یونیسف: ۱۵.۸ میلیون کودک افغان نیازمند کمک‌های بشری هستند

صندوق حمایت از کودکان سازمان ملل متحد (یونیسف) در افغانستان می‌گوید که ۲۹.۲ میلیون تن در این کشور به کمک‌های بشری نیاز دارند و از این میان ۱۵.۸ میلیون آنان کودکان هستند.

صندوق حمایت از کودکان سازمان ملل متحد (یونیسف) در افغانستان روز چهارشنبه، ۵ میزان، با نشر یک گزارش نوشته است که از جنوری تا آگست سال روان میلادی، بیش از ۸۷ هزار کودک زیر پنج سال به اسهال شدید در افغانستان مبتلا شده‌اند.

این نهاد افزوده است که از طریق اماکات بهداشتی سیار و ثابت درمان بیش از ۶۰ هزار کودک مبتلا به سوءتغذیه حاد شدید را افزایش داد.

یونیسف تصریح کرده است که حداقل ۸۷۵ هزار کودک زیر پنج سال به درمان برای سوءتغذیه حاد شدید نیاز دارند.

در گزارش این نهاد همچنان آمده است که زمینه آموزش را در سال جاری میلادی به بیش از ۶۸۲ هزار کودک که ۶۰ درصدشان را دختران تشکیل می‌دهند، در صنوف جوامع محلی در ۳۲ ولایت فراهم کرده است.

صندوق حمایت از کودکان سازمان ملل متحد خاطرنشان کرده که تا ماه آگست سال روان ۵۲ درصد بودجه که فراخوان داده بود، تمویل شده است.

نگرانی از وضعیت کودکان در افغانستان موضوع تازه نیست.

از بدو‌ تسلط طالبان بر کشور، فقر به‌گونه بی‌پیشینه‌ افزایش یافته است و همه‌روزه به شمار گدایان و‌ کودکان کار افزوده می‌شود. موردی که تا کنون هشدارهای پیهم سازمان‌های امدادرسان را در پی داشته است.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
من متن سخنرانی هشدار دهنده طولانی نتانیاهو را خواندم. من دقیقا غرور جورج بوش را هنگام حمله به افغانستان در سال 2001 در آن دیدم. نتانیاهو تهدید کرده است که غزه را نابود خواهد کرد و به کسی رحم نخواهد کرد. او به قدرت خودش مغرور بود، که ادعای خدایی نکند، همین شروع سقوطش هست تصمیم نابودی را پروردگار می...
میراث تلخ 20 سال اشغال نظامی امریکا در افغانستان، گروه‌هایی از مردان، زنان و کودکان معتاد است که در کنار جاده‌های غبارآلود، زیر پل‌ها و در کناره‌ رودخانه های آلوده کابل خوابیده‌اند. ملموس ترین هدیه 20 سال حضور نظامی ایالات متحده در افغانستان چیزی جز فقر، میلیون ها معتاد و انزوای کشور نیست.
من بار دیگر پیش حاکمان فعلی دست نیاز دراز میکنم تا نفرت را از طریق برادری از بین ببرند. دشمنان قسم خورده افغانستان شبانه روز در اینجا تنفر را بیشتر می کنند. پاکستان در اسلام آباد یک استودیو به افغانستان انترنشنال داده است و تلویزیون نامبرده فقط بر طبل جنگ های داخلی می کوبد. شرایط را درک کنید
امریکا با ائتلاف جهانی به بدماشی کامل به بهانه ۹/۱۱ بر ملتی اتهام ویران کردن برج های نیورک وارد کرد؛ که از شدت فقط توان رفتن به بازار قریه خود را نداشت. بوش متکبر با زور خود بدون شنیدن استدلال حمله کرد. اما با پایان حمله با چنان عجله ای فرار کرد که عامل خنده تمام رقباء شد.
13 سال پیش در چنین روزی، جولیان آسانژ ویدئویی را منتشر کرد که نشان می‌داد نیروهای آمریکایی به سوی غیرنظامیان عراقی از جمله کودکان شلیک می‌کنند. اکنون او به دلیل انتشار آن با 175 سال زندان مواجه است.  
از ویتنام گرفته تا عراق، میلیون‌ها نفر در جنگ‌هایی که توسط سیاستمداران آغاز شده کشته شده‌اند. امروز لایحه‌ای را به تصویب رساندم که بر اساس آن پارلمان باید در این مورد پاسخگو باشد و اطمینان حاصل شود که هیچ سیاستمداری نمی‌تواند استرالیایی‌ها را دوباره به جنگ‌های نامشروع بفرستد. گروه های اصلی حاضر به پاسخگویی نشدند.
قبلی
بعدی
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x