدند.
قبلی
بعدی
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x