یونیسف: شمار افراد نیازمند در افغانستان به ۲۹.۲ میلیون تن رسید

صندوق حمایت از کودکان سازمان ملل متحد در افغانستان (UNICEF)، اعلام کرد که در پی خشک‌سالی، سیل و ناامنی در افغانستان، شمار افراد نیازمند در کشور به ۲۹.۲ میلیون تن رسیده است.

یونیسف روز پنج‌شنبه، ۵ اسد، در بیانیه‌ای هشدار داده است که بحران اقتصادی در سال ۲۰۲۳ ادامه دارد و ۶۴ درصد از خانواده‌های افغان‌ قادر به تامین نیازهای اولیه‌شان نیستند.

این نهاد همچنان تاکید کرده که برای رسیده‌گی به این بحران به ۱.۴۵ میلیارد دالر بودجه نیاز است.

در بیانیه یونیسف همچنان آمده است که اگر بودجه مورد نیاز نهادهای کمک‌کننده فراهم نشود، حدود ۱۹ میلیون افغان از دریافت کمک‌های بشردوستانه در سال ۲۰۲۳  محروم خواهند شد.

صندوق حمایت از کودکان سازمان ملل در افغانستان افزوده است: «تعداد افرادی که به خدمات حفاظتی نیاز دارند از ۲۰.۳ میلیون به ۲۲.۱ میلیون تن افزایش یافته است.»

براساس اطلاعات اداره یونیسف، حدود ۸.۷ میلیون کودک افغان هم در بخش آموزش نیاز به حمایت دارند.

با این حال، شمار کودکان کارگر در افغانستان نیز ۷ درصد افزایش یافته است.

این نهاد همچنان خاطرنشان کرده است: «با وجود افزایش اندک در چشم انداز امنیت غذایی، پیش‌بینی می‌شود که بیش از ۱۵ میلیون تن در ماه می تا اکتوبر در بحران و ناامنی غذایی باشند.»

یونیسف همزمان از ممنوعیت زنان و دختران از کار با نهادهای مددرسان به‌عنوان یک چالش یاد کرده و گفته که محرومیت آن‌ها از آموزش و تحصیل، همراه با ممنوعیت همکاری زنان با سازمان‌های غیردولتی، کمک‌رسانی برای زنان و کودکان آسیب‌پذیر را به‌شدت در خطر قرار داده است.

این نهاد از افزایش موانع بوروکراتیک تحمیل شده توسط طالبان در سال ۲۰۲۳ خبر داده و گفته که این موانع روند کمک‌رسانی به نیازمندان را مختل می‌کند.

این در حالی است که پیش از این نیز سازمان‌های بین‌المللی از افزایش بحران بشری در افغانستان تحت تسلط طالبان هشدار داده بوده‌اند.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
من متن سخنرانی هشدار دهنده طولانی نتانیاهو را خواندم. من دقیقا غرور جورج بوش را هنگام حمله به افغانستان در سال 2001 در آن دیدم. نتانیاهو تهدید کرده است که غزه را نابود خواهد کرد و به کسی رحم نخواهد کرد. او به قدرت خودش مغرور بود، که ادعای خدایی نکند، همین شروع سقوطش هست تصمیم نابودی را پروردگار می...
میراث تلخ 20 سال اشغال نظامی امریکا در افغانستان، گروه‌هایی از مردان، زنان و کودکان معتاد است که در کنار جاده‌های غبارآلود، زیر پل‌ها و در کناره‌ رودخانه های آلوده کابل خوابیده‌اند. ملموس ترین هدیه 20 سال حضور نظامی ایالات متحده در افغانستان چیزی جز فقر، میلیون ها معتاد و انزوای کشور نیست.
من بار دیگر پیش حاکمان فعلی دست نیاز دراز میکنم تا نفرت را از طریق برادری از بین ببرند. دشمنان قسم خورده افغانستان شبانه روز در اینجا تنفر را بیشتر می کنند. پاکستان در اسلام آباد یک استودیو به افغانستان انترنشنال داده است و تلویزیون نامبرده فقط بر طبل جنگ های داخلی می کوبد. شرایط را درک کنید
امریکا با ائتلاف جهانی به بدماشی کامل به بهانه ۹/۱۱ بر ملتی اتهام ویران کردن برج های نیورک وارد کرد؛ که از شدت فقط توان رفتن به بازار قریه خود را نداشت. بوش متکبر با زور خود بدون شنیدن استدلال حمله کرد. اما با پایان حمله با چنان عجله ای فرار کرد که عامل خنده تمام رقباء شد.
13 سال پیش در چنین روزی، جولیان آسانژ ویدئویی را منتشر کرد که نشان می‌داد نیروهای آمریکایی به سوی غیرنظامیان عراقی از جمله کودکان شلیک می‌کنند. اکنون او به دلیل انتشار آن با 175 سال زندان مواجه است.  
از ویتنام گرفته تا عراق، میلیون‌ها نفر در جنگ‌هایی که توسط سیاستمداران آغاز شده کشته شده‌اند. امروز لایحه‌ای را به تصویب رساندم که بر اساس آن پارلمان باید در این مورد پاسخگو باشد و اطمینان حاصل شود که هیچ سیاستمداری نمی‌تواند استرالیایی‌ها را دوباره به جنگ‌های نامشروع بفرستد. گروه های اصلی حاضر به پاسخگویی نشدند.
قبلی
بعدی
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x