یک روز تاریخی برای فلسطین سه کشور اروپایی فلسطین را به رسمیت شناختند

یک روز تاریخی برای فلسطین سه کشور اروپایی رسما فلسطین را به عنوان یک کشور مستقل به رسمیت شناختند.

پس از اسپانیا و نروژ، ایرلند رسما دولت کشور فلسطین را به رسمیت شناخت.

تصمیم نروژ برای به رسمیت شناختن فلسطین به عنوان یک کشور از نیمه شب اجرایی شد. بدین ترتیب نروژ رسما کشور فلسطین را به رسمیت شناخت.

شورای وزیران اسپانیا قطعنامه ای را تصویب کرد که فلسطین را به عنوان یک کشور به رسمیت می شناسد.

خوزه مانوئل آلبارز وزیر امور خارجه اسپانیا در یک کنفرانس مطبوعاتی مشترک با پیلر آلگریا سخنگوی دولت اسپانیا و وزیر سیاست منطقه ای و حافظه دموکراتیک در مادرید شرکت کرد.

خوزه مانوئل آلبارز از تصمیم شورای وزیران برای به رسمیت شناختن فلسطین به عنوان کشور خبر داد و گفت: این روزی است که در تاریخ اسپانیا ثبت خواهد شد.

پس از اسپانیا و نروژ، ایرلند نیز رسما کشور فلسطین را به رسمیت شناخت.

در بیانیه ای که دولت ایرلند منتشر کرد، گفته شده است که روابط دیپلماتیک کامل بین دوبلین و رام الله برقرار خواهد شد و یک سفیر ایرلند در کشور فلسطین تعیین خواهد شد.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
من متن سخنرانی هشدار دهنده طولانی نتانیاهو را خواندم. من دقیقا غرور جورج بوش را هنگام حمله به افغانستان در سال 2001 در آن دیدم. نتانیاهو تهدید کرده است که غزه را نابود خواهد کرد و به کسی رحم نخواهد کرد. او به قدرت خودش مغرور بود، که ادعای خدایی نکند، همین شروع سقوطش هست تصمیم نابودی را پروردگار می...
میراث تلخ 20 سال اشغال نظامی امریکا در افغانستان، گروه‌هایی از مردان، زنان و کودکان معتاد است که در کنار جاده‌های غبارآلود، زیر پل‌ها و در کناره‌ رودخانه های آلوده کابل خوابیده‌اند. ملموس ترین هدیه 20 سال حضور نظامی ایالات متحده در افغانستان چیزی جز فقر، میلیون ها معتاد و انزوای کشور نیست.
من بار دیگر پیش حاکمان فعلی دست نیاز دراز میکنم تا نفرت را از طریق برادری از بین ببرند. دشمنان قسم خورده افغانستان شبانه روز در اینجا تنفر را بیشتر می کنند. پاکستان در اسلام آباد یک استودیو به افغانستان انترنشنال داده است و تلویزیون نامبرده فقط بر طبل جنگ های داخلی می کوبد. شرایط را درک کنید
امریکا با ائتلاف جهانی به بدماشی کامل به بهانه ۹/۱۱ بر ملتی اتهام ویران کردن برج های نیورک وارد کرد؛ که از شدت فقط توان رفتن به بازار قریه خود را نداشت. بوش متکبر با زور خود بدون شنیدن استدلال حمله کرد. اما با پایان حمله با چنان عجله ای فرار کرد که عامل خنده تمام رقباء شد.
13 سال پیش در چنین روزی، جولیان آسانژ ویدئویی را منتشر کرد که نشان می‌داد نیروهای آمریکایی به سوی غیرنظامیان عراقی از جمله کودکان شلیک می‌کنند. اکنون او به دلیل انتشار آن با 175 سال زندان مواجه است.  
از ویتنام گرفته تا عراق، میلیون‌ها نفر در جنگ‌هایی که توسط سیاستمداران آغاز شده کشته شده‌اند. امروز لایحه‌ای را به تصویب رساندم که بر اساس آن پارلمان باید در این مورد پاسخگو باشد و اطمینان حاصل شود که هیچ سیاستمداری نمی‌تواند استرالیایی‌ها را دوباره به جنگ‌های نامشروع بفرستد. گروه های اصلی حاضر به پاسخگویی نشدند.
قبلی
بعدی
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x